23 грудня 2019
Переглядів (16564)
Здійснюючи покупки в інтернет-магазинах, ми не можемо ні приміряти одяг, ні визначити, як сприймається тканина на дотик. Замість цього доводиться уважніше читати склад тканини, з якої виготовлені толстовки, штани, сорочки та светри. І тут виникають питання. Адже часто на етикетці можна прочитати, що річ зроблена з 100% поліестеру, а в описі товару виявити інформацію про те, що він утеплений флісовою підкладкою. Є невідповідність між цими формулюваннями? Чи це продавець надає неповну або неправдиву інформацію про товар, чи поліестер і фліс – це одне і те ж?
Ми розглянемо, що таке флісова тканина, чому вона стає популярнішою щороку, і чи всім можна носити флісовий одяг.
Фліс – синтетичний матеріал 21 століття
Фліс – повністю штучна трикотажна тканина, синтезована з поліефірного волокна, названого поліестером. Це продукт переробки нафти і вуглеводню, тож, складові все-таки природного походження. Проте в процесі хімічної обробки з цих матеріалів отримують волокна, які надалі і переплітають в тканину різної щільності.
Як і багато корисні речі, фліс розробили на замовлення індустрії спортивного одягу. Американська компанія шукала шляхи завоювання ринку за допомогою нової лінії для туризму та активного відпочинку. Речі повинні бути легкими, при цьому чудово зігрівати, повільно намокати і швидко сохнути. І бажано, щоб мали красивий вигляд і були приємними для тіла.
З усіма поставленими завданнями фліс впорався «на відмінно». Фірму чекав успіх, а матеріал – стрімке просування в масове виробництво.
Різновиди і застосування
Сьогодні під загальною назвою об'єднано кілька видів тканин. Вони класифікуються по ряду властивостей, головна з яких – щільність.

Виходячи з концентрації волокна на кв. м., розрізняють:
- мікрофліс (тонкий, до 100 гр/кв. м.) З нього шиється домашній одяг, піжами для дітей та тепла білизна;
- полар (до 200 гр/кв.м), відмінно підходить для білизни, ковдри, а також в якості підкладки для світшотів, толстовок і т. п.;
- тканина середньої щільності (200 гр/кв. м.). Дуже затребуваний матеріал, з якого шиють улюблені шапки, бафи, легкі худі, шкарпетки, рукавиці та багато іншого повсякденного одягу для чоловіків і жінок;
- щільний фліс (300 гр/кв. м.) для теплих речей. Флісова кофта з цієї тканини не дасть вам замерзнути на прогулянці, комбінезон незамінний в зимові холоди, а м'який плед створить особливий затишок прохолодними вечорами;
- максі (від 400 до 600 гр/кв. м.) використовується у виготовленні професійного спортивного одягу, спорядження для альпіністів, туристів та інших екстремалів.
Ви помічали, що в одних виробах флісова тканина добре гріє, в інших ще і щільно прилягає до тіла, та відштовхує вологу. Виходячи з потреб, виробники навчилися змішувати матеріал з еластаном (для більшої міцності), спандексом (для скінні-ефекту), додавати ворс для теплозахисту, мембранні тканини і водостійкий полар.
При цьому фліс все одно зберігає свої головні плюси, залишається теплим, м'яким, приємним на дотик. Важко знайти людину, котра, одного разу надівши флісову толстовку, не оцінить, наскільки це практичний одяг.
Інтернет-магазин FATLINE пропонує великий вибір штанів на флісовій основі, адже знає, як забезпечити тепло і зручність своїм клієнтам. Для чоловіків і жінок завжди в наявності спортивні куртки, толстовки і реглани з оригінальними принтами на будь-який смак.
Переваги флісового одягу
Застосування флісу сьогодні надзвичайно різноманітне. З нього шиють все: від іграшок для дітей – до камуфляжної форми, від домашніх капців – до спортивних курток, аксесуари – до верхнього одягу для екстремальної погоди.
Не тільки виробники спортивної форми, але і фахівці в інших галузях оцінили переваги цього матеріалу:
- здатність зберігати тепло. По-науковому це називається низькою теплопровідністю. Структура матеріалу складається з безлічі переплетених волокон, які утворюють між собою повітряні мішечки. Повітря утримується всередині тканини, і чим вона товща, тим вам тепліше. При цьому фліс може зберігати здатність до обігріву навіть у вологому стані, і з цим пов'язана його інша властивість;
- гідрофобність. Уявіть, що ви потрапили під зливу у вовняному светрі. Він відразу стане важким, мокрим, тому що волокно вбере всю вологу. Плюс можлива поява неприємного запаху. Якщо це відбувається в поході, і погода не налагодиться, то шансів на те, що кофта просохне до ранку практично ніяких. Зовсім інша справа, коли на вас фліска. По-перше, вона поглине в 30 разів менше води. По-друге, відразу ж почне випаровувати вологу. Якщо верхній шар на речах не перешкоджає відведенню, то куртка висохне за пару годин, і ви не встигнете сильно замерзнути;

- легкість. Одна з причин, чому турботливі бабусі не можуть повірити, що у флісовій куртці дитина не замерзне – «вона ж така невагома». Ще пам'ятають «кошмар радянського дитинства» – шуби з натурального хутра на ватиновій підкладі, які були важкі не те, що для дітей, але навіть для сильних чоловіків;
- комфортні. Колеться, свербить, натирає, лізе в обличчя і скочується – все це не про речі з поліестеру. М'який одяг, ніжний на дотик, приємно користуватись таким одягом та виробами для дому й інтер'єру;
- гіпоалергенність. Незважаючи на синтетичну природу, а може і завдяки цій обставині, фліс не містить алергенів, тому активно використовується в дитячій індустрії. В магазині FATLINE є толстовки, світшоти, штани, шапки для дітей, починаючи від 3-х років і старших. Їх переваги ще й у тому, що зручна розмірна сітка допоможе вам замовити потрібну модель з мінімальним ризиком помилитися;
- відмінна проводимість не тільки вологи, але і повітря. В цих речах тіло дихає, але не потіє, як в іншому синтетичному одязі;
- зносостійкість. Флісова кофта буде служити роками при правильному догляді, в той час як улюблений светр з натуральної вовни швидко витирається, а місцями буде з'їдений міллю;
- бактеріальність. У флісовій тканині не заводиться грибок, цвіль, комахи чи інші небажані мікроорганізми;
- зручний догляд. Господині не натішаться, адже матеріал, який легко очищується в теплій воді, швидко сохне після прання в будь-якому положенні і не вимагає прасування.
При всіх численних достоїнствах, фліс ще і відмінно взаємодіє з будь-якими барвниками. Це означає, що ви без зусиль підберете тканину потрібного забарвлення або зможете замовити авторський принт. Друк на виробах з флісу виходить такої ж якості, як і на натуральній бавовні. Багаторічний досвід створення малюнків на одязі від FATLINE повністю це підтверджує.
А чи є мінуси?
Не багато, але є. В першу чергу, критики говорять про те, що фліс занадто сильно електризується. Статична електрика може доставляти дискомфорт, але використання спеціальних спреїв і ополіскувачів після прання трохи рятує ситуацію.
По-друге, матеріал легко запалюється, хоча виробники вже навчилися додавати до нього спеціальні просочення, що знижують ризик до мінімуму. Однак остерігайтеся сушити термобілизну біля відкритого вогню, якщо не хочете залишитися без неї.
Як бачите, недоліків, не так вже й багато, а на тлі всіх переваг, вони і зовсім здаються незначними. Тому цілком закономірно, що в кожному будинку знайдуться речі, зшиті з м'якого, еластичного, теплого і затишного флісу. Такі кофти не сковують руху, реглани зігрівають і створюють відчуття затишку.
Коли будете шукати нову річ, згадайте, що компанія FATLINE пропонує якісний одяг, прикрашений дивовижними принтами. Фліс зігріє вас в холоди, а ми додамо шику звичним речам.