22 липня 2019
Переглядів (2279)
Війна і світ - два полюси людського існування, як чорне і біле, добро і зло, любов і ненависть. Вони протилежні, але все одно не можуть не впливати один на одного. Змінюючись по черзі, ці віхи залишають свої риси, і ще довгий час після закінчення воєн люди живуть під їх впливом. Найчастіше це пов'язано з труднощами і негараздами, але іноді стає умовою для розвитку і появи чогось нового. Так, війни, які потрясали світ в першій половині 20 століття, вплинули на мистецтво, культуру і, безумовно, моду наступних десятиліть. Одним з «дітищ» став військовий стиль, який увійшов згодом у всі мови як «мілітарі».
У різних країнах люди по-різному пристосовувалися до нового порядку і наслідків жахливих воєн, але у багатьох не вистачало коштів, і це відчувалося в усьому: від економіки до приватного життя. Повертаючись з фронту, чоловіки і жінки продовжували носити військову форму. І сама собою з'явилася потреба адаптувати її для повсякденного життя. Кравці почали перешивати формені речі, в першу чергу: верхній одяг, шинелі і льотні куртки, а також створювати вбрання з матеріалів, з яких раніше шилися гімнастерки і штани. Не тільки тканини, колірна палітра, але і фасони були запозичені у військових, і деякі настільки вдало, що до цих пір стають трендовими речами чергового сезону.
Цікаво, що «військову моду» активно підтримали ті, хто виступав проти війни в будь-якому її прояві. З 60-х років серед хіпі та інших субкультур з пацифістської ідеологією стало дуже популярним носити одяг в стилі мілітарі, прикрашати її вишивками, квітами і аксесуарами на знак, що кожна війна має бути замінена красою і любов'ю.
Сучасні дизайнери наголошують, що одяг у військовому стилі особливо ефектний на жінках: тут працює контраст між силою і ніжністю. Так з'явилися ідеї шити речі не форменого фасону, але з армійським принтом. В побут увійшли сукні, вільні брюки, сорочки, футболки «захисного» забарвлення. Особливо багато для популяризації мілітарі зробили такі відомі кутюр'є, як Крістіан Діор і Луї Віттон. 2019 рік не виняток, і щоб ви були у всеозброєнні і знали, як створити модний образ у стилі мілітарі, блог FATLINE дає оглядову статтю на цю тему. Тут ви знайдете опис військового стилю, дізнаєтеся, які речі складають основу модного чоловічого та жіночого гардеробу, прочитаєте поради – з чим і як носити подібні костюми.

Характеристики стилю мілітарі
З часом мода на військову форму еволюціонувала, і, безумовно, сучасний мілітарі лише віддалено нагадує свого предка п'ятидесятирічної давності. І якщо ви думаєте, що це обов'язково хакі та брезент, то майте на увазі: сьогодні на дворі 2019 рік, а значить – все набагато цікавіше.
Які ж основні риси, за якими ми можемо відрізнити стиль мілітарі сьогодні:
- камуфляжний принт, поширений на все, від нижньої білизни до вовняного пальто;
- колірна палітра захисних відтінків (хакі, сірий, пісочний, а також коричневий, синій, зелений);
- погони, ордени, аксельбанти, еполети, значки або емблеми, нашивки та інші елементи декору;
- гудзики, гудзики, гудзики;
- велика кількість кишень, яких може бути лише не набагато менше, ніж гудзиків;
- прямі силуети, в яких ви не зустрінете нічого приталеного, ні воланів, ні складок, навіть комір – стійка;
- кепки, кашкети різних фасонів, з принтами, нашивками і відзнаками, що імітують військові;
- армійське взуття на плоскому ходу, товстій підошві, груба і мало витончена, навіть у жіночих колекціях.
До базових моделей цього напрямку відносять пальта «шинель», брюки-галіфе, штани з лампасами, літні комбінезони з величезною кількістю кишень і інші, надзвичайно модні в нинішньому сезоні, предмети одягу. А двобортний офіцерський піджак став «must have» для міського стилю ще в минулому році.
Як же носити одяг мілітарі жінкам, щоб підкреслити сексуальність, крихкість і не втратити природної жіночної чарівності? Про це поговоримо далі.
Військовий стиль: модні ідеї для дівчат
Мілітарі-гардероб на кожен день – це дуже практичні і зручні речі, а тому, з чим би ви їх не поєднували, пам'ятайте: модно все, що допомагає відчувати себе комфортно, а якщо відбувається навпаки, то це вже інший стиль. Ось кілька безпрограшних комбінацій, які підкажуть вам, як адаптувати одяг мілітарі для повсякденного життя:
- до армійських штанів камуфляжного відтінку всіх фасонів ідеально підходять чоловічі сорочки і футболки білого, чорного, зеленого, коричневого кольору. Доповнити костюм можна широким шкіряним ременем з масивною пряжкою, окулярами і світлими текстильними кедами;
- дуже ефектно виглядають традиційно-жіночі вбрання з елементами мілітарі. Наприклад, елегантні приталені сукні, спідниці можна декорувати хустками камуфляжного забарвлення, армійськими ременями і сумкою-планшетом;
- куртка-мілітарі з накладними кишенями відмінно підходить до джинсів, особливо якщо ви закотили холоші трохи вище щиколотки і надягнете на ноги парочку тимберлендів пісочного кольору. Осінь і зима в Україні досить холодні, тож у такому одязі буде не тільки красиво, але і тепло;
- ще одна базова річ у тренді – сукня-сорочка, обов'язково декорована великою кількістю ґудзиків, змійок, іноді навіть еполетами і аксельбантами. Приміряйте елегантні лакові туфельки і маленьку сумку-кросбоді. Повірте, ефект буде приголомшливим.
Не можна описувати мілітарі-стиль і нічого не сказати про вовняні пальто а-ля шинель. Це річ, яка йде в першій трійці мілітарі-колекцій. Правда, в показах останніх сезонів не робили яскравого акценту на цих моделях верхнього одягу з подвійним рядом гудзиків і коміром-стійкою. Тому вирішуйте самі, чи готові ви урізноманітнити «шинеллю» свій гардероб, або варто почекати до наступної зими.

До взуття у прихильників військового стилю немає особливих вимог, хіба що, крім комфорту і хорошої якості. Тому сміливо можете доповнювати наряд високими черевиками-тракторами, ботильйонами, шнурованими чоботами, кедами і балетками камуфляжних відтінків. Шнурки, змійки, заклепки і принти будуть теж вельми доречні. Єдине, від чого ми рекомендували б утриматися, це туфлі на шпильці, які зовсім не гармоніюють з брюками-галіфе та іншими речами-мілітарі.
Вибір аксесуарів теж досить різноманітний: перевага – шкіряним виробам, ременям, портфелям, масивним годинникам, камуфляжним хусткам, бафам і кепкам. Часто в якості декору використовують армійські нашивки і принти, що імітують відзнаки та іншу армійську символіку.
Інтернет-магазин FATLINE, який багато років спеціалізується в Україні на виготовленні принтованого одягу, пропонує ненести на речі будь-який принт у військовому стилі. Ви можете замовити друк готових зображень і написів, розміщених у каталозі, або запропонувати власний варіант. Для цього достатньо завантажити макет через вкладку «Конструктор» і подивитися, як ваш ескіз вийде на віртуальній копії майбутнього виробу. У компанії є можливість наносити принт на футболках, сорочках поло, кепках, толстовках і регланах для чоловіків, жінок і дітей.
Сучасний мілітарі швидше розширює межі стилю, ніж встановлює рамки. До домінуючого зеленого додався синій, ніжний бежевий, і навіть рожевий та персиковий.
Напрямок військовий романтик успішно поєднує армійські елементи з жіночними силуетами, летючими тканинами і, що вже зовсім неймовірно, з квітковим принтом. Практичну бавовну, льон, брезент і плащевку пропонується доповнити шовком і шифоном, хоча б в якості контрастної обробки.
До традиційної шинелі у верхньому одязі додали: бушлат середньої довжини з відрізними прорізами для рук замість традиційного рукава, тренчкот – для дощової погоди, а також зручну парку, яка виявилася далекою родичкою армійського мундира. А ось про популярність штанів-карго, куртки-бомбера і піджака ми поговоримо нижче, коли перейдемо до огляду актуальних ідей військового стилю для чоловіків.
Military style для чоловіків
Важко сказати, які предмети чоловічого гардеробу можна було б віднести до військового стилю, хоча б побічно. Це не дивно, адже все-таки війна - чоловіча справа. І одяг, що нагадує про їх сміливвість та силу, завжди буде сексуальним – матиме успіх у протилежної статі.
Чоловічий мілітарі володіє тими ж характеристиками, що і жіночий, хіба що тут частіше використовуються максимально практичні матеріали, водовідштовхувальні тканини, термоактивні футболки, дихаючі головні убори.
В чоловічому гардеробі «military-шик» представлений або такими фасонами, як, наприклад, льотна куртка-бомбер або бушлат з камуфляжним і захисним забарвленням, або з елементами декору і аксесуарами, найпопулярнішими з яких є окуляри-авіатори, армійські жетони, рюкзаки з щільної тканини або шкіри, годинник з великим циферблатом. Щоб виглядати круто, варто скористатися деякими корисними порадами про те, як правильно носити такий одяг:
- не поєднуйте одяг мілітарі з елегантними речами, чи то однобортний піджак, шовкова сорочка і краватка, чи строгі брюки. Намагайтеся доповнювати образ тільки повсякденними речами;
- підбирайте аксесуари, що називається, «з тієї ж опери». Не потрібно змішувати практичні прості речі захисних тонів з ювелірними прикрасами, взуттям з лакової шкіри і діловим кейсом;
армійські штани-карго, чіноси, бермуди варто доповнювати шкіряним ременем з бляхою в тому ж стилі;
- вибираючи мілітарі-гардероб, дотримуйтеся почуття міри. Бажано, щоб лише кілька предметів належало цьому напрямку, адже завдання бути в тренді, а не схожим на солдата-строковика. «Total military look» – не наша мета, оскільки ми живемо в мирний час;
- не захоплюйтеся виключно армійськими черевиками, адже кросівки і кеди теж здатні зробити ваш наряд цілком актуальним;
- в холодну погоду задавайте тон з допомогою різноманітних фасонів верхнього одягу. Для чоловіків вибір ще більш широкий, адже військове коріння мають і бомбер, і парка, і бушлат, про які ми вже згадували, а крім них – елегантний тренч і улюблена в народі шкіряна куртка. Цілком допустимо декорувати моделі для зими хутром, великими масивними змійками і гудзиками з металу;
- важливою деталлю військового стилю є натуральні матеріали, що виключають навіть незначну частку синтетики. У першу чергу це стосується натільної білизни та літнього одягу, тому підбирайте гардероб бавовняні майки і футболки з довгим рукавом. Щоб однотонний хакі не здавався надто нудним, замовляйте оригінальні принти в інтернет-магазині FATLINE. Ми вміємо розфарбовувати одяг в будь-якому стилі!
Окремої згадки заслуговують головні убори в стилі мілітарі. Для шанувальників тренду є вибір з кепок за типом тих, які прийнятно носити в армії США, хутряних шапок з вухами або у вигляді папахи, а також статусних кашкетів, лаконічних і теплих беретів з вовни. Чоловіки і жінки можуть створити сотні цікавих образів з такого розмаїття, що допоможе скоротати довгу зиму.
Армійський стиль відкриває безліч перспектив для тих, хто хоче наповнити гардероб практичними, корисними речами, і при цьому залишатися в тренді взимку і влітку. Дизайнери передбачили все, від верхнього пальто до аксесуарів, і вам залишається тільки слідувати корисним порадам FATLINE і радувати себе цікавими поєднаннями в одязі кожного дня.