Друк на кружках-хамелеонах

Друк на кружках-хамелеонах

Один філософ сказав: «У житті все не так, як видається». Дійсно, чи завжди ви можете бути впевнені, що ваші очі вас не обманюють? Ілюзія – це просто диво, але на відміну від магії, їй обов'язково знайдеться наукове пояснення. Однак не потрібно бути фокусником, щоб оточити себе незвичайними предметами. А якщо вони ще й гарні, корисні, недорогі, прості у використанні, то це – справжня знахідка. Хочете знати, як чорне стає білим просто на вашій кухні, й у всіх на очах? Тоді читайте більше про чудовий посуд, який вміє не тільки міняти колір, але і зберігати секрети.

Що таке чашка-хамелеон?

На перший погляд, кружка-хамелеон – звичайний керамічний посуд. Однотонний, без малюнка й декору. Зручна ручка, середній обсяг, стандартна форма. Її стриманий стиль та гарний вигляд у будь-якому інтер'єрі й обстановці. Такі вироби купують наборами для гостей і сімейних чаювань, для офісу, кафе або коворкінгу.

У такій чашці найважливішим стає те, що всередині. Декор відійде на другий план, але тільки до тієї хвилини, поки ви не наллє в неї ароматний гарячий напій. Ось тут і починається магія. Прямо на очах посуд змінює колір. Чорний фон стає сліпуче білим, і на ньому проявляється кумедний малюнок. Цей процес є приємним сюрпризом для дорослих і викликає абсолютний захват у дітей, навіть якщо вони і спостерігають подібний фокус щоранку.

Через здатність міняти забарвлення щоразу при нагріванні, такі чашки назвали «хамелеонами». Звичайно, зміна тону, як і саме диво, цілком зрозумілі. Посуд покритий спеціальним складом, який зберігає колір в холодному стані і стає прозорим при нагріванні до певної температури. Ось так і виходить, що, приховуючи за темним тлом цікаву картинку, чашка дарує нам її разом з кавою, чаєм, какао або теплим молоком. А ось з холодними напоями нічого чудесного не відбувається.

Історія і технологія

Речовини, здатні зникати або проявлятися у всіх на очах, знайомі людству з давніх-давен. Симпатичні чорнила з соку рослин або молока використовували ще римляни. А в 16 столітті Парацельс створив картину, яка втрачала колір, у залежності від температури в приміщенні. Люди звертали увагу на те, що камені, мінерали, хімічні елементи змінюють пігмент при нагріванні і охолодженні. Якщо з таких матеріалів виготовляли прикраси, вони могли змінюватися на тілі, що викликало чутки і забобони.

Принцип використання кераміки, яка змінює забарвлення, відноситься до сучасних технологій. Вперше такі чашки з'явилися в Америці, в 70-ті. Відома історія, що одна кавова компанія придумала використовувати їх для реклами, щоб наочно показати, як їх продукт допомагає прокинутися не тільки людям, а й посудині. Принт зображував смішну пику з закритими очима, які відкривалися в той момент, коли в чашку наливали каву. Погодьтесь, така реклама гідна першого призу за оригінальність!

В чем особенность кружек-хамелеон

Як же працює принцип хамелеона? В основі зникаючих барвників є термочутливі компоненти. Вони зроблені на основі рідких кристалів, які активно стали використовуватися в промисловості з кінця ХХ століття. Нагріваючись до 50С і вище, текстура фарби стає прозорою, і все, що було нижнім шаром, відкривається оку.

Сьогодні використовують декілька способів виготовлення «чарівних» кухлів. Найпоширеніший – термосублімаційний друк. Якщо описати процес простою мовою, то картинку спочатку відтворюють на спеціальній плівці особливими чорнилом. Всі матеріали повинні бути чутливі до високої температури. Потім прикладають до керамічного посуду, вже заздалегідь покритого шаром зникаючої кристалічної маси, і відправляють в термопрес. Там під впливом тепла і тиску принт переноситься на поверхню, минаючи верхній шар, який ніби ховається в укритті, щоб з'явитися в потрібний момент і всіх здивувати.

У чому переваги такої технології:

  • керамічні кружки виготовлені з міцної, термостійкої кераміки, їх якість відповідає певним стандартам, зміна забарвлення відбувається миттєво, а посуд служить довго;
  • принт виходить чітким і барвистим (на відміну від інших технік). Технологія дає можливість намалювати на чашці абсолютно все, що забажає душа;
  • процес виробництва настільки простий, що дозволяє зробити на замовлення посуд в єдиному екземплярі, і це не веде до здорожчання.

Як в будь-якій справі, друк сублімації має свої мінуси. Головний полягає в тому, що навіть у холодному вигляді ілюстрація залишається злегка видимою, якщо придивитися. За темним тлом вгадується захована картинка, і це може трохи зіпсувати ефект. Щоб максимально приховати зображення, радимо вибирати чашки чорного, темно-синього або яскраво-червоного кольору. Вони найкраще приховують нижній принт, тоді як інші забарвлення дають менш щільний фон.

Сублімаційний принт можна наносити тільки на посуд стандартного зразка. Якщо ж вам захочеться перетворити в чарівні хамелеони фамільні бабусині чашки, краще скористатися іншим методом – технікою термодеколі. Вона передбачає, що склад наносять на виріб безпосередньо в процесі запечатки. А раз це нестандартна заводська процедура, то дозволяє розміщувати малюнки і на бічній поверхні, і всередині, і на дні, і навіть на ручці – словом, скрізь, де ви захочете.

Де купити чарівні кружки?

Як ви вже, мабуть, здогадалися, керамічний посуд з принтом-хамелеоном не часто зустрінеш в звичайних магазинах. Їх варто замовляти в компаніях, які займаються друком зображень на предметах інтер'єру, сувенірах і одязі. Інтернет-магазин FatLine виготовляє цілі партії керамічних кухлів з малюнками на замовлення. До послуг клієнтів весь асортимент принтів каталогу. Різні стилі, багато гумору, авторські картинки, висока швидкість і оригінальність виконання.

При бажанні, кожен може запропонувати свою версію зображення, надіслати ескізи на друк через віртуальний Конструктор, узгодити умови оплати і відправки готових виробів, і все це онлайн, без зайвих витрат і проблем.

Друк на кераміці: пропонуємо ідеї

Чашки з оригінальними малюнками завжди знадобляться в господарстві, адже, як відомо, гарного посуду мало не буває. Чим більше на вашій кухні таких незвичайних предметів, тим краще вони виявляють смак і індивідуальність господині.

Для дітей це взагалі абсолютний хіт! Якщо хочете, щоб дитина полюбила чай, какао або гаряче молоко, купіть кухоль-хамелеон з персонажами мультфільмів. Малюки, і навіть підлітки, готові пити що-завгодно, аби спостерігати, як з нізвідки виникає Міккі Маус, ніндзя-черепашка або сніговик Олаф.

Печать принтов на кружках-хамелеонах

Принтована кераміка – класний подарунок, сувенір, який можна взяти в поїздку, піднести на пам'ять про знайомство, спільну роботу або відпочинок. Чашками на замовлення прикрашають інтер'єри приміщень (і не тільки кафешок, але і магазинів, творчих студій, салонів краси або офісів). Використовують в якості реклами, Мерч, просування фірми і товару. Їх доречно піднести колезі і підлеглому в честь професійного свята, зробити сюрприз вчителю, тренеру. Головне – придумати відповідний принт. Це може бути малюнок, фотографія, фраза або символ.

Найчастіше в якості секретної картинки замовляють:

  • вітальні написи, побажання до свята для коханих, родичів і друзів. Якщо скоро День святого Валентина або Пасха, в каталозі FatLine ви знайдете тематичні принти для особливих випадків;
  • емблеми компанії, логотип бренду або товару, рекламні слогани. З такими виробами у вашого павільйону на виставці або бізнес-форумі завжди буде стояти черга;
  • комікси, смайли, хештеги, лаконічні картинки зі смішним змістом, сотні прикладів яких ви знайдете в мережі або на сайті FatLine;
  • імена, ніки, фотографії, міні-колажі, персональні фрази-звернення. Партії іменних кухлів можна замовити на весь клас або робочий колектив, щоб вітати іменинників протягом року.

Вважаєте, що дарувати чашку дитині або дорослому – зручно, недорого, але не дуже оригінально? У цьому випадку вас завжди виручать кружки-хамелеони, в яких живе магія. Це чарівні вироби, котрі змінюють не тільки забарвлення, але і настрій. Використовуйте їх, щоб створювати унікальні речі і оточувати себе предметами, які здатні дивувати.