10 Березень 2020
Переглядів (3032)
Навіть якщо ви не експерт у питаннях моди, то все одно звернули увагу на такий факт: сьогодні забарвлення стає важливішим від фасону, якщо мова йде про актуальність одягу. Дійсно, що нового можна запропонувати в крої настільки улюблених усіма світшотів і худі? Все вже давно продумано. Але спробуйте підібрати для них барвистий принт, і потрапите «у десятку». Забарвлення стає ключем до успіху, тому дизайнери від сезону до сезону намагаються пропонувати щось цікаве.
А навіщо ламати голову? Досить подивитися за вікно. Природа – геніальний стиліст. Вона придумала таку кількість неповторних візерунків, яке не під силу жодному кутюр'є. Ті з задоволенням беруть на озброєння її ідеї. Так, в моду увійшли тваринний, рослинний і квітковий принти.
Раніше ми багато писали про те, якими бувають анімалістичні забарвлення, і як вписати їх у свій гардероб. Сьогодні розмова піде про прекрасне, тобто про квіти.
Квітковий принт: ловіть букет
Так, що ж ми знаємо про квіткові принти? Це малюнок на тканині, який зображує квіти у будь-яких варіаціях: бутони, пелюстки, букети, візерунки і стилізації.
Розрізняють кілька відомих квіткових мотивів:
- «мильфлер» (від французького – візерунок з безлічі квітів). Улюблені бабусями орнаменти з дрібних квітів на бавовняних тканинах. Напевно зберігалися у ваших мам у відрізах на «всяк випадок». І назва, і тип забарвлення прийшли в моду з мистецтва гобеленів, де часто основний сюжет розташовувався на такому ненав'язливо-яскравому тлі;
- «флер-де-лі» (геральдична лілія). Орнамент, що нагадує схематичне зображення лілії, яка була символом французького королівського дому. Століттями вона красувалася на гербах і прапорах, а сьогодні прикрашає сукні і пальто;
- «тропіки». Візерунок, в який вписане листя і екзотичні суцвіття, як правило, великі і яскраві. Це малюнки родом з прекрасних островів, де ростуть пальми, ліани і кокоси;
- «барокко». Не відтворює квіти в точності, але все-таки належить до цієї категорії, оскільки засноване на стилізованому зображенні бутонів, пелюсток і листя, вписаних у ромби.
В цьому році не можна точно сказати, які саме квіткові принти будуть у фаворі. Бренди пропонують купити все і навіть трохи більше. Тому, що б ви не вибрали, обов'язково будете в тренді. Головне, слухайте своє серце, адже найбільше нам підходить те, що подобається самим.
Квітковий візерунок – це абсолютно жіночний мотив. Він дарує ніжність, створює романтичний настрій. Ідеальний варіант, якщо потрібно пом'якшити занадто жорсткий образ, відволіктися від суворого дрес-коду. Саме з цієї причини орнамент не надто поширений в діловій моді, але в якості акценту буде доречний і за робочим столом.
Принт із зображенням прекрасних бутонів був пов'язаний відразу з кількома стереотипами. Наприклад, вважалося, що яскраві і великі квіти не личить носити жінкам категорії «50+». Дрібний пастельний візерунок йде мініатюрним дівчатам, а більш помітний орнамент – повненьким представницям прекрасної статі. І що квіти не терплять поєднання з іншими принтами, яскравими прикрасами та претензійним декором.
Мода 21 століття скасовує всі традиційні закони, і квітковий візерунок – не виняток. Про те, як його носити і якими аксесуарами доповнювати, щоб це виглядало доречно, ми розповімо далі.
Правила комбінації квіткових візерунків
Справді, останнім часом носити принти стало простіше, бо вони більше не підкоряються суворому модному регламенту. Квітковий орнамент не ховається по шафах з настанням холодів, а радує око цілий рік. Виявилося, він відмінно гармонує з трикотажем, круто виглядає на толстовках, плащах, пальто і пухових куртках.
З чим поєднувати квітчасті речі, чи потрібно додавати до них прикраси, і якщо так, то які? Відповіді залежать від того, як саме ви плануєте одягнутися.
Принт носиться в трьох основних варіантах:
- «Full-body» – коли його багато і він є головною «дійовою особою» костюма;
- «Print block» – поєднання з однотонними речами або іншим принтом;
- «Акцент».
Для кожної ситуації кращий свій принцип підбору деталей. Розглянемо детальніше на прикладах.
Full-body принт
У цьому випадку квіти використовуються як основна тема костюма. Принт панує над усім. Найчастіше для цього вибирають помітні сукні, костюм, ромпер. Рідше – пальто або довгий кейп з пелериною.
Якщо забарвлення в тренді і, при цьому, вам до лиця, то можна навіть нічого не додавати. Він сам по собі – заявка на модний лук. В цьому випадку достатньо відтінити його нейтральними аксесуарами, які не несуть в собі ніякого додаткового настрою.
До яскравої сукні у великі бутони вибираємо:
- туфлі нейтральних відтінків (бежевий, чорний, сірий);
- білі кросівки;
- клатч або крос-боді сумочку;
- тонкий ланцюжок зі срібла або золота;
- срібний браслет з шармами різних кольорів.
Якщо Full-body принт виконаний в акварельній чи пастельній манері й складається з дрібних квітів нейтрального тону, можна дозволити собі трохи більше свободи. В цьому випадку знадобляться:
- взуття і аксесуари, які за кольором збігаються з одним з відтінків основного наряду;
- яскравий клатч зі схожим малюнком (бажано з тими ж кольорами, тобто ромашки поєднуємо з ромашками, маки – з маками, троянди – з трояндами і т.д.);
- шпилька для волосся у вигляді тієї ж рослини.
Пальта, плащі, піджаки і пуховики екстравагантного квіткового забарвлення, тим більше, не потребують додаткових фарб. Комбінуйте їх з однотонними шапками, кепками, шарфами. Уникайте рукавичок з строкатим малюнком.
Радимо не забувати, що великий квітковий візерунок самодостатній, він не терпить конкуренції у вигляді яскравих деталей, геометричних малюнків і, тим більше, тваринного забарвлення. Гавайська тема в поєднаннях кольорів різних видів доречна на відпочинок, але в міських декораціях може обернутися провалом.
Print block
Це найпоширеніший варіант використання візерункового одягу і будь-якого принта. Тут вибирається квітковий і однотонний верх чи низ, або навпаки.
Приклади «блокових» комбінацій на кожен день:
- квітковий топ + яскраві штани;
- нейтральний светр великої в'язки + квітчаста спідниця;
- однотонна сорочка + штани у великі бутони;
- світшот або толстовка з квітковим 3Д-принтом від інтернет-магазину FatLine + спортивні трикотажні штани базового кольору (чорний, синій, сірий, зелений, бежевий);
- біла футболка + сарафан в квіточках;
- принтована сукня + повнокольоровий жакет.
Окремо треба сказати, що в наряди з квітами, сформовані за принципом «блоку», ідеально вписується повсякденний денім будь-якого кольору. Це безпрограшний варіант для тих, хто лише пробує свої сили в виборі принтів і не хоче зробити помилку. Сміливіше надягайте квітковий верх до джинсів, шортів, спідниць і комбінезонів, низ – до піджаків, бомберів, топів. Якщо стежити за актуальністю фасонів, то відхилитися від моди просто не вдасться!
Підбирати «блоки» легко, якщо слідувати встановленим правилам комбінації відтінків:
- нейтральні кольори як протилежні тому фону, на якому розташований квітковий принт. Якщо у вас троянди на молочно-бежевому, добре підійде чорний або коричневий однотон. Якщо ромашки на темно-синьому, то – білий або блідо-сірий. За тим же принципом можна носити взуття, сумки і головні убори;
- повнокольорові речі в поєднанні з малюнком додають відразу кілька очок до яскравості зовнішнього вигляду. Простіше підбирати пару того ж кольору, що і один з фрагментів принта;
- складно, але теж цілком під силу кожній модниці з квітковим принтом комбінувати контрастний однотон. В цьому випадку радимо користуватися таблицями поєднань, які легко знайти в інтернеті або спеціальних журналах по дизайну;
- якщо хочете приміряти одяг та аксесуари близьких відтінків, орієнтуйтеся на кольори, які фігурують на принтах. Але тільки в цьому випадку не слід орієнтуватися на основний колір, інакше верх і низ зіллються і зіпсують враження.
Якщо ви гуру моди, то знаєте, що сьогодні цілком допустимо поєднувати в одному вбранні кілька принтів, навіть з різних «жанрів». Слідкуйте, щоб між різними орнаментами збігалося, щонайменше, два кольори, чи навпаки, в одному був відсутній той колір, який є в іншому. Звучить плутано, але це тільки «на словах».
Ось, наприклад, соковито і цікаво буде виглядати футболка з принтом із ніжно-рожевих весняних квітів у комбінації з джинсами, вишитими в пудрово-бежево-білій гамі. Ескіз малюнка на майці зроблений у техніці 3D майстрами компанії FatLine. Ці та інші жіночі речі з оригінальними ілюстраціями ви завжди знайдете в нашому каталозі.
Міксуючи два принта, важливо звертати увагу на масштаб. Великі деталі комбінуються з мініатюрною кліткою, горошком або плямами леопарда. «Calicot» (дрібна квіточка) добре виглядає з об'ємною смужкою, ромбами, плямами і чорно-білими смужками «під зебру». Навіть у поєднанні з хижими забарвленнями «сalicot» не втрачає ніжності. Це відмінний вихід для тих, хто хоче носити модні анімал-принти, але боїться бути як «Жінка-Тарзан».
Квітковий акцент
Тут все просто: йдеться про аксесуари, і їх завдання лише визначити наявність декору, але ні в якому разі не забрати на себе увагу.
Найчастіше в якості принтованого акценту використовуються (в залежності від стилю):
- взуття;
- хустки, краватки, палантини, шарфи;
- пояси;
- панчохи, колготи, шкарпетки;
- капелюхи, кепки, стрічки на голову;
- клатчі, рюкзаки, сумки різноманітної форми.
А як же прикраси, шпильки для волосся? Звичайно, вони не забуті, хоча зображальний ефект від цих деталей менший, оскільки вони можуть загубитися на загальному «неквітковому» тлі основного костюма.
Як правильно прикрасити те, що і так красиво?
Продовжуємо про аксесуари у поєднанні з квітами. Вони в цьому стилі незамінні