24 лютого 2020
Переглядів (3545)
Речі старіють, набридають, виходять з моди. Простіше всього їх викинути або віддати на переробку. Але для творчої людини це не вихід. Набагато цікавіше спробувати перетворити звичну футболку під щось новеньке, і знову носити одяг, але вже в іншому вигляді. В інтернеті є сотні порад, як прикрасити, красиво порізати, перешити, закрутити і своїми руками створити щось незвичайне. Не всі вони прості, деякі лайфхаки викликають сумнів, інші побудовані на складній технології. Ми вирішили вивчити різні способи перетворення старої футболки в нову, щоб вибрати найбільш вдалі. І ось, що вийшло.
Спосіб перший: малюємо
Майка без принта легко поєднується з багатьма речами, але на вигляд трохи нудна. Якщо у вашій шафі є парочка схожих примірників, не поспішайте від них позбавлятися. За допомогою фарб і натхнення можна перетворити її у ексклюзив.
Що вам знадобиться:
- чиста й випрасуваний футболка. Якщо річ нова, її тим більше слід попередньо випрати, адже бавовна може дати невелику усадку, і краще, щоб це сталося до нанесення принта;
- трафарет майбутнього малюнка. Ви можете зробити його з картону своїми руками, чи використовувати ажурну серветку, мереживо, готові варіанти;
- стійкий маркер, чорнило, акрилові фарби, інші барвники, які підходять для малювання на тканині;
- пристосування для фіксації виробу (підійде багет, підрамник, п'яльця, навіть спинка стільця або вішалка) і малярський скотч, яким трафарет буде прикріплений до футболки в процесі перенесення зображення.
Крім цього, радимо підібрати зручний пензлик чи валик, палітру для фарб, відповідний робочий одяг і папір, щоб застелити робоче місце. Підготувавши все необхідне, ви фіксуєте футболку на основі і забезпечуєте ідеальний натяг. Прикріплюєте скотчем трафарет на потрібне місце, берете в руки фарби і починаєте творити!
Намагайтеся, щоб колір лягав рівномірно, беріть не багато, але й не мало, щоб малюнок вийшов насиченим. Головне – не зрушити з місця основу, і не зіпсувати принт. Після нанесення виріб необхідно залишити до повного висихання, а потім пропрасувати футболку гарячою праскою, використовуючи тканинну прокладку. Перші пару раз таку річ рекомендується прати руками в холодній воді, а потім можна переходити до звичайного режиму.

Інший варіант оригінально розмалювати річ – використовувати прийом тай-дай. Ці яскраві безладні візерунки в стилі хіпі сьогодні досить популярні. Алгоритм простий:
- берете майку і скручиваете її в рулон або кульку в будь-якому напрямку. Від цього буде залежати розташування майбутнього орнаменту;
- довільно скріплює отриману тканинну «ковбаску» гумками в кількох місцях;
- підбираєте барвники для тканини різних кольорів потрібної консистенції – чим густіша фарба, тим насиченіший відтінок;
- почергово опускаєте різні частини футболки в ємності з барвником (якщо є відповідні флакони, можна користуватися спреєм). Коли вся тканина просочена, покладіть виріб в целофановий пакет і залиште на 4-5 годин. В теплі фарба вбирається швидше;
- промийте майку холодною водою, щоб видалити зайвий колір, і прополощіть в пральній машині.
Отож, як вам орнамент? Правда, оригінально?!
Третя можливість прикрасити одяг – використовувати термічні наклейки. Стандартні варіанти можна купити самим і перенести їх на матеріал з допомогою праски. Більш цікаве зображення краще замовити у фірмі, яка займається виготовленням принтованого одягу, як інтернет-магазин FATLINE.
Ми, слідуючи вашим побажанням, створюємо картинки на термочутливій плівці і за допомогою спеціального обладнання переносимо їх на футболки, худі та інші речі. Малюнок виходить яскравим, стійким до води і ультрафіолету. Принт носиться довго і дивує своєю незвичністю.
Спосіб другий: вирізаємо
Часто старий одяг вимагає перетворити не тільки забарвлення, але і фасон. У цьому випадку відкладаємо фарби і беремо в руки ножиці! Красиво порізати майку з бавовни – справа непроста, але захоплююча. В результаті можна перетворити чоловічу футболку в жіночу і створити десятки нових луків. Ловіть прості, але ефектні варіанти.
Бантики
Розкладіть чисту річ на рівній поверхні і виріжте на спині смугу. Приготуйте кілька бантиків відповідної ширини, краще зробити їх контрастними або різнокольоровими. Кількість вставок залежить від довжини майки і вашого бажання. Можна обмежитися одним великим бантом, а можна зробити і десяток, – це теж буде цікаво. Пришийте деталі з обох сторін спинки на рівній відстані. Рвана суперфутболка готова!
Смужки і візерунки

найпростіший спосіб зробити з чоловічої футболки сексуальний топ відомий давно. Розріжте раритет на смужки приблизно до середини живота. Чим вище ви зайдете, тим відвертішим буде результат. Хвостики зав'язуємо у вузлики, пляжний наряд готовий.
Сьогодні в інтернеті знайдеться сотня фасонів, заснованих на технології вирізання смужок в потрібних місцях. Лише б під рукою знайшлася ще одна рвана футболка. Виготовити такі речі легко, головне пам'ятати про правило: сто разів відміряти, а лише потім вже красиво порізати. Перед початком роботи доведеться озброїтися кравецькими ножицями, крейдою і лінійкою. Далі діємо так:
- розкласти бавовняний виріб на рівній поверхні;
- відзначити крейдою місця розрізу. Для смужок малюйте прямі лінії, для більш складних малюнків – геометричні (фігури, трикутник, серце або ромб);
- зробіть надрізи по відмітках;
- при бажанні, розрізи можна прикрасити бантиками, вузликами, тасьмою або заклепками.
З допомогою ножиць і сміливості легко змінити форму ворота, перетворити довгі рукави, оновити нижній край, зробити його хвилястим або асиметричним.
Метелик
Красива перекрутка на спині у формі метелика – один з головних трикотажних хітів. Якщо хочете зробити собі таку річ, дотримуйтесь інструкції:
- візьміть виріб більшого розміру, краще всього переробити чоловічу футболку в жіночу, при необхідності відріжте рукави;
- виверніть навиворіт і розріжте на дві частини по бічних швах;
- ту частину, яка була спинкою, візьміть і скрутіть хрест-навхрест один раз. Прикладіть назад до переду;
- з'єднайте бічні шви шпильками і пристрочіть половинки одна до одної.
Залишилося вивернути футболку й приміряти перед дзеркалом.
Спосіб третій: шиємо
Змінити вигляд старого лонгсливу можна за допомогою вставок з мережива, фатину, органзи, атласу або гіпюру. Фрагменти тканини пристрочуються з боків, на спині, грудях. Таким способом легко перетворити нудний топ в туніку, оновити форму рукава, додати яскравих принтів. Не бійтеся комбінувати один з одним матеріали різних фактур. Еклектика сьогодні в моді, тим більше, що контрастні тканини виглядають оригінально і завжди у виграші.
І останній лайфхак для тих, хто хоче переробити футболку, але не впевнений, що зможе зробити це своїми руками. Якщо у вас є ідеї, але немає часу, швейної машинки або необхідних матеріалів, – просто замовте виріб з ексклюзивним принтом. В інтернет-магазині FATLINE через віртуальний Конструктор можна завантажити електронний малюнок, створити макет і викласти свої побажання. Ми допоможемо втілити в життя будь-який задум, щоб гардероб поповнився красивим вбранням, і ви могли носити такі майки, яких немає більше ні в кого у світі.
Творчий підхід, трохи терпіння і сміливості – ось, що потрібно, щоб старий одяг перетворити в щось особливе, унікальне, модне. Якщо наші лайфхаки допомогли вам прикрасити гардероб, значить, у наступному сезоні класних аутфітів на вулицях українських міст стане ще більше.