08 Вересень 2017
Переглядів (27310)
Як тільки ламається праска, жінок турбує питання: чим випрасувати чоловікові штани або футболку? Не хочеться і самій виходити на вулицю в пом'ятому одязі. Обставин, коли ви залишилися без потрібної техніки, достатньо: відключили електроенергію, забули при переїзді в іншу квартиру, позичила подруга і не повернула. Ми ніколи не беремо масивний предмет в далеку дорогу, тим більше на відпочинок. І ось підсумок: одяг зім'явся, а праски немає.
Не варто засмучуватися і відкладати важливі зустрічі, адже існує маса способів, щоб розгладити одяг без звичного пристосування. Вони знадобляться господиням навіть тоді, коли в шафі стоїть відмінний електроприлад з відпарювачем – виявляється, їм не зручно розгладжувати дрібні елементи декору: рюші, бантики, плетені вставки, мережива, а також кепки.
3 способи, як надати речам презентабельний вигляд за допомогою пари
Не секрет, що за допомогою пари навіть дуже м'яті спідниці і футболки миттєво розгладжуються. Однак не варто її використовувати для нейлонових тканин. Зазвичай її температура перевищує 95 градусів Цельсія, а при таких умовах ніжна матерія просто плавиться.
Тож, як правильно застосувати пару для прасування?
- Набрати половину ванни дуже гарячої води, повісити вбрання, бажано на плічка. Неодмінно закрити двері, щоб підтримувалася певна температура. Той же ефект вийде і з душовою кабінкою.
- Закип'ятити рідину в звичайному чайнику. Поки йде пара з носика, провести по всій кофті або тільки по зім'ятим ділянкам.
- Перед тим, як у пральній машинці поставити режим «Сушка», потрібно кинути жменю кубиків льоду або вологий рушник.
Природно, після таких процедур одяг бажано просушити, інакше річ здасться вологою і холодною.
2 способи, як попрасувати вироби гарячим металом
Колись текстиль гладили розпеченим залізом, тому не варто забувати про такий оригінальний винахід. Нейлон, шовк та інші ніжні тканини можна зіпсувати. Для цього варіанту прасування підійде бавовна і льон. Велюр і оксамит краще приводити до ладу з виворітного боку і тільки через відрізок матерії. Це стосується і в'язаних речей.
Отже, як розгладити штани та інший текстиль гарячим залізом?
- Якщо залишилася зламана праска, можна розігріти її на плиті і провести по м'ятій тканині.
- Випрямляч волосся або плойка також чудово розправляє м'яті ділянки, особливо на невеликих деталях. Головне, прилад спочатку очистити від частинок лаку. Такий варіант відмінно підійде для прасування поясів і кишень, ділянок біля плечей.
Перед процедурою перевірте металеву поверхню. На ній не повинно бути іржі, бруду, жиру та інших забруднень, інакше обновку доведеться викинути.
3 способи розгладити вбрання за допомогою води
Щоб одяг випростався, можна заново її намочити. Якщо не хочеться йти в мокрій кофті, краще це робити акуратно і хоча б за кілька годин до виходу на вулицю. Такий варіант прекрасно підійде, якщо штани пом'ялися в деяких місцях, скомкався в'язаний виріб. Однак зверніть увагу, що на деяких тканинах залишаються плями, якщо на поверхню потрапить крапелька вологи. Такими властивостями можуть володіти шовк, висконт, стрейч і т. д.
Як правильно використовувати рідину замість праски?
- Змішати звичайну воду з оцтом і засобом для пом'якшення білизни. Збовтати, змочити чистий рушник, покласти на зім'яту тканину. Розгладити руками, трохи розтягуючи в сторони. Можна зробити розчин тільки з водою і 9% оцтом (3:1).
- Намочити рушник, покласти на нього пуловер або светр. Річ акуратно потягнути. Коли заломи зникнуть, повісити на вішалку і просушити.
- Гарненько намочити водою, розправити, а щоб швидше просохло, прогріти феном. Можна покласти на батарею, яку не завадило б прикрити полотном, інакше з'являться жовтуваті плями.
Щоб речі не вийшли зім'ятими після сушіння, бажано відразу правильно повісити їх на вішалку: ретельно розправити і розтягнути тканину, заправити кишені, виставити комір. А найголовніше, не сильно викручувати, щоб вода з нарядів трохи стікала.
Інші варіанти прасування
Крім усього перерахованого вище, існує ще маса варіантів розправити одяг. Тож, вироби придбають презентабельний вигляд, наче після праски, якщо використовувати тиск і розтяг. Звичайно, для одягу це не дуже хороший варіант, адже після таких маніпуляцій футболка або кофта може втратити свою первісну форму. Але якщо ви впевнені в якості матеріалу, розтягніть річ на чистому килимі або дивані, трохи збризніть з пульверизатора, а зверху, як пресом, притисніть чимось важким: книгами, журналами і т. п. Є другий схожий метод: покласти під матрац, розправити і лягти спати. Вранці виріб повинен бути ідеальним, як з бутіка. Однак такий спосіб підійде для наряду з простим фасоном, без рюшів.
Як бачимо, відсутність праски – не вирок і погладити виріб без неї можна швидко і просто. Користуючись нашими порадами, ви будете виглядати на всі 100% за будь-яких обставин!
.