24 липня 2024
Переглядів (0)
«Купуйте наші речі, щоб бути несхожими на інших» — свідчить реклама будь-якого бренду мас-маркету. Проте більшість одягається однаково —- рятує лише кастом одягу. Всіляка персоналізація (вишивка, паєтки, аплікації) тісно пов'язана з бажанням виражати індивідуальний стиль або приналежність до якого-небудь ком'юніті. Завдяки перешивці або найпростішому декоруванню можна отримати виріб, якого немає в масовому виробництві. Бойфренд-джинси, футболки, худі, літній і зимовий одяг з унікальними елементами допомагають відчути себе особливим. Оригінальні написи та принти — це ні що інше, як інструмент спілкування зі світом, ретранслятор цінностей людини та її вподобань.

Креативність сьогодні в ціні, а технології, доступні FATLINE, значно спрощують процес кастомізації одягу. Розповідаємо все, що варто знати про процес. Вивчайте нюанси, надихайтеся і дивуйте інших своїм зовнішнім виглядом.
Основні методи кастомізації одягу
Кастомні речі створюються різними способами. Це далеко не завжди ручна робота. Набагато швидше і не менш ефектно виглядають машинні принти за ескізом замовника. Технологій друку декілька:
-
Прямий друк на текстилі (DTG), або Direct to Garment. Широкоформатні струменеві принтери наносять водорозчинне чорнило прямо на тканину — так само, як офісні на папір. Зображення отримують високу роздільну здатність: усі дрібні деталі та градієнти чіткі, кольори яскраві, соковиті. Кастомізація речей цим методом підходить для невеликих тиражів та індивідуальних замовлень. Можна друкувати фотографії. Чорнило для DTG-принтерів водорозчинне, тому метод більш екологічний порівняно з іншими видами друку.
-
Шовкографія, або трафаретний друк. Насамперед створюються трафарети на сітці з поліестеру або нейлону. Чорнила наносяться за допомогою спеціального скребка. Вони густі, насичені, з високою покриваністю (здатністю перекривати колір поверхні). Для кожного відтінку використовують окремий трафарет і процес друку. Далі тканину сушать під ультрафіолетом для закріплення малюнка. Метод трудомісткий, але дуже затребуваний, оскільки принти вирізняються високою стійкістю. Ідеально підходить для великих тиражів. За допомогою шовкографії можна створювати ефекти: металізований, флуоресцентний, що світиться в темряві, а також об'єм і текстуру.
-
Вишивка. Кастомний одяг, декорований вишивкою, має дуже ефектний вигляд, такої деталізації зображення неможливо досягти вручну. Автоматизація процесу — це гарантія якості та однорідності принтів, що особливо важливо в ході масового виробництва. Машинна вишивка ідеальна для персоналізації виробів, включно з нанесенням імен, логотипів, монограм та інших унікальних візерунків. Тому вона так часто використовується для створення брендованого одягу та уніформи.
-
Термотрансферний друк. Нанесення принтів з використанням тепла й тиску: зображення переносяться з термотрансферного паперу або плівки на тканину за допомогою термопреса. Метод дає змогу домогтися яскравих, чітких і деталізованих зображень з високою передачею кольору. Підходить не для всіх тканин, наприклад синтетика може деформуватися.

Вибір правильного матеріалу
Якість кастома речей безпосередньо залежить від вибору відповідної тканини. У кожного методу свої особливості:
-
Для прямого друку на текстилі (DTG) ідеально підходять бавовна і тканина із суміші бавовни та поліестеру (натурального волокна має бути понад 50%). Неприйнятні чистий поліестер і синтетика, матеріали з гладкою, не ворсистою поверхнею.
-
Для шовкографії бездоганно підходять будь-які натуральні та сумішеві тканини: бавовна, льон, комбінація бавовни та поліестеру, а також чистий поліестер. Виняток становлять дуже гладкі та блискучі матеріали.
-
Машинну вишивку дозволено наносити на будь-які полотна: трикотаж, тканини, що містять бавовну, денім, вельвет. Складнощі можуть виникнути з тонкими еластичними матеріалами.
-
Термотрансферний друк. Добре лягає на бавовну, трикотаж, поліестер. Потрібно звертати увагу на термостійкість матеріалу, щоб він не деформувався від високих температур, а принт закріпився.
Від правильного вибору матеріалу залежать яскравість і довговічність принта. Якщо основних рекомендацій дотримано, термонаклейки, нашивки і принти будуть довго вас радувати.

Онлайн-конструктор одягу FATLINE
Як кастомізувати одяг? Платформа FATLINE пропонує користувачеві легко створювати унікальні дизайни одягу онлайн. Принцип роботи конструктора простий та інтуїтивно зрозумілий:
-
вибираєте товар зі списку (футболки, літній або теплий одяг, худі, головні убори), для кожного доступні різні типи основи та кольори;
-
завантажуєте фото у форматі png або jpg з прозорим фоном (допустимі також cdr, eps, ai, psd, tiff, pdf), мінімальна роздільна здатність 200 dpi, співвідношення сторін 1:1, вага файлу 200 Мб, або вибираєте принт зі списку доступних;
-
за потреби наносите текст без емодзі та інших символів-картинок;
-
також можна вставити промокод.
Якщо макета немає, а запропоновані варіанти вас не задовольняють, спробуйте вбудовані інструменти AI. Також можна скористатися допомогою дизайнера FATLINE. Навіть якщо зображення, яке хочеться надрукувати, не відповідає вимогам, фахівець підготує якісний макет.

Онлайн-конструктор FATLINE зручний у використанні. Сайт пропонує великий вибір одягу для втілення ідей для кастома. Це жіночий, чоловічий і дитячі каталоги. Відправлення замовлень здійснюється тільки після узгодження деталей з менеджером.
Дизайн і планування
Що таке кастомізація одягу? Це творчий і захопливий процес, який включає кілька етапів. Дійте в такій послідовності:
-
Вивчіть тренди. Шукайте натхнення в соціальних мережах і на спеціалізованих сайтах. Створіть мудборд, щоб візуалізувати ідеї.
-
Визначте концепцію, виберіть тип одягу, кольори й тканини.
-
Створіть ескіз, приділіть увагу деталям. Використовуйте спеціальне програмне забезпечення для дизайну: Adobe Illustrator, CorelDRAW або інші застосунки. Скористайтеся онлайн-конструктором FATLINE: дійте за описаним алгоритмом, зверніть увагу на вкладку AI, за допомогою якої можна з трьох спроб створити ескіз — потрібно лише правильно описати ідею.
Коли все готово, збережіть файл у потрібному форматі. Тепер можна приступати до реалізації ідеї.
Підготовка до друку
Переддрукарська підготовка кастомізованого одягу — турбота FATLINE. Під час замовлення продукції на нашому сайті клієнту потрібно зробити вибір і узгодити макет, все інше зроблять професіонали. Трохи відкриємо завісу процесу:
-
на першому етапі зображення перевіряють на відповідність заданим параметрам (колірну модель, профіль відтінку, масштаб, чистоту контурів), якщо потрібно, розділяють дизайн по шарах (для шовкографії);
-
далі готують текстиль і фарби для тканини (перевіряють відповідність матеріалу вибраному методу, за необхідності наносять ґрунтовку) і друкують тестові зразки;
-
наносять принт на виріб, перевіряють якість.
Фінальний штрих — кастомізація одягу власноруч. Якщо бажаєте, після отримання замовлення можна додати будь-які елементи: бісер та мереживо для вінтажного стилю, текстильні маркери — для сучасного молодіжного чи дитячого. Виберіть будь-які стрази та прикраси і додайте їх, щоб отримати річ, яка точно сподобається.

Догляд за кастомізованим одягом
Розглянемо основні правила та помилки.
Як надовго зберегти зовнішній вигляд речей
Загальна рекомендація така: читайте етикетку, сортуйте одяг за кольором і періть його в спеціальних мішках. Щоб кастом на одязі тримався довше, дотримуйтесь рекомендацій. І прямий друк на текстилі (DTG), і термотрансферний, і вишивка потребують дбайливого догляду, а саме:
-
прання за температури води не вище 30–40°C, щоб запобігти вицвітанню;
-
делікатного режиму: механічний вплив на друк потрібно мінімізувати;
-
використання м'яких мийних засобів, без відбілювачів та інших агресивних компонентів.
Рекомендується сушити такий одяг на повітрі, але не під прямим сонячним світлом. Якщо необхідно використовувати сушильну машину, виберіть низьку або середню температуру: перегрів може призвести до деформації друку. Прасуйте кастомний одяг з печаткою з вивороту за середньої температури. Уникайте прямого контакту праски з друкованим зображенням. Якщо потрібно відпрасувати з лицьового боку, накрийте друк тонкою тканиною або марлею.
Часті помилки в догляді
Зіпсувати персоналізацію можуть:
-
недотримання правил прання, сушіння і прасування одягу;
-
тертя: варто бути обережнішим з аксесуарами та іншими речами, які контактують із принтами;
-
хімчистка: періть тільки руками або в машині-автомат на делікатному режимі;
-
неправильне зберігання, зокрема висока вологість або потрапляння прямих сонячних променів.
Зберігати кастомізований одяг найкраще на вішалках, щоб уникнути складок, заломів та іншої деформації.

Висновок
Кастомізація — що це? З одного боку, прекрасний спосіб самовираження, з іншого — захоплююче заняття. Кастомізувати речі можна вручну, але це довго, технічно складно й енерговитратно, а якщо потрібна велика партія, то практично нереально. Набагато простіше звернутися у FATLINE і надрукувати необхідне фото, текст, принт або QR-код на футболці, худі чи будь-якому іншому предметі одягу. Це може стати чудовим оновленням вашого гардеробу, подарунком друзям і близьким, елементом уніформи (актуально як для маленьких компаній, так і для великих корпорацій).
Не бійтеся експериментів з кастомізацією! Варто спробувати один раз, зупинитися вже неможливо. Бути несхожим на інших або, навпаки, показати свою приналежність до якогось суспільства, донести до оточуючих важливий меседж, презентувати себе — все це нескладно зробити, якщо застосувати рекомендації зі статті, зокрема скористатися конструктором FATLINE.