04 грудня 2017
Переглядів (29549)
У чоловічому та жіночому гардеробі неодмінно знайдеться кілька головних уборів з козирком. Незважаючи на те, що вони відносяться до спортивного стилю, їх можна комбінувати з елементами класичного одягу, в тому числі з підборами і спідницями. Правда, не завжди вдається грамотно підібрати образ з кепками і бейсболками, щоб виглядати чарівно і ефектно. Щоб зрозуміти, як правильно поєднувати і носити ці аксесуари, варто зануритися в історію їх появи та еволюції.
Як з'явилися кепки?
Першою моделлю кепок можна вважати ківер, який був частиною військового спорядження в 18 столітті. Його шили у вигляді високого циліндра з пласким верхом і невеликим козирком. Він був настільки громіздким і незручним, що, швидше за все, заважав під час битви. Ось чому в 1830 році британські кравці створили трохи іншу модель: зробили тулью не такою високою, але більш широкою, а козирок подовжили і розширили. На жаль, всі елементи були зшиті з матерії, тому під час дощу вони моментально намокали і ставали неймовірно важкими.
Модельєри намагалися зробити незручну частину екіпіровки більш ефективною, тому незабаром з'явився інший варіант - кашкет. Його доповнили спеціальним ремінцем (рантом), який опускався під підборіддя і притримував шапку в вітряну погоду. Щоб надати тульї форму й потрібний вигин, у неї ставили металевий круг, а також наповнювали матер'яним або ватним валиком. Особливу увагу приділяли козирку, який захищав очі солдатів від сонця, дощу і сильного вітру.
Впродовж століття головні убори еволюціонували. Згодом їх почали робити більш компактними і легкими, в результаті нові зразки отримали нехитру назву – кепка. Вона була плескатої форми, досить зручною і елегантною, чудово захищала голову від холоду і сонячного удару, тому стала незамінним атрибутом робочого чоловіка. Так як найчастіше її стали носити шофери та автомеханіки, її нарекли «шоферскою».
У 40-х роках американські модельєри пошили шапку-біні. Вона відрізнялася оригінальним фасоном: кілька клаптиків тканини, зроблених у формі пелюстки, зшивалися, нагадуючи невеликий купол. Зверху вони закріплювалися простою кнопкою. Деякі моделі були без козирка. Цей аксесуар полюбився користувачам, і став прототипом сучасної бейсболки. Він з'явився в гардеробі у всіх робітників: будівельників, зварювальників, механіків, водіїв.
Перші шапки з дашком оцінили бейсболісти ще в 1860 р, але тоді їх протестувала тільки одна американська команда – Brooklyn Excelsiors. Протягом 80 років спортсмени виходили на поле в різноманітних уборах, в тому числі в солом'яних капелюхах і жокейских шоломах. До речі, останні також вважаються прототипом бейсболки.
Види сучасних головних уборів з козирком

Визначити, який фасон шапки підійде вам найкраще, не так просто, тому варто ознайомитися з усіма моделями.
1. «Пласка» чи «flat cap» - буває двох видів. Перший шиється більш широким, вважається традиційним, був в тренді до 1950 року. Потім почали виготовляти більш вузькі головні убори, які щільно покривали голову. Козирок виходив трохи піднесеним, завуженим і укороченим, що дуже красиво виглядало з боку. Обидва варіанти викроюються разом з козирком, тому він не має твердої підкладки.
2. «Восьмиклинка» (Eight-piece cap) – ця модель вважається найелегантнішою, завдяки своїй конструкції. 8 клиноподібних відрізків матерії зшиваються, а зверху прикрашаються ґудзиком. Їх часто одягали рознощики газет.
3. Бейсболка - відрізняється від інших схожих виробів своїм оригінальним фасоном. У неї подовжений овальний козирок, неодмінно з твердою основою, а щоб надати більш вузьку форму, його часто загинають з боків. Верх, пошитий з так званих «пелюсток», які закінчуються на маківці кнопкою. Ззаду є регулятор об'єму, а шов знаходиться на тильній стороні виробу. На кожному відрізку тканини розташовані люверси – невеликі отвори для вентиляції.
4. Фуражка (кашкет) - відрізняється оригінальним кроєм: піднятою основою, яка неодмінно підноситься над головою, коротким заокругленим козирком і плоским верхом. Чоловікам більше підійде виріб квадратної форми, а жінкам – круглої. Кашкети необхідно надягати на голову до кінця, щоб нижні бічні частини закривали вуха.
5. Велосипедна кепка - шиється з коротким «дзьобом», щоб він не закривав огляд спортсмена. Для виготовлення використовуються легкі тканини, щоб зверху було безпроблемно одягати шолом.
6. Сучасні «біні» - нагадують щільну зимову шапку, доповнюються вузьким і коротеньким козирком, який більше схожий на прикрасу. Шиється, як і бейсболка, з шести «пелюсток». Перед придбанням неодмінно враховуйте, що біні повинні прикривати всю область голови, а не тільки до вух.
7. Жокейская кепка - має тверду основу з козирком, виготовляється без швів, в крайньому випадку, вони повинні бути непомітними. Виріб обов'язково прикрашається стразами, хутряними вставками і т. п., так як призначений винятково для дівчат.
8. Кепка далекобійника або «тракер» - їх найчастіше роблять з великим козирком, на потилиці пришивають сітку, а в області чола обов'язково вставляють широку панель. Регулятор може бути будь-якого виду. Шапку не надягають до кінця, так як вона повинна підніматися над головою.
9. «Качечка» – популярна річ серед молоді. Відмітна особливість – невеликий козирок, який за своєю формою нагадує дзьоб птиці і прикритий складками тканини. Сам виріб поступово звужується, починаючи від потилиці.
10. Шапка «Голка» відрізняється від інших моделей зігнутим дзьобом, який зазвичай фарбують в інший колір. Складається з п'яти «пелюсток».
11. Військовий головний убір - для пошиття використовують лекала, відмінні від інших моделей. У підсумку виходить 4 панелі: відрізки тканини для верхньої частини і два півкола для боків. У деяких є спеціальні вставки, щоб прикривати вуха. Так як шапка призначена для мисливців і військових, то завжди робиться захисного кольору. Як підібрати камуфляжні вироби для літа, можна прочитати у цій статті.
12. Мисливська шапка - її легко впізнати, так як у неї є два козирка (спереду і на потилиці), а також дві відкладні панелі для вух, які можна підняти догори й зав'язати.

13. Модель «Мілітарі» – досить комфортна кепка, дуже м'яка на дотик і з обрізаним козирком. Всередині є бавовняна вставка, яка чудово вбирає вологу.
14. «Реперки» чи «снепбеки» - мають прямий козирок, набагато ширший, ніж в бейсболці, і обов'язково квадратної форми. Казанок досить об'ємний, зазвичай доповнюється пластиковим ремінцем-фіксатором. Річ повинна щільно сидіти на голові.
15. «Німкені» чи «кадетки» - мають низьку циліндричну тулью, яка добре облягає голову. «Дзьоб» прямокутний, буває середньої або невеликої довжини.
16. Кепка «гаврош» - схожа на «восьмиклинку», але «виступ» не з'єднаний з основною частиною. Верхівка м'яка і об'ємна, нагадує «берет».
17. Жіночі «клош» – стильні головні убори. М'який купол, з високою посадкою і коротким козирком.
18. «Мазепинка» - набирає все більшу популярність. Особливості крою: широка тулія складається навпіл, після чого пришивається широкий і щільний козирок. Спереду є клиноподібний розріз.
19. «П'ятипанельна» - шиється з п'яти клаптиків тканини. Для цього заготовляють широку передню панель, дві бічні і дві верхніх. Козирок зазвичай прямий, може відрізнятися від основної частини і за кольором, і по вигляду тканини.
20. Кепка з прямим і широким козирком. Виріб зазвичай роблять без застібки, тому такі моделі варто підбирати тільки за допомогою розмірної сітки. Шапка повинна бути не занадто широкою і не сильно прилягати до голови.
21. «Шестиклинки» чи «хуліганки». Найчастіше їх шиють з легких тканин, тому їх можна комбінувати з футболками і сорочками. Верхню частину роблять об'ємною і м'якою, використовуючи шість відрізків полотна.
22. «Кепі-колокол» - відрізняється завищеними казанком і дуже маленьким козирком.
Вибір головних уборів досить великий, і якщо розібратися в їх особливостях, можна додати своєму зовнішньому вигляду яскравості і шику.
Як правильно підібрати кепку?
Як з першого разу обрати ту модель, яка найбільше пасуватиме до вашого наряду і образу? У першу чергу варто придивитися до свого гардеробу. Багато з кепок не можна поєднувати з діловими костюмами, яскравими сукнями зі стразами, туфлями і пальто. Якщо щільну болонєву куртку носити разом із лляною бейсболкою, то зовнішній вигляд вийде безглуздим. Ці дві деталі гардеробу повинні бути пошиті зі схожих матеріалів, як за типом, так і за щільністю.

Вкрай небажано комбінувати обновки спортивного стилю зі строкатою бейсболкою, оздобленою хутром, стразами і блискітками. Проста кепка буде безглуздо виглядати на тлі елегантної блузи або вечірнього вбрання. Потрібно відмовитися від вишуканих прикрас. Звертайте увагу на об'єм верхнього одягу. Якщо у вас дуті речі, не варто купувати мініатюрні шапочки.
Що ж стосується колірних рішень, то підбираючи убір, бажано орієнтуватися на традиційні візерунки і кольори, адже з ними буде простіше комбінувати решту одягу:
- орнамент ялинка, пастуша і велика клітина;
- всілякі відтінки сірого, коричневого та зеленого кольору;
- особливо цікаво виглядають вироби природного кольору, приміром, болотно-коричневого, землистого, відтінку сухої трави;
- клітка з вкрапленнями синього, червоного, жовтого відтінку;
- клаптева обновка, зроблена в стилі «печворк»;
- з тваринним принтом, імітацією крокодилячої чи зміїної шкіри;
- квіткові композиції в стилі «прованс», бажано з дрібними бутонами.
Звичайно, червона або жовта обновка чудово підкреслить ваш стиль і характер, якщо який-небудь елемент вашого гардеробу буде аналогічного відтінку: шарф, чоботи, вставки на верхньому одязі чи світшоті і т. д.
Як визначити оптимальний фасон кепки?
Перед покупкою неодмінно оцінить свою фігуру, зріст і форму обличчя:
- високі дівчата виглядають не дуже красиво в шапці з завищеною основою. Такі моделі краще підійдуть мініатюрним жінкам;
- низеньким дівчатам варто відмовитися від обновки із занадто довгим козирком: чим менший зріст, тим коротши козирок;
- якщо у вас овальне обличчя, плоскі «восьмиклинки» зроблять його більш круглим, а вироби з високою основою – його витягнуть. Не варто купувати кепки з гудзиком на маківці, за винятком бейсболок, адже овал обличчя здасться трохи приплюснутим, що з боку буде виглядати не дуже красиво;
- чим крупніша фігура, тим об'ємнішим повинен бути головний убір;
- широкий козирок робить обличчя ще ширшим, тому він підійде особистостям з квадратною і подовженою формою, а фасон із завуженим «дзьобом» істотно зменшить розмір ваших щічок.
Якщо враховувати ці правила, ви неодмінно підберете стильну річ, яка справді вас прикрасить.
Підбираємо кепки для зими і літа

Подумайте, в яку пору року ви збираєтеся хизуватися в цікавій обновці. У спекотні дні варто зупинити свій вибір на бавовняних або лляних моделях. Не бажано вибирати синтетичні, замшеві і шкіряні вироби, адже шкіра голови може перегрітися. У підсумку ви будете себе погано почувати, і навіть з'явиться роздратування шкірного покриву! Літні кепки повинні бути не надто глибокими і неодмінно з люверсами, завдяки яким відбувається природна вентиляція. Краще за все підбирати убори зі спеціальними вставками, які вбирають вологу зсередини. Підкладка повинна бути виконана з шовкового матеріалу.
Для зими і весняно-осіннього періоду кепка може бути як шкіряною, так і вовняною. Ефектно виглядають вироби з хутряною обробкою. Буде особливо комфортно в кашемірових і твідових головних уборах. Посадка повинна бути глибокою, підкладка - пошитою з флісу. Якщо ви швидко замерзаєте у вітряну погоду, варто підбирати моделі з відворотами.
Джинсова тканина вважається універсальною і підійде для будь-якого сезону. Важливо, щоб влітку вона була менш щільною, ніж восени.
Не варто нехтувати і таким, здавалося б, незначним елементом як застібка. Вона може бути з металевим затиском, на липучці, кнопках, гудзиках і на резинці. Головне, щоб вам було зручно нею користуватися і в будь-якій ситуації швидко збільшити або зменшити обсяг. Однак у морозні дні краще відмовитися від залізних вставок.
Навесні і влітку варто придбати спортивні кепі, кепки, мілітарі, восьмиклинки, шестиклинки. На холодну осінь і зиму бажано запастися кепкою зі шкіри та хутра, жокейскою шапкою, біні. Також не варто нехтувати якістю і купувати речі за смішну вартість. Речі хорошої якості не можуть коштувати занадто дешево, але це не означає, що потрібно платити втридорога. В інтернет-магазині FATLINE можливо придбати добротні речі за адекватну ціну.
Розмірна таблиця жіночих та чоловічих шапок з козирками
Кепки, з застібками або без, бажано підбирати виключно за розміром. Чоловікам і дівчатам варто враховувати довжину волосся і особливості стрижки. Не забудьте, що на короткій шевелюрі головний убір буде сидіти ідеально, а через пару тижнів, коли локони трохи відростуть, може виявитися затісним. Найчастіше у кожного бренда є своя розмірна таблиця, тому краще взяти сантиметр і оперезати голову в тому місці, де буде знаходитися нижня частина шапки. Зазвичай ця лінія проходить по центру лоба і на 3 см вище вух. Так ви визначите окружність голови. Якщо в результаті мірки лінія проходить посередині двох цифр, наприклад, 62 і 63, краще вибрати більший показник.
Розмір кепок з регуляторами обсягу
Розміри регульованих кепок
|
Розмір (см)
|
S/M
|
M/L
|
L/XL
|
51
|
-
|
-
|
-
|
52
|
+
|
-
|
-
|
53
|
+
|
-
|
-
|
54
|
+
|
-
|
-
|
54.9
|
+
|
-
|
-
|
55.8
|
+
|
-
|
-
|
56.8
|
+
|
+
|
-
|
57.7
|
-
|
+
|
-
|
58.7
|
-
|
+
|
-
|
59.6
|
-
|
+
|
-
|
60.6
|
-
|
+
|
+
|
61.5
|
-
|
+
|
+
|
63
|
-
|
-
|
+
|
64
|
-
|
-
|
+
|
Розмір чоловічих і жіночих кепок
Окружність голови
|
54 см
|
55 см
|
56 см
|
57 см
|
58 см
|
59 см
|
60 – 61 см
|
62 – 63 см
|
64 – 65 см
|
Розмір
|
2XS
|
XS
|
S
|
M
|
L
|
XL
|
2XL
|
3XL
|
4XL
|
Співвідношення української розмірної сітки з англійською і американбскою
Україна
|
Англія / США
|
Міжнародна
|
Обхват голови (см)
|
Обхват голови (дюйми)
|
54
|
6 3/4
|
XXS
|
54
|
21.6
|
55
|
6 7/8
|
XS
|
55
|
21.6
|
56
|
7
|
S
|
56
|
22
|
57
|
7 1/8
|
M
|
57
|
22.4
|
58
|
7 1/4
|
L
|
58
|
22.8
|
59
|
7 3/8
|
XL
|
59
|
23.2
|
60
|
7 1/2
|
XXL
|
60
|
23.6
|
61
|
7 5/8
|
XXL
|
61
|
24
|
62
|
7 3/4
|
XXXL
|
62
|
24.4
|
63
|
7 7/8
|
XXXL
|
63
|
24.8
|
64
|
8
|
XXXXL
|
64
|
25
|
65
|
8 1/8
|
XXXXL
|
65
|
25.6
|
Розміри великих кепок
Розміри кепок великих розмірів
|
Розмір
|
USA
|
Обхват (дм)
|
INT
|
56.8
|
7 1/8
|
22 3/8
|
M
|
57.7
|
7 1/4
|
22 3/4
|
L
|
58.7
|
7 3/8
|
23 1/8
|
XL
|
59.6
|
7 1/2
|
23 1/2
|
XL
|
60.6
|
7 5/8
|
23 7/8
|
XL
|
61.5
|
7 3/4
|
24 1/4
|
XXL
|
63
|
7 7/8
|
24 5/8
|
XXXL
|
64
|
8
|
25
|
XXXL
|
65
|
8 1/4
|
25 1/3
|
XXXXL
|
Розмірна таблиця великих кепок з регуляторами обсягу
Розміри регульованих кепок
|
Розмір
|
S/M
|
M/L
|
L/XL
|
56.8
|
+
|
+
|
-
|
57.7
|
-
|
+
|
-
|
58.7
|
-
|
+
|
-
|
59.6
|
-
|
+
|
-
|
60.6
|
-
|
+
|
+
|
61.5
|
-
|
+
|
+
|
63
|
-
|
-
|
+
|
64
|
-
|
-
|
+
|
Розміри кепок для підлітків
Розмірів підліткових кепок
|
Розмір
|
USA
|
Обхват (дм)
|
INT
|
51
|
6 3/8
|
20 1/8
|
XXXS
|
52
|
6 1/2
|
20 1/2
|
XXXS
|
53
|
6 5/8
|
20 7/8
|
XXS
|
54
|
6 3/4
|
21 1/4
|
XXS
|
54.9
|
6 7/8
|
21 5/8
|
XS
|
55.8
|
7
|
22
|
S
|
56.8
|
7 1/8
|
22 3/8
|
M
|
57.7
|
7 1/4
|
22 3/4
|
L
|
58.7
|
7 3/8
|
23 1/8
|
XL
|
59.6
|
7 1/2
|
23 1/2
|
XL
|
Як правильно носити чоловічу кепку?

Головні убори повинні не просто поєднуватися з основним одягом, але і підкреслювати ваш темперамент і образ. Ось чому не варто їх надягати на ділову зустріч, співбесіду, звану вечірку і навіть в театр. Буде не зовсім красиво, якщо ваш солідний гість прийде в строгому і дорогому костюмі в ресторан, а ви захопите з собою бейсболку, яка додасть вам якийсь брутальний чи несерйозний вигляд. Те саме стосується і офісу: якщо на роботі встановлено суворий дрес-код, то за подібний образ вас просто повернуть додому переодягнутися, оштрафують або зроблять догану. Та й взагалі, в такому головному уборі неможливо створити образ ділової людини.
Проте є унікальні моделі, які можна поєднувати з діловими костюмами простого покрою:
- «качечка», але її досить важко підібрати до офіційного одягу;
- «восьмиклинка», яка поєднується з підтяжками і навіть метеликом, а дівчатам під неї можна надіти більш цікаві прикраси;
- плоска кепка;
- деякі види кашкетів теж здатні надати більш рішучий вигляд і ставність.

Для таких обновок потрібно ретельно підбирати колірну гамму і відмовитися від яскравих відтінків зі всілякими принтами і вставками. Колір повинен бути однотонним, без кліток й інших візерунків, бажано підшукати виріб більш спокійного тону.
Перераховані вище моделі головних уборів легко поєднувати з пальто. Приміром, до однотонної чорної або сірої одежини чудово підійде кепка з шарфом в клітку, наприклад: в зелену - з жовтою або чорну - з червоною. Ви будете виглядати дуже елегантно, якщо додасте сумку-планшет.
Шкіряний кашкет легко скомбінувати з курткою-косухою, жилетом, сорочкою і брюками з тонкого полотна. Мілітарі надасть своєму власникові підтягнутий і мужній вигляд, тому краще всього поєднувати зі штанами вільного крою або з поло. А для восьмиклинки потрібно обов'язково купити довгий вовняний шарф.
З чим ще бажано комбінувати кепки:
- «качечку» запросто комбінувати зі спортивним стилем, джинсовими виробами та футболками;
- пласка кепка підійде до спортивних штанів і світшоту, а також гармонійно впишеться в вуличний стиль;
- «німкені» підходять фактично до всіх образів, якщо правильно підібрати колір;
- «гаврош» незамінний для створення романтичного образу, а також легко додасть родзинку одежі вільного стилю.
Не варто забувати, що шапки повинні доповнювати образ, роблячи його завершеним і лаконічним. Комбінувати вбрання необхідно таким чином, щоб матерія і колір кепки повторювалися на інших елементах одягу. Приміром, джинсова бейсболка підійде тільки в тому випадку, якщо ви надягнете такий же жилет, штани або кофту з джинсовими вставками.
З чим потрібно поєднувати жіночу кепку?
Головний убір чудово підкреслює жіночність і елегантність, надає образу нотки зухвалості, кокетливості і самовпевненості. Перед покупкою варто визначитися з колірною гамою. Не забувайте, що яскрава кепка робить акцент на обличчі, а в особливості на оксамитовій шкірі. Дівчатам, у яких є проблемні зони, не рекомендується купувати такий товар.

Зверніть увагу на зачіску. Надіваючи шапку, краще зав'язати хвіст і пропустити його через отвір, де пришитий регулятор об'єму. Не менш розкішно цей головний убір буде виглядати з розпущеним волоссям, трохи підкрученими. Локони повинні опускатися до плечей з обох сторін.
Всім жінкам чудово підходить хутро, тому вироби, зроблені з цього матеріалу, будуть завжди виглядати виграшно. А купуючи кепку з джинсового полотна, постарайтеся вибрати модель зі стразами, ажурними вставками, вушками, барвистими принтами або вишивкою. Такі моделі можна комбінувати із сукнями, футболками, сорочками, світшотами насиченого кольору, а також доповнювати черевичками на підборах.
Йдете на романтичне побачення? Обов'язково візьміть кепі-колокол або звичайну бейсболку з квітковим візерунком. Добре виглядає модель «гаврош». Шапки з оригінальними вушками додадуть дівчині загадковості, грайливості і відтінку пікантності.
Кепки чудово поєднуються з шортами, бриджами, а в якості взуття можна вибрати балетки, кросівки і т. д. Образ повинен вийти невимушеним, навіть злегка недбалим. Якщо ви обожнюєте масивні сережки, намисто або персні, неодмінно надягніть їх.
Щоб підібрати одяг класичного стилю, одягайтеся в пальто вільного крою або жакет, а головний убір візьміть з маленьким козирком. В'язані шапочки гармонують з легкою шифоновою сукнею. Клош вишукано виглядає з піджаками, пальто, сукнями та спідницями. А ось з діловими і строгими костюмами, вечірніми нарядами і яскравими блузами кепки не поєднуються.
Шапку бажано носити традиційним способом, тобто, козирком уперед. Але якщо ви досить сильна особистість, і впевнені в своїх силах і привабливості, то можна трохи зрушити його набік. При цьому бажано зробити більш сміливий макіяж. Якщо ж ви готові відстоювати свою думку до переможного, володієте завидною силою волі, не боїтеся змін і не йдете за натовпом, козирок і зовсім варто повернути на потилицю. Головне, щоб ви відповідали тому образу, який придумали і доповнили головним убором.
FATLINE – інтернет-магазин стильного одягу
У каталогах нашого інтернет-магазину ви легко знайдете популярні моделі кепок з принтом: бейсболки, тракеры, мілітарі або снепбеки, а також за допомогою спеціального конструктора зможете створити своє зображення для друку. Як це зробити, можна прочитати тут. У підсумку за оптимальну вартість ви візьмете дійсно унікальний товар, який вже точно не зустрінеться у продажу ні в одному бутику. Щоб заощадити істотну суму, ви можете замовити будь-яку продукцію з вашим зображенням: штани, кружку, рюкзак і інші речі. Вже за другий товар ви заплатите на 5% менше, ніж планували!
Всі головні убори виготовляються з натуральних матеріалів, а для друку використовуються тільки сертифіковані фарби. Наш одяг буде радувати вас довгі роки. З FATLINE ви легко створите той образ, про який давно мрієте!
.