Види друку на одязі та аксесуарах

Індивідуальне нанесення принтів останнім часом набуває все більшої популярності. Все тому, що картинки та написи на одязі та аксесуарах перестали бути просто прикрасою і перейшли у категорію ефективних інструментів для самоідентифікації, комунікації, просування товарів та послуг на ринку тощо.

У бізнесі принти використовують для брендування. Це допомагає підвищити лояльність до бренду, зробити його більш впізнаваним.

Звичайні споживачі все частіше використовують малюнки на одязі з метою самовираження. І не дарма, адже сьогодні це – дійсно, ефективний спосіб заявити про себе, свої інтереси чи характер, донести свій меседж оточуючим. І, звичайно, за допомогою принта можна створити справді унікальний персоналізований подарунок.

Більшість сучасних технологій друку забезпечує спочатку високу якість малюнктів на одязі та аксесуарах. А ось те, наскільки довго виріб зберігатиме свій первозданний вигляд, багато в чому залежить від належного догляду.

У цій статті ми розповімо про найпопулярніші на сьогоднішній день способи перенесення зображень на різні товари, а також про те, як правильно доглядати речі, залежно від типу друкування принтів.

Сучасні технології друкування на одязі та аксесуарах

Сучасні технології нанесення принтів на одяг та аксесуари постійно розвиваються. Більшість з них дозволяє точно відтворювати будь-які кольори, тіні, градієнти, і тим самим створювати на текстильних, металевих, пластикових, керамічних поверхнях справжні витвори мистецтва.

Всі типи друку мають свої особливості: одні підходять лише для текстилю (наприклад, прямий друк); для інших потрібні допоміжні матеріали (наприклад, flex-плівка); треті зі збільшенням тиражу автоматично здешевлюються (наприклад, шовкотрафаретний друк). І навряд чи для кожного з них можна окреслити чітке коло переваг і недоліків, адже це залежить від конкретного випадку і запиту споживача.

До найпопулярніших на сьогоднішній день відносять такі види принтування:

  • прямий друк;
  • сублімація;
  • термотрансферне перенесення;
  • УФ-друк.

Всі ці технології дозволяють створювати як чорно-білі, так і кольорові принти на різних футболках, толстовках, кепках, кружках, чохлах, блокнотах, комп'ютерних килимках та інших виробах з текстилю, кераміки, пластику, скла, металу й т.п.

У чому особливість кожної окремої технології? Про це поговоримо далі.

Прямий (цифровий) друк

Какие бывают виды печати на одежде и аксессуарах

Пряме нанесення або цифровий друк вважається найсучаснішим і найпростішим способом перенесення будь-яких зображень на тканину, незалежно від їхньої палітри.

Процедура нагадує звичайну роздруківку на принтері, тільки обладнання має бути спеціальним, а папером тут виступає текстильна продукція, оброблена спеціальним праймером. Після закінчення процесу для кращого результату принт закріплюється на тканині спеціальним пресом. От і все. Швидко та ефективно.

Малюнок, нанесений таким способом, дуже глибоко проникає у волокна тканини, і тому майже не відчувається тактильно. Крім того, він пропускає повітря і йому не загрожує механічне пошкодження або розтріскування.

Застосовується технологія для нанесення принтів на різноманітний одяг (чоловічі, жіночі та дитячі футболки, толстовки, майки чи інше).

Сублімаційний друк

Даний вид перенесення монохромних та кольорових зображень на різні основи (текстильні, пластикові, металеві, керамічні) вважається одним із найнадійніших і довговічніших. І виконується він за допомогою проміжного носія, а саме спеціального силіконізованого паперу.

Сублімація точно зберігає всі кольори, відтінки і навіть півтони. Картинка виходить яскравою насиченою, стійкою до термообробки, дії води, сонця.

Така технологія найчастіше застосовується для друку принтів на керамічних кружках, пластикових термостаканах, металевих флягах і банках, прогумованих килимках під пахву, а також на одязі та аксесуарах із синтетичним зовнішнім шаром (фартухах, подушках, слюнявчиках, рюкзаках).

Термотрансферне перенесення

Цей спосіб нанесення принта можна порівняти з аплікацією. Перенесення картинки або напису здійснюється шляхом її вирізання на flex-плівці з наступним «вплавленням» в основу під впливом високих температур термопреса.

На сьогодні такий спосіб друкування вважається одним з найбільш зносостійких – витримує прання, не линяє, не вигоряє. Його часто використовують для нанесення принтів на дуже щільні або 100% натуральні тканини бавовняні різних кольорів. Найпоширеніша продукція – рюкзаки для ноутбуків та міські, сумки-шоппери, кепки-тракери та бейсболки, футболки, толстовки, світшоти тощо.

УФ-друк

Досить нова, але за сучасними мірками вкрай ефективна і надійна технологія, популярність якої зростає з кожним роком.

Ультрафіолетовий друк дозволяє наносити яскраві насичені принти будь-якої складності на силікон, пластик, папір, метал, скло, гуму, дерево та інші матеріали, які не просичуються фарбою. Головний секрет – використання спеціального чорнила, яке швидко просихає й твердне під впливом ультрафіолету.

До найпоширеніших виробів з UV-друком відносять чохли для смартфонів. Це чудовий приклад ефективності, якості технології та її можливостей.

Як доглядати принтовану продукцію

Особливості догляду за одягом, аксесуарами, посудом з принтом багато в чому залежать від типу друкування. І, як правило, виробники їх позначають на сторінках із описом товару, етикетках тощо. Але є й загальні рекомендації, які можуть бути застосовні до будь-якого принтованого виробу.

Поради щодо догляду за одягом та текстильними аксесуарами з принтом:

Советы по уходу за принтованной продукцией

  • прати в делікатному режимі при невисоких температурах води (до 30о С) і обов'язково навиворіт (якщо це можливо);
  • не використовувати відбілювачі. Хімчистка заборонена;
  • сушити природним чином без застосування барабанної сушарки;
  • прасувати з виворітного боку або через тканину, теж при низтких температурах.

Рекомендації щодо догляду за твердими виробами з принтом (керамічна кружка, чохли для телефонів, термобанка тощо) схожі за своїм принципом із попереднім варіантом:

  • не можна використовувати порошкові засоби для чищення та агресивну хімію – краще обмежитися м'якими гелеподібними засобами для миття посуду;
  • уникати використання металевих щіток та скребків;
  • не мити в посудомийній машині.

Як бачите, немає нічого страшного і потребує мінімум зусилля.

Належний догляд значно продовжує термін служби та первозданний вигляд принтованої продукції, хоч якою б вона не була. А якщо ваша улюблена футболка, кепка, термобанка з якихось причин «вийшла з ладу», не засмучуйтесь. В інтернет-магазині FatLine представлений широкий асортимент товарів з картинками та написами на всі смаки. Більш того, усім бажаючим ми пропонуємо замовити друк свого принта. Таким чином, можна отримати річ, ідентичну тій, яка стала непридатною, або ж виявити фантазію і створити для себе чи на подарунок ще більш ефектний виріб.

З FatLine не буває нічого неможливого!