Якими фарбами можна малювати на керамічному кухлі?

Щоб створити оригінальну керамічну кружку для себе чи на подарунок, не обов'язково бути професійним художником. Цією майстерністю може оволодіти кожен охочий, адже в інтернеті досить майстер-класів. Головне, придбати якісні фарби, які будуть зручні у використанні, і не змиються через три місяці. Тож, чим прикрасити посуд, щоб декор вийшов неперевершеним і радував користувачів довгий час?

Види фарб для розпису і корисні поради щодо їх вибору

Кераміка - це не папір, який здатен ввібрати будь-які пігменти. Для малювання на твердій і гладкій поверхні потрібно придбати спеціальні фарби. Вони відрізняються за густотою, яскравісю, колірною палітрою, прозорістю і т.д. Важливо, щоб пігмент довго тримався на посуді, не змивався миючими засобами і виглядав ексклюзивно, барвисто і ефектно.

Різновиди фарб за хімічним особливостям

Фарби виготовляють на різній основі, що варто враховувати при покупці. Знаючи їх хімічний склад, ви зрозумієте, як правильно розбавити матеріал до потрібної консистенції або відтінку, і як краще закріпити малюнок на чашці. Не всі фарби змішуються, наприклад, водні і масляні з'єднати не вийде. А якщо ви зробили невірний мазок кистю, будете точно знати, яким способом максимально швидко усунути дефект: мокрою тканиною або спеціальним засобом.

Якщо барвник зроблено на водній основі, вам буде простіше коригувати його тональність і прозорість. Запросто створити акварельний ефект, коли у розлученнях присутні кілька відтінків різної насиченості.

Акрилові фарби також застосовують для розпису чашок, але їх краще не використовувати для харчового посуду. Акрил продають в баночках або у вигляді спрею. Його не можна запікати, але щоб підвищити стійкість до миючих засобів, візерунки бажано покрити лаком.

Є пігменти на основі органічного розчинника, що не бажано піддавати випалу. Їх неможливо прибрати за допомогою води, тому свої «промахи» потрібно затирати розчинником або уайт-спиритом. У продажу можна знайти емалеві фарби, однак до їх складу входить свинець, тому на керамічний посуд їх краще не наносити. Є матеріали на сольвентній основі. Вони чудово лягають на гладку поверхню, однак їх не можна піддавати нагріванню і застосовувати для розпису харчового посуду.

Фарби для холодного й гарячого нанесення на кераміку (фото)

В залежності від способу закріплення на керамічних виробах, фарби поділили на дві групи:

  • Для холодної кераміки. Після нанесення пігменти не обпалюють, тобто не запікають у духовці. Зазвичай їх використовують, щоб прикрасити декоративний посуд, який не планують часто мити, а тим більше використовувати для їжі. Щоб візерунки не деформувалися, їх зазвичай покривають лаком.
  • Для кераміки - гарячої фіксації. Після декорування посуд поміщають в холодну духовку, розігрівають її до 60-350 градусів і залишають на 20-40 хвилин. Точну рецептуру запікання виробник повинен написати в інструкції, так як у кожного матеріалу є свої хімічні та фізичні особливості. Декороване виріб охолоджують поступово, не витягуючи з печі. Перед цією маніпуляцією зверніть увагу на ще один нюанс, який повинен бути прописаний в інструкції: чи потрібно обпалювати керамічну ккружку після повного висихання картинки, або ж це не обов'язково.

В принципі, «чорнило» гарячої фіксації можна не запікати, але візерунок почне відколюватися і стиратися фактично через місяць. Нерідко після випалу пігмент змінює свій відтінок. Приміром, акриловий при тривалому нагріванні може потемніти, інші - світлішають. Щоб малюнок не втратив свою барвистість, предмет не варто класти в духовку більше 4-х разів. Що ж робити, якщо після кожного промальовування деталей виріб потрібно обпалювати? Якщо картинка досить-таки складна, слід більш ретельно планувати нанесення пігментів, щоб звести кількість запеканий до мінімуму.

Види фарб за призначенням і консистенцією

В залежності від густоти і способу використання, виробник розміщує матеріал в різноманітну тару: пластикові та скляні баночки, металеві тюбики або маркери. Ось чому перед покупкою потрібно точно знати, яку саме техніку розпису ви будете застосовувати для створення свого шедевра.

Види фарб для малювання на керамічній чашці (фото)

Фарби ділять на три групи:

  • Декоративні маркери. З їх допомогою легко зробити красивий напис або контур зображення, але, на жаль, колірна гамма мізерна. Вони бувають прозорими або матовими, можуть змиватися і розбавлятися водою або розчинником. Деякі чорнила маркерів не можна змішувати між собою, що варто враховувати при покупці. Зверніть увагу на форму наконечника: він буває круглим, плоским, квадратним, скошеним. Є жорсткі - створені з повсті, і м'які - нагадують звичайну кисть. Все це впливає на якість і стиль розпису. Щоб розмалювати керамічний виріб, не переплутайте маркери для кераміки з каліграфічними або тканинними, за допомогою останніх легко самостійно прикрасити футболку.
  • Контурні. Вони призначені для створення контурів картинки і точкового розпису. Матеріал досить густий і не розріджується при контакті з рідкими пігментами. Він запобігає змішуванню фарб під час заповнення деталей малюнка. Його продають у металевих тюбиках з «носиком» різного діаметру і довжини. Бажано вибирати тюбики з довгими і не дуже товстими носикми, так як ними зручно працювати. Колірна палітра досить-таки багата: є з металевим блиском, перловим ефектом і т. д.
  • Звичайні фарби в баночках. Вони досить рідкі, тому ними запросто розмалювати великі площі. Підійдуть для фарбування деталей зображення і нанесення контуру. Можуть бути з різними імітаціями і ефектами, насичених і пастельних тонів. Шикарне різноманітність кольорів. Багато з них можна змішувати, створюючи незвичайні, але чисті відтінки.

Нагадаємо, що пігменти, розчинники, лаки та інші матеріали не бажано купувати у різних виробників, адже вони можуть істотно відрізнятися за хімічним складом. В іншому випадку при змішуванні може вийти неоднорідна речовина. Змінюються і властивості фарби: з часом малюнок може деформуватися. Більше того, досвідчені майстри рекомендують брати продукцію навіть з однієї серії.

Різновиди фарб на палітрі

Фарби можуть бути «покривними» (щільними) і «вітражними» (прозорими). Другі зазвичай призначені для прикраси скляних поверхонь, адже на керамічних виробах вони виглядають надто блідими. Їх купують, щоб розмалювати дверні вставки і вікна, а також келихи, склянки, банки, пляшки, вази і т. п. Вони чудово пропускають світло, а також створюють райдужні відображення на навколишніх предметах. Якщо під час малювання вони здадуться занадто «щільними», не хвилюйтеся: прозорість завжди з'являється по мірі висихання.

Окремо варто відзначити білий колір, який не так пропускає промені, як інші пігменти, і більше використовується в якості розчинника, а не самостійного відтінку.

«Укривні» пігменти можуть бути з різними імітаціями та текстурами, які допомагають створити ексклюзивні художні шедеври. Приміром, після висихання набувати забарвлення зміїної шкіри. Звичайно, це не означає, що вам доведеться постійно малювати земноводних. Спробуйте зобразити кленове листя в багряно-жовтих відтінках - результат буде приголомшливим. Крім звичайних матових або глянцевих є «чорнила» з металевим, перловим, перламутровим ефектом. Зверніть увагу на пігменти зі штучними блискітками.

Як вибрати ідеальну фарбу: корисні поради від досвідчених майстрів

Дивлячись на шикарний асортимент фарб, складно визначитися, чим краще розмалювати керамічний виріб. Речовина повинна ідеально лягати на гладку поверхню: рідка - не розтікатися і рівномірно заповнювати окреслену область, а густа - не перериватися. Особливу увагу потрібно звертати на контурні вироби: буває, що з тюбика виливається рідина. До того ж деякі пігменти швидко засихають. З якісним матеріалом навіть недосвідчений художник здатний створити вражаючу картинку. Ось чому бажано протестувати фарби різних виробників і вибрати найкращий варіант.

Купуючи фарби, переконайтеся, що вони підходять для фарбування саме керамічного виробу. Бажано не брати універсальні, які відмінно лягають на дерево, глину, метал. Звичайно, можна застосувати і ті, які призначені для скляних поверхонь, однак їх краще спочатку протестувати. Погодьтеся, буде не дуже весело, якщо після кожного миття кружки малюнок буде стиратися.

Якісні фарби не гарантують стійкість зображення, якщо ви будете порушувати технологію їх використання. Тому:

Корисні поради щодо вибору фарб для кераміки (фото)

  • Неодмінно читайте інструкцію! Там повинні вказувати температуру і час запікання пігменту. Зверніть увагу: перед випаленням деякі матеріали потрібно просушувати, щоб не з'явилися бульбашки, а інші - можна закладати в духовку «сирими».
  • Керамічну поверхню чашки слід знежирити і працювати тільки в спеціальних рукавичках. Не забувайте, що очищене місце не можна чіпати пальцями.
  • Контур зображення можна зробити простим олівцем, тільки фарби не повинні заходити на цю лінію, інакше під час миття посуду вони злізуть в першу чергу.
  • Не забувайте, що оздоблену кружку потрібно мити через 15 днів після декорування, бажано вручну в теплій воді. Посуд не можна замочувати або обдавати окропом.

Якщо дотримуватися цих корисних порад, ви підберете дійсно стійку і надійну фарбу для кераміки.

FatLine - портал для вашої творчості

В інтернет-магазині FatLine можна купити не тільки принтовані вироби, але й основи для творчої роботи. На сайті є оригінальні керамічні кружки з ложкою, повністю білі або двоколірні, в яких забарвлена тільки внутрішня частина і ручка. Залежно від особливостей фарб для кераміки, для розпису можна навіть взяти предмет з принтом. Зображення на них не зафарбовують, а використовують в оформленні – можна доповнити хитромудрими візерунками або прикрасити денце. Але запікати таку чашку не можна, інакше принт зіпсується.

Якщо ви хочете працювати з текстилем, на сайті FatLine можна замовити однотонні футболки, толстовки, майки, еко-сумки та інші товари, з яких можна зробити чудові подарунки на Новий Рік, Різдво, День Народження або інше свято. Ви заощадите гроші, якщо зробите оптове замовлення. А наші корисні поради допоможуть створити унікальну обновку.

В магазині FatLine є багато цікавих пропозицій для тих, хто любить займатися творчістю. Замовляйте онлайн, і не потрібно бігати по магазинах у пошуках ідеальної сировини для малювання!

.