Махрові рушники для всієї родини: особливості вибору

Що може бути краще за махровий рушник?! Він чудово вбирає вологу і не дратує шкіру. Чудово зігріває, адже після купання потрібно захистити своє тіло від переохолодження та протягів. До того ж, приємний колір і гарний малюнок допомагає розслабитися і піднімає настрій, що важливо для нашого здоров'я. Шкода, що в магазинах зустрічаються «дерев'яні» вироби: настільки жорсткі і неприємні, що хочеться плакати. Як же вибрати хороший аксесуар для всієї сім'ї, який прослужить довго і в радість? 

Види та особливості махрових рушників

Наші мами купували аксесуар для купання без зайвих роздумів, адже раніше фактично всі вироби були хорошої якості. Зараз на ринку дуже багато варіантів, які відрізняються за типом використаної матерії, технікою переплетення ниток, довжиною ворсу, щільності тощо. Саме від таких дрібниць залежить якість махри. Спробуй розібратися в цьому асортименті! FATLINE вирішив спростити завдання і розповісти, які рушники варті уваги, а які - ні. Корисні поради від досвідчених користувачів, наведені в цій статті, допоможуть запобігти невигідній покупці. У таблиці ми зібрали інформацію про те, якими бувають махрові рушники, як їх вибирати і застосовувати.

Фактори відмінності

Види та особливості

Корисні поради щодо вибору та застосування

За призначенням

- для рук;
- для обличчя;
- для ніг;
- для всього тіла - банні;
- для інтимної гігієни.

При покупці варто звертати увагу на розмір і жорсткість рушника. Так, для ніг можна вибрати виріб менш м'який, а для лиця – дуже ніжний. Не забувайте, що в цілях гігієни небажано використовувати один рушник для різних частин тіла. І зберігати їх потрібно окремо.

Щодо особливостей застосування

- гостьове або туалетне;
- кухонне;
- для масажу;
- домашнє;
- пляжне;
- для басейну;
- для спортзалу;
- для лазні.

Рушники розрізняються за жорсткостю і за розміром. Важливо: не варто застосовувати один рушник для різних цілей, це не гігієнічно і небезпечно для здоров'я. Щоб не переплутати вироби, їх краще вибирати різних кольорів або з тематичними малюнками. В крайньому випадку, в куточку можна вишити якесь зображення або ініціали.

За розміром

Розмір найменшого рушники приблизно 30/30 см, а найбільшого - 175/250 см, і навіть більше.

Великі махрові вироби часто використовують в якості простирадла: на них комфортно спати, і вони чудово зігрівають. Крім того, вони чудово підходять, наприклад, для пляжу. Маленькі примірники незамінні для новонароджених. При виборі варто звертати увагу не тільки на склад виробу, але також на комплекцію конкретної людини, якій він призначається.

По довжині ворсу

В основному довжина ворсу варіюється в межах 3-8 мм

Довжина ворсу впливає на жорсткість, гігроскопічність і довговічність рушники. Короткий ворс – дуже грубий і погано вбирає вологу. Занадто довгий – недовговічний, хоча здається досить м'яким. Оптимальна довжина – 5 мм.

За матеріалами

Зазвичай махровий рушник виготовляють з бавовняних волокон, але можуть додавати й інші, в тому числі і синтетичні. Наприклад, віскозу, льон, шовк, ліоцель (волокна евкаліпта), а також бамбук. Всі вони впливають на водопоглинаючий ефект і м'якість виробу, а також екологічність. Є й змішані варіанти: коли з одного боку – натуральна бавовна, а з іншого – поліестер. При цьому на синтетичну сторону часто наносять принт методом сублімації.

Є кілька позначень, які використовуються, швидше, для маркетингового ходу:

- «100% бавовна М» - рушник виготовлений з додаванням штучних волокон;
- «Бавовна ПК» – рушник однозначно має домішки поліестеркотону;
- «SPF» - соєве волокно (має протизапальний і антибактеріальний ефект).

За типом пряжі

- подвійна і одинична;
- кручена і зачесана.

Краще вибирати подвійну і зачесану - такі рушники більш довговічні і краще вбирають вологу.

По щільності полотна

В основному махрові рушники виготовляють з щільністю 300-800 г/м2. Деякі вироби апріорі не можуть бути високого ступеня щільності, наприклад, бамбукові або з домішкою ліоцела і тенселя (волокон, створених на основі евкаліпта).

Цей показник впливає на зручність користування, гігроскопічність і довговічність виробу. Чим вище щільність, тим краще, тобто рушник має бути важким! Наприклад, не варто брати банний виріб менше 500 г/м2.

 Крім того, додатково рушники можна розділити ще на такі підгрупи:

  • дитячі;
  • для чоловіків;
  • для жінок;
  • для новонароджених.

Такі вироби відрізняються за кольором, декором, жорсткістю та розміром. Дітям потрібно вибирати найбільш м'які і барвисті вироби, при цьому варто звернути увагу на їх безпеку і екологічність. Переконайтеся, що матеріал не містить синтетику і шкідливі для здоров'я барвники.

Як бачите, асортимент виробів неосяжний, тому до вибору свого ідеального рушники краще підходити комплексно. У першу чергу потрібно зрозуміти, чим відрізняється «хороший» товар від «поганого». 

Характеристики якісних виробів з махри і корисні поради щодо вибору

Яким має бути ідеальний рушник?

  • Швидко вбирати краплини води. Саме вбирати, адже волога може залишатися на поверхні виробу. Чим товще виріб, тим більше рідини він здатний увібрати. Пам'ятайте: навіть натуральне полотно швидко намокає, якщо в ньому є синтетичні нитки. Як би не намагалися, ви не зможете витертися насухо: все одно буде відчуття «вологої шкіри». Дітям таким товаром користуватися небезпечно. По-перше, він може викликати алергічні реакції. По-друге, огорнувшись в мокру тканину, дитина ризикує захворіти.
  • Як вибрати якісний рушникБути максимально м'яким. Думаєте, що жорсткий рушник для обличчя діє як легкий скраб? Косметологи запевняють, що ороговілі ділянки епідермісу можна прибрати за допомогою звичайного вмивання. Скрабуючі засоби тільки дратують і травмують шкіру, особливо якщо вона дуже ніжна. Ось чому жорсткі тканини з коротким ворсом небезпечні для обличчя. Жінкам і дітям потрібно купувати найбільш делікатні махрові аксесуари для купання. Єдине виключення - поглинаюча тканина для ніг. Вона може бути і більш жорсткою.
  • Бути досить важким і щільним. Піднесіть полотно до світла. Якщо воно трохи просвічується або під ворсом видно основу - товар краще відкласти в бік. Він не буде вбирати вологу, швидко зноситься і принесе масу дискомфорту. Якщо вам потрібний аксесуар розміром 70 на 140 см, то він повинен важити близько 0,5 кг. Важливо: чим частіше ви будете користуватися предметом, тим щільнішим і важчим він повинен бути.
  • Пропускати повітря. У будь-якому випадку, тіло повинно дихати. Щільний синтетичний виріб може створити «парниковий ефект», що шкідливо і для волосся, і для шкіри. Особливо уважно варто вибирати пляжні та лазневі варіанти.
  • Бути гіпоалергенним. Це важливо, якщо ви берете товар вагітним жінкам, дітям і літнім людям. З раніше опублікованої статті блогу FATLINE про те, як вибрати подушку, ви дізнаєтеся, які матеріали не викликають алергію.

Якщо товар не буде відповідати бодай одному пункту, він принесе дискомфорт і багато клопоту. Купуйте тільки якісні вироби, які були створені з хорошої тканини і на совість. 

Тканинний склад махрового рушника - як вибрати натуральний продукт

Якість пухнастого виробу залежить від полотна, з якого пошили аксесуар. Бажано, щоб воно було 100% бавовняним. Однак виробники навчилися креативно підносити інформацію. Так, якщо біля бавовни стоїть літера “М” та “ПК”, отже, товар є синтетичним. Нагадаємо, що синтетика не пропускає повітря, не вбирає рідину (вода залишається на поверхні, а не проходить в глибокі шари матерії), а також може стати алергеном, особливо для дитини.

Не варто сліпо вірити рекламним слоганам. Приміром, бамбукові волокна вважаються мега екологічним матеріалом. Вони чудово вбирають вологу, славляться антибактеріальним ефектом, а також надають рушникам особливої м'якості. Однак перед використанням деревину екзотичної рослини потрібно підготувати, тому найчастіше її обробляють різними хімікатами. Після переробки продукт втрачає велику частину цілющих властивостей. Доречі, бамбукові вироби швидко приходять в непридатність, тому не виправдовують свою високу вартість, хоча покупці часто залишаються задоволені таким придбанням.

Цінителі комфорту радять купувати бавовняні або віскозні предмети гігієни. Друга сировина (модал) вважається штучною, але за своїми характеристиками прирівнюється до екологічно чистого матеріалу. Її роблять з різної деревини, але без використання хлору та інших шкідливих речовин. У таблиці, наведеній нижче, більше докладно описані переваги і недоліки різних тканин.

Тканина

Переваги

Недоліки

Бавовна

Практичність і довговічність. Гігроскопічність.

Матеріал екологічний і безпечний для щоденного використання. Не викликає подразнення шкіри та алергічних реакцій.

Доступна ціна.

Швидко мнеться.

Сприйнятливість до появи катишків.

Дає великий відсоток усадки після першого прання.

Повільно сохне.

Махра

Гігроскопічність, гіпоалергенність і антибактеріальність. Для виготовлення використовується екологічно чиста сировина.

Має високі теплорегулюючі властивості.

Довговічність. Не деформується, не розтягується в процесі експлуатації. Витримує до 450–500 циклів прання, зберігаючи первинний зовнішній вигляд.

Вимагає багато часу для висихання.

Матеріал нестійкий до механічних впливів і пошкоджень петель.

Коштує дорого.

Бамбукове волокно

Унікальні гіпоалергенні та антибактеріальні властивості. Стійкість до гниття і появи цвілі.

Гігроскопічність та повітропроникність.

Володіє необхідною ступенем жорсткості. Не вбирає запахи.

Довговічність і зносостійкість.

Складність у догляді.

Нестійкість до активних миючих засобів і високих температур.

Висока вартість.

Модал

Гігроскопічність і довговічність.

Невелика вага. Повітропроникність. Екологічність.

Не дуже мнеться. Невеликий відсоток усадки після першого прання.

М'яка і приємна на дотик поверхня.

Не відрізняється гіпоалергійністю.

Коштує дорого.

Тенсель

Матеріал екологічно чистий, не містить отруйних компонентів. Відрізняється антибактеріальними властивостями. Повітропроникний.

М'яка і приємна поверхня. Висока міцність плетіння. Хороші теплопровідні властивості.

Гігроскопічність.

Не викликає алергії, не електризується. Довго не втрачає зовнішнього вигляду.

Дає невеликий відсоток усадки, якщо прати в пральній машинці.

Висока вартість.

Поліамід

Міцність і зносостійкість. Стійкість до протирання, деформацій і пошкоджень.

Швидко сохне.

Невелика вага.

Має гладку поверхню. Не вицвітає при багаторазовому пранні.

Низька гігроскопічність.

Сильно електризується.

Поліестер

Гладка приваблива поверхня.

Відрізняється широкою кольоровою гамою і різноманітністю текстур.

Зносостійкість і практичність. Стійкість до зминання. Невелика вага.

Невисока ціна.

Висока щільність.

Низька гігроскопічність.

Мікрофібра

Високий ступінь поглинання вологи, бруду і бактерій. Швидко висихає.

Не викликає алергічних реакцій.

Матеріал практичний і зручний у використанні. Приємна на дотик поверхня. Не вимагає прасування.

Помірна вартість.

Матеріал нестійкий до деформацій і розтягування.

Швидко втрачає зовнішній вигляд.

Щоб не помилитися з покупкою, краще орієнтуватися на мету придбання. Наприклад, для кухні можна вибрати синтетичну махру - ангел-текс або мікрофібру. Такий матеріал відрізняється хорошою гігроскопічністю і щільністю, чудово відпирається, швидко сохне і з часом не грубіє. Щоб витирати посуд після мийки, доцільно придбати льняні вироби. Вони добре вбирають вологу, не залишають розводів і частинок волокон, а також не поглинають пил з приміщення, як махрові.

Зазвичай виробники виготовляють м'які рушники з турецьких, узбецьких, індійських та інших тканин. Найкращими вважаються єгипетські і пакистанські полотна. На жаль, на етикетці не пишуть, звідки було доставлено сировину, а на дотик складно дізнатися про «минуле» товару. І висока вартість - не показник: речі із середнього сегмента можуть бути набагато кращіми, ніж люксові. Що ж робити? Можна орієнтуватися на смаки інших покупців. Багато з них із задоволенням купує вироби з України, Туреччини і навіть з Китаю. Часто розхвалюють бренди Arya і Hobby. Якщо ви мало довіряєте відгукам, не журіться: є багато інших способів, які дають змогу купити гідний товар. 

Як вибрати махрові рушники хорошої якості

Якщо вам хочеться з першого разу знайти ідеальний аксесуар, тоді відразу визначте:

  • для кого ви купуєте виріб (для дорослого або дитини);
  • де плануєте використовувати (на кухні, у ванній або поза домом);
  • що будете витирати (руки, волосся або все тіло);
  • скільки виробів збираєтеся придбати.

Тепер вам буде простіше визначитися з розміром рушника, а також з його щільністю, твердістю і т. д. Знайшли цікавий варіант? Не поспішайте йти на касу! Спочатку проаналізуйте інформацію на етикетці. Наприклад, щільність повинна бути вказана не в погонних метрах, а в квадратних. Якщо виріб зроблений згідно зі всіма встановленими нормами, ви без зусиль знайдете номер ДСТУ. Потріть ворсинки сухою серветкою: на папері не повинно бути слідів фарби. Акуратно візьміть петлю махри пальцями і злегка потягніть. Якщо вона витягується і розкручується, значить, пухнастий аксесуар недовговічний. І неодмінно понюхайте: якщо товар робили з використанням різної хімії, ви відчуєте цей запах.

На що ще звернути увагу перед покупкою?

  • Подивіться, наскільки рівномірно забарвлене полотно. Найменші розлучення і затемнення говорять про погану якість.
  • Оцініть шви. Досвідчені покупці не рекомендують брати виріб з оверлочним рядком: нитки швидко порвуться. Переконайтеся, що стібки рівні, часті (на 10 см близько 25 шт.) і щільно прилягають до полотна.
  • Переконайтеся, що на поверхні немає ніякого нальоту: жирного або воскового. Полотно потрібно потерти руками і подивитися на долоні. Ви неодмінно відчуєте, якщо вони стануть липкими або слизькими.

Якщо ви не знаєте, якого розміру брати рушник, скористайтесь цією таблицею, але краще орієнтуватися на власні уподобання.

Розмір рушника (см)

Де можна використовувати

30х30 або 30х50

Рушники називають «гостьовими» (або туалетним). Використовують у ванній для витирання рук, іноді – на кухні.

50х70

Це стандарт універсального кухонного рушника.

50х85 або 50х90

Підійде для обличчя, вмивання.

50х100

Підійде для обличчя або в якості маленького душового рушника.

70х140

Вважаються середніми банними і прекрасно підходять для душу.

80х160

Класичні банні.

90х160 або 100х150

Великі банні рушники, в які можна гарненько загорнутися. Часто їх використовують на пляжах, у лазнях, саунах, масажних кабінетах, а також в якості маленьких махрових простирадл.

80х200

Актуальні в сауні, бані або на масажі.

150х200, 150х250, 160х200, 175х200, 175х250

Це справжні махрові простирадла, які можна використовувати як вдома, так і на пляжі.

 Вибираючи виріб, зверніть увагу на особливості крою, адже в продажу є дуже цікаві та креативні варіанти. Дітям неодмінно сподобаються екземпляри з капюшоном, які часто декорують вушками різних тварин, а також доповнюють аплікаціями у вигляді мультяшних очей, носа або посмішки «Колобка». До речі, можна придбати і лише капюшони, які одягають на голову після миття волосся. Чоловікам буде до речі полотно на липучках, особливо, якщо вони люблять ходити в лазню з друзями. Виробники подумали і про жінок, тому в продажі є багато цікавих варіантів з бахромою, вишивкою, барвистими принтами та іншим декором. 

Красиві рушники для всієї родини: підкресліть інтер'єр кімнати та свій імідж

Махрові вироби - занадто особисті речі, тому вони ефектно підкреслять ваш стан душі, життєві цінності характер. Ось чому так важливо приділити увагу не тільки якості товару, але і його забарвленню. Приміром, впевненим чоловікам зі сталевим характером сподобаються рушники насичених і глибоких відтінків. Романтикам можна підібрати щось з пастельних тонів, наприклад, ніжно-блакитних або блідо-помаранчевих. «Солідні» хлопці оцінять махрове полотно з «позолоченими» візерунками або орнаментами. Тінейджерам можна вибрати вироби з принтом у вигляді улюбленої музичної групи або з героєм комп'ютерних ігор.

Жінкам обов'язково припадуть до смаку вироби пудрових відтінків, а красуням з характером левиці - яскравих і вибухонебезпечних кольорів (червоних, кобальтових, бурштинових тощо). Ніжним і романтичним натурам можна придивитись до пухнастих аксесуарів з квітковими візерунками, любителькам японської кухні - з зображеннями сакури або ієрогліфів. Дітям можна підібрати вироби як насичених, так і пастельних відтінків, крім кислотних. Важливо, щоб колір їм подобався. Гарні варіанти з аплікаціями, малюнками тварин, мультяшних і казкових героїв.

Рушники можуть стати вашою мотивацією або заспокійливим засобом, а вранці заряджати бадьорістю і енергією. Головне, підібрати відповідні малюнки або написи. Наприклад, на FATLINE можна купити махровий виріб з яскравим принтом, який оберете самі в каталозі інтернет-магазину або завантажити за допомогою спеціального Конструктора. У додатку детально описано, як це зробити. В асортименті є вироби 4 розмірів: 75 на 50 см, 105 на 70 см, 150 на 100 см, 225 на 150 см.

При виборі бажано враховувати не тільки особисті вподобання, але і стилістику того приміщення, де будуть знаходитися махрові рушники. У ванній, створеній в морському стилі, шикарно виглядають аксесуари бірюзового, пісочного, жовтого, світло-зеленого кольору. Варто придивитися до хвилястих візерунків та тематичних малюнків: мушель, морських мешканців, каміння і т.п. Візьміть товар в тон домашнього халата і тапочок. Вибираючи примірники для кухні, можна не враховувати колірну гамму і стилістику кухонного гарнітура. Важливо, щоб текстильні аксесуари гармонійно поєднувалися з фартухами, кружками, посудом, девайсами та іншими предметами побуту. 

FATLINE - джерело ексклюзивних ідей і товарів

Якщо у вас немає часу бігати по магазинах у пошуках чогось креативного, зверніть увагу на пропозиції інтернет-магазину FATLINE. Тут можна замовити якісні махрові рушники (виробник Україна). Вироби складаються з двох основ: перша виконана з натуральної бавовни, а друга - з хорошого поліестеру, на який наноситься принт. Картинка не блякне навіть після численних прань, якщо дотримуватися нескладних правил.

Рушники з принтами від FATLINE

Рушники від FATLINE можна використовувати для різних цілей: в якості кухонного або душового аксесуара, витирати руки або все тіло, брати в лазню або на пляж. Оригінальні вироби сподобаються і дорослим, і дітям, і чудово підійдуть в якості подарунка. Замовте відразу кілька штук з ідентичним малюнком і подавайте гостям або сервіруйте святковий стіл. Якщо вам хочеться освіжити свою кухню або додати у ванну кімнату якусь родзинку, ви можете прикрасити виріб самостійно. Для цього достатньо скористатися спеціальними інструментами сайту, перейшовши на сторінку «Конструктор» чи «Свій малюнок», і, скориставшись підказками, оформити індивідуальне замовлення.

Звичайно, за допомогою одних тільки рушників неможливо зробити приміщення більш цікавим або затишним. Тому в інтернет-магазині FATLINE є й інші товари: подушки, керамічні і емальовані кружки, фартухи, блокноти для записів і т. д.

Любите виїжджати з друзями на шашлики або влаштовувати польову кухню? Чудово! Здивуйте всіх своїм креативом: придумайте тематику чергової зустрічі і підберіть кепку, футболку, майку, шорти та інші вироби з відповідним оригінальним принтом. На кожен товар можна нанести своє зображення або напис!

Тепер ви знаєте, як вибрати махрові рушники, щоб догодити всій родині. Сподіваємося, що корисні поради, наведені в статті, допоможуть вам вибрати товари відмінної якості, які чудово впишуться в інтер'єр і ефектно підкреслять ваш характер.

FATLINE - справжня знахідка для креативних особистостей!

.