Килимки для миші: асортимент і поради щодо вибору

Ігрові килимки – це не простий елемент декору, а сполучна ланка між мишею і комп'ютером. Підкладка допомагає переносити курсор в певне місце, з потрібною швидкістю і точністю. Якщо вона не підходить до приладу, з'являється гальмування в роботі. Згадайте, як часто у вас не виходило відкрити папку або скопіювати посилання. Ось чому килимок повинен ідеально виконувати свої функції, а не лише вдало гармоніювати з інтер'єром!

Навіщо потрібні комп'ютерні килимки?

Купуючи аксесуар, ми часто не перевіряємо його функціональність і надійність, а вибираємо по колірній гаммі і цікавій формі. Фактично всі сучасні мишки чудово ковзають по столу або по дивану і більш-менш виконують свій «обов'язок» – переміщують курсор. Однак така економія не виправдана і загрожує неприємностями.

Що може статися без якісного килимка?

  1. Без підкладки нижня частина мишки поступово стирається, з'являються нерівності. В результаті швидкість пересування курсору сповільнюється, а сам пристрій виходить з ладу. Псується і покриття робочого столу: через рік ваші новенькі меблі будуть усипані дрібними тріщинами і виглядатимуть, як десятирічна шкільна парта.
  2. Зменшується точність і швидкість переміщення курсору на екрані. Якщо ви працюєте в фотошопі або з дизайнерськими програмами, без хорошого килимка буде важко створювати якісні зображення.
  3. Офісні працівники нерідко потрапляють у безглузді ситуації, коли при незручному русі видаляється папка з потрібними документами або з фактично завершеною роботою. Просто курсор зупинився не там, де треба, а ви не помітили і натиснули «Видалити».
  4. Геймерам нелегко пройти навіть найпростіший рівень комп'ютерної гри, адже швидкість приладу без підкладки буде надзвичайно низькою, а позиціонування значка – з помітними перешкодами. Більш детально про популярні килимки для геймерів можна прочитати тут.
  5. Файл відкривається приблизно за 30 секунд, сторінка може завантажуватися до хвилини. Нескладно порахувати, скільки потрібно часу на прості операції з комп'ютером. Якщо курсор погано пересувається, то за ноутбуком ви просидите довше, ніж планували. Але чи є сенс витрачати дорогоцінні години даремно?

Якщо ви тільки раз на тиждень заглядаєте в соціальні мережі або дивитеся фільм, то в такому аксесуарі немає особливої необхідності. В інших випадках він просто незамінний.

Як вибрати гарні комп'ютерні килимки?

В бутиках або ж у спеціалізованих магазинах можна відшукати дуже хитромудрі підкладки для мишок. Вони вражають різноманітністю форм, дизайнерських рішень, кольорової палітри і вартістю. Щоб вибрати гідний предмет і не переплатити, потрібно відповідально підійти до покупки. В першу чергу визначити специфіку своїх занять за комп'ютером, а саме, що ви будете робити: тестувати комп'ютерні ігри, користуватися дизайнерськими програмами, перевіряти пошту або заходити в Фейсбук. Виходячи з цього, неважко зрозуміти, що для вас важливіше: блискавично пересувати пристрій або ж наводити курсор з бездоганною точністю.

При виборі килимка не варто ігнорувати і модель мишки:

Які бувають килимки для мишки (фото)

  1. Оптичні. Визначити такий тип елементарно: внизу прилад буде блимати синім або червоним кольором. До подібного механізму підійде будь-який аксесуар, крім скляного і дзеркального. Важливо, щоб сенсор не відбивався від поверхні виробу. В іншому випадку інформація про стан гаджета буде спотворюватися, і курсор рухатиметься не в ту сторону.
  2. Механічні. У нижній частині приладу знаходиться невеликий кулька, яка повинна постійно крутитися. Якщо вона зупиниться, мишка «не буде знати» про своє місцезнаходження. Ось чому пристрій фактично не функціонує без килимка, а також на надміру слизькій поверхні.
  3. Лазерні. Дуже популярна модель, яка безпроблемно працює на скляній і світловідбивній площині.
  4. Трекбол. Збоку або зверху мишки розташована велика куля. Якщо провести по ній пальцем, курсор почне рух у відповідну сторону. Сам пристрій може не рухатися, тому підійде невелика основа будь-якої форми і текстури.
  5. Гіроскопічні. Вони працюють за принципом лазерної указки і зовсім не потребують наявності килимка. Курсором легко керувати навіть на вазі.
  6. Індукційні механізми йдуть в наборі разом з килимком, який працює за принципом звичайного графічного планшета. Звичайний аксесуар до таких приладів не підійде.

Варто звернути увагу на нижню частину пристрою. Якщо у нього є ніжки, то на надмірно шорсткій і жорсткій поверхні вони швидко зітруться. До того ж ним буде складно керувати. При ковзанні мишки по поверхні предмета може з'явитися шум, який нерідко дратує і відволікає від справ.

Як вибрати килимок для мишки (фото)

Як виглядає ідеальний килимок:

  • досить щільний, з ідеально рівною поверхнею;
  • не ковзає по столу;
  • відрізняється довговічністю і стійкістю до вологи;
  • не деформується після прання;
  • фрагменти візерунка повторюються по всій поверхні;
  • завдана картинка не здається опуклою і по текстурі не відрізняється від інших ділянок вироба;
  • виготовлений з якісного матеріалу;
  • текстура поверхні підходить до вашого типу мишки і роду діяльності;
  • має оптимальну форму, розмір і товщину.

Добре, якщо килимок можна витягнути з упаковки і помацати, а ще краще – взяти гаджет і поекспериментувати прямо на ринку. Звичайно, ретельно запечатану коробку продавець не відкриє, але деякі виробники залишають невеликий зразок матеріалу, щоб покупець міг визначити якість і щільність товару. Часто на упаковці вказується рівень ковзання механізму.

Різновиди комп'ютерних килимків за матеріалами і текстурою

Аксесуари для мишок дуже різноманітні:

 

Різновид за типом матеріалу

Особливості килимка

Як повинен виглядати

Як працює

Тканинні

М'які і приємні на дотик. Легкі та гнучкі, їх безпроблемно скрутити в трубочку. Бувають різної текстури. Можуть створюватися з мікрофібри, оксамиту та інших тканин.

Бажано вибирати з гумовою підкладкою. Вироби повинні бути добре прошиті, або надійно проклеєні.

Мишка добре ковзає. Завдяки шорсткуватій текстурі, курсор зупиняється саме в тому місці екрана, де потрібно.

Зручно працювати з дизайнерськими програмами та комп'ютерними іграми, де потрібна не швидкість, а точне позиціонування курсору.

Килимки з оксамиту сильно поглинають світло, тому оптичні мишки на них погано працюють.

Пластикові

Пластик може бути м'яким і твердим, а також різної текстури, на що варто звернути особливу увагу. Килимки зручні у догляді. Є прогумовані вироби або ж без підкладки.

Поверхня повинна бути рівною, особливо по краях! Без гумової підкладки килимки по столу будуть ковзати, а це неприпустимо.

Бажано, щоб в нижній частині мишки була тефлонова наклейка, інакше під час роботи буде з'являтися неприємний шум. Пластикові килимки ідеальні для лазерних гаджетів.

Металеві

Досить гладкі і жорсткі, бувають різних кольорів. Можуть бути зроблені з анодованого алюмінію.

Поверхня повинна бути без подряпин і досить рівною.

Забезпечують гарне ковзання пристрою, виглядають неймовірно стильно.

Неможливо позиціонувати курсор з високою точністю, так як поверхня дуже слизька. Мишка буде пересуватися дуже швидко і без зусиль.

На металевих виробах світло сенсорів гаджета відображається точніше, ніж на інших моделях.

На жаль, такі предмети швидко дряпаються.

Гумові

Легко скручується, краї зазвичай не загинаються. Можуть бути м'якими і досить щільними, а також різної товщини.

Тонка гума швидко псується. Бажано вибирати більш щільний аксесуар з пористою гумою, товщиною близько 4 мм.

Якщо мишка з «ніжками», то працювати буде не дуже комфортно.

Силіконові

М'які, не ламаються, зручні у догляді. Можуть бути доповнені спеціальною подушечкою, на яку під час роботи кладуть руку.

Слід звернути увагу на висоту подушечки, інакше рука буде розташована занадто високо від приладу. У роботі з дизайнерськими програмами, а також для програмістів краще вибирати виріб без цього пристосування.

Геймерам і програмістам не підійдуть, адже не забеспечують особливого ковзання і важко позиціонувати курсор попіксельно.

Скляні

Жорсткі, можуть бути на «ніжках» або з гумовою підкладкою.

При виборі необхідно стежити, щоб не було тріщин й інших нерівностей або дефектів, а також - звертати увагу, як аксесуар буде кріпитися до столу.

Відмінно підійдуть для лазерної мишки. Бажано вибирати матові, щоб сенсор гаджета міг безпроблемно зчитувати зображення поверхні.

Робота з таким виробом може вийти надто гучною.

В неопалюваному приміщенні краще не використовувати, адже предмет сам по собі холодний, і ваша рука просто замерзне.

Шкіряні

Можуть бути щільними і м'якими, з зображенням у якому-небудь кутку або без малюнка.

Повинні бути рівними, з однаковою текстурою по всій площі, без потертостей і обривів.

Виглядають дуже розкішно і стильно, але для роботи абсолютно не підходять.

Коркові

Зазвичай тонкі і дуже крихкі.

Краї килимка постійно заламуються.

Килимок ковзає по поверхні столу. Мишка погано рухається, її ніжки швидко стираються. Виріб недовговічний і може натерти зап'ястя.

 

За текстурою верхнього шару килимки ділять на декілька видів:

1. Control – поверхня досить шорстка, може бути з чітким візерунком, який повинен повторюватися по всій площі. Це забезпечить комфортну роботу з пристроєм. Найменші нерівності принесуть масу незручностей і призведуть до спотворення положення курсору. На такому килимку набагато простіше працювати з дизайнерськими програмами і в фотошопі, адже можна направити миші в потрібне місце, переміщаючись на кожен піксель.

Види килимків для миші (фото)

2. Speed – дуже гладка, ковзна поверхня, яка дозволяє механізму пересуватися блискавично, долаючи величезні відстані (з одного кута підкладки в інший). Звичайно, про точності положення курсора варто забути, але в багатьох комп'ютерних іграх цього не потрібно.

3. Компромісні – поверхня аксесуара не гладка і не дуже шорстка. Мишка легко рухається, але швидко зупиняється там, де ви побажаєте.

4. Двосторонні – дуже зручні, оскільки одна сторона більш пласка, а друга – малюнок. Незамінний аксесуар, якщо ви користуєтеся кількома видами мишок чи працюєте над різними проектами. Досить перевернути виріб, щоб отримати оптимальний майданчик для роботи.

Комп'ютерні підкладки повинні щільно прилягати до столу, тому неодмінно звертайте увагу на тип кріплення. Килимки «утримуються» на поверхні за допомогою ніжок, які виготовляють різних розмірів і форм. В якості утримувача можуть бути й інші виступаючі елементи. Якщо аксесуар створений з прогумованою вставкою, він надійно закріплений на меблях. Ще один варіант кріплення – наявність клейкої основи. Такий товар можна неодноразово приклеювати та відклеювати.

Інші особливості комп'ютерних килимків

Аксесуари виготовляють круглої, квадратної конфігурації, у вигляді краплі тощо. Щоб рука не мерзла, у продажу є пристосування у вигляді рукавички. Проте досвідчені програмісти і геймери віддають перевагу прямокутним килимкам, адже мишки частіше рухаються в горизонтальному напрямку. Кути можуть бути гострими, обрізаними або закругленими. Круглі вироби зазвичай виготовляють мініатюрними, тому для повного маневру гаджета часто майданчика не вистачає. Звичайно, для трекбола підійде і такий варіант.

За розміром килимки можуть бути дуже маленькими (21х25 см) і просто величезними (100х50 см). Габарити аксесуара потрібно акуратно підбирати, виходячи із специфіки роботи: якщо курсор необхідно перемістити з високою швидкістю, варто купити виріб великих розмірів. «Гіганти» незамінні, якщо ви захоплюєтеся комп'ютерними іграми або працюєте з якимись програмами. Для піксельного позиціонування підійдуть середні варіанти. Мініатюрні килимки небажано брати для механічних і оптичних пристроїв, а для трекбола будуть в самий раз. Важливо, щоб мишка під час руху не виходила за межі вироба: до краю повинно залишатися ще пару сантиметрів.

Килимки для мишки з додатковими функціями (фото)

Сучасні аксесуари для мишки можуть бути з додатковими функціями:

  • з підсвічуванням;
  • з калькулятором;
  • мати функції графічного планшета;
  • з тримачем для проводу;
  • з накопичувачем даних і USB входом.

Якщо проаналізувати та протестувати всі зразки, то нескладно визначити оптимальний варіант комп'ютерного килимка. Він повинен бути прогумований з тканинною поверхнею, з середнім рівнем шорсткості. Переглядаючи варіанти аксесуарів, так хочеться придбати яскравий і оригінальний предмет. Оскільки малюнок не повинен відрізнятися за текстурою від основної частини предмета, досвідчені фахівці наносять зображення методом сублімації. Більш детально про такі принти можна прочитати у цій публікації. А ось опуклі ілюстрації і всілякі наклейки пригальмовують роботу миші.

FATLINE – інтернет-магазин ексклюзивних товарів

Килимок для миші зі своїм дизайном (фото)

На сайті FATLINE можна придбати якісні комп'ютерні килимки з унікальними фотографіями на будь-який смак. Гумова основа не дає предмету ковзати по поверхні робочого столу. Матеріал м'який, але досить щільний – виріб легко скрутити в трубку, при цьому ви будете впевнені, що він не потріскається. Верхня частина оздоблена якісною тканиною, яка надійно приклеєна до основи. Поверхня забезпечує відмінне ковзання пристрою, а також можливість точного позиціонування курсору. Форма продукції прямокутна, 18Х22 см, а товщина 2 мм Такої площі достатньо для мишки будь-якого виду.

Якщо вам хочеться придбати відмінний комп'ютерний килимок за демократичну вартість, то неодмінно придивіться до наших товарів. Тут ви зможете вибрати річ з оригінальним принтом або створити зображення самостійно. Всі зображення наносяться на аксесуар методом сублімації, тому на працездатність не вплинуть.

Є сенс придивитися і до інших товарів, представлених в каталозі інтернет-магазину: футболок, толстовок, сумок, рюкзаків і т. д. так ви можете не тільки отримати істотну знижку, але і поповнити гардероб унікальними і стильними речами.

З FATLINE легко придбати відмінний комп'ютерний килимок і вдало підкреслити свій імідж без зайвих переплат!

 

.