Як вибрати слинявчик для малюка: корисні поради від багатодітних мам

Щоб малюк відчував себе максимально комфортно, після кожного годування мамі доводиться прати забруднений одяг, переодягати і мити карапуза, прибирати. І тільки слинявчик рятує батьків від зайвих побутових клопотів. Однак не всі вироби ефективні в потрібній мірі, а деякі з них взагалі небезпечні для здоров'я новонародженого. Як же вибрати хорошу модель? У цій статті блогу FatLine ми зібрали багато корисної інформації на цю тему, а поради від досвідчених мам допоможуть вам вберегти себе від нових турбот. 

Види слинявчиків: особливості, переваги та недоліки

Багато мам не підозрюють, скільки нових і якісних нагрудників можна знайти в магазинах. Серед цього розмаїття легко підібрати ідеальний варіант, який полегшить домашню роботу і порадує малюка. Проте не всі батьки ризикують експериментувати, а консерватори навіть чути не хочуть про новинки, вважаючи за краще класичні бавовняні вироби. Добре, якщо подруга спробувала пару моделей і готова поділитися досвідом. А якщо ні?! З чого почати пошуки досконалого слинявчика? Давайте спочатку дізнаємося про всі види дитячих нагрудників і зробимо висновки. 

З чого виготовляють слюнявчики?

Допоміжні дитячі аксесуари роблять з різних матеріалів, тому їх можна поділити на 6 груп.

  • Текстильні. Підходять для наймолдших діток. В основному їх роблять з махри або трикотажу. Вони приємні на дотик і не дратують шкіру немовляти, звісно, якщо вироби хорошої якості і без синтетики. Чудово вбирають воду, от тільки фруктові та овочеві плями важко відіпрати. Вибираючи товар, враховуйте кількість рідини, яку може пролити дитина. Одношарові варіанти підійдуть для грудних немовлят, які харчуються тільки молоком. У період прикормки і рясного слиновиділення краще вибрати двошарові вироби (іноді їх роблять з мембраною). З одного боку може бути бавовна, а з іншого - махер. Є цікаві варіанти з силіконовим просоченням.
  • Пластикові. Такий аксесуар можна не прати, а просто витерти вологою серветкою. Найчастіше подібні моделі забезпечують широкою кишенею, яка вловлює всі крихти і краплі від обіду малюка. В інших моделях таких «бонусів» не спостерігається. Однак багато мам бувають незадоволені покупкою: виріб дуже щільний, грубий і важкий, часто натирає шию карапуза. Нагрудник не так щільно прилягає до тіла дитини, як хотілося б, і їжа може потрапити під пластик. Найчастіше дешеві моделі роблять з неякісного матеріалу. Такий слинявчик може стати причиною шкірних висипань (подразнення зазвичай з'являється в області підборіддя і шиї). Крім того, не всі малюки погоджуються обідати в такому «панцирі» - їм просто в ньому незручно. Ще один мінус: в будь-який момент виріб може тріснути.
  • Силіконові. Такі нагрудники набагато легші і приємніші на дотик, в порівнянні з пластиковими, і, до того ж, досить еластичні. Вони легко складаються, не тріскаються, не викликають подразнення. Головне, щоб силікон був харчовим, а не побутовим.
  • Клейончасті або поліетиленові. Вироби захищають одяг від намокання і без зусиль чистяться. В залежності від форми і розміру, їх використовують під час прикорму, обіду з ложкою і навіть в години дозвілля (малювання, ліплення тощо).
  • Комбіновані. Слинявчик виготовляють з декількох матеріалів. Наприклад, основну частину (верхню) роблять з текстилю або поліетилену, а ківш - з міцного пластику. Нерідко виробники поєднують текстиль з клейонкою, яка може перебувати з зовнішнього боку, внутрішнього або ж бути прошарком між двома тканинними відрізками. В інтернет-магазині FatLine представлені цікаві моделі, зроблені з якісної бавовни та поліестеру, який знаходиться зовні, - рідина вже точно не пройде крізь матерію і не забруднить основний одяг малюка.
  • Одноразові. Їх виготовляють з гідрофобного матеріалу, який добре вбирає рідину і прекрасно справляється з іншими функціями. Такі вироби зазвичай купують в дорогу або коли йдуть з малюком в гості або на прогулянку.

Не існує універсального слинявчика: одним дітям подобається їсти в силіконових або пластикових аксесуарах, а іншим вони подобаються лише в якості іграшки. Що ж робити? Можна придбати різні вироби і подивитися на реакцію дитини. Більш бюджетний варіант - позичити у подруги. Якщо дитина сприйме обновку «на ура», значить, можна купити такий же примірник для особистого користування. 

Як вибрати нагрудник ідеального крою та розміру

Виробники створили багато приголомшливих моделей слинявчиків, які стануть для вас справжньою знахідкою:

Які є моделі слинявчиків

  • «бандана». Виріб виконаний у вигляді звичайної трикутної косинки. Її шиють з м'якого текстилю. Відмінно підходить для дітей 2-6 місяців, і навіть старше. Виріб згодиться і вдома, і на прогулянці: його підкладають під щоку новонародженого, щоб витерти слину;
  • «нагрудник». Класичний допоміжний аксесуар, який закриває грудку малюка. Може бути квадратним, круглим або у формі якої-небудь тваринки. Цікаво виглядають варіанти, стилізовані під спідницю або костюм з краваткою. Виріб ефективно захищає одяг під час рясного слиновиділення і першого прикорму. Однак дітям трохи дорослішим може не підійти, якщо вони під час прийому їжі активно рухаються і крутять головою в різні боки. У такому випадку потрібно брати щось довше і ширше;
  • «фартух». Слинявчик створюють у вигляді невеликого фартуха, короткого сарафана або сукні. Зазвичай виготовляють з текстилю (з просоченням і без) або поліетилену. Моделі шиють з широкими або вузькими бретелями. Перші трохи прикривають плечі карапуза і захищають їх від плям, а інші лише допомагають зафіксувати обновку на тілі. Вироби актуальні для дітей старше 12 місяців. Їх можна використовувати і під час творчості - щоб на одяг не потрапила фарба, клей тощо;
  • «плащ». У цьому виробі дитина вже точно не забрудниться, адже він закриває груди, плечі і ручки. Відмінний варіант для старших малюків (від 1 року), які тільки починають їсти з ложки і роблять це дуже недбало або активно. Правда, є варіанти і для найменших. Вони більш короткі, а кроєм нагадують спідницю сонце-кльош;
  • вироби з рукавами. До слинявчика будь-якого фасону (плащ або нагрудник) пришивають широкі рукави з гумкою, яка фіксує їх на кисті. Такі моделі нагадують курточку, яку одягли не з тієї сторони. Звичайно, не кожна дитина буде в захваті від такої обновки, але якщо вам вдасться її переконати, то ви повністю захистете одяг від плям.

Дитячі нагрудники можуть доповнюватися об'ємною кишенею, яка «вловлює» залишки їжі. Зазвичай слинявчик і ковш виготовляють з однакових матеріалів. Є моделі зі знімним елементом з пластику або силікону. На жаль, кишені не завжди справляються зі своїми «обов'язками». Наприклад, силіконові занадто м'які, тому їжа часто пролітає повз. Текстильні намокають і прилипають до самого нагрудника і, звісно, туди не потраплять навіть крихти. Виходячи з відгуків молодих мам, тільки пластикова кишеня ефективно «збирає» кашу і пролиту рідину. Головне, щоб вона була достатньо великою, глибокою, щільною і добре тримала форму. Однак такі екземпляри досить важкі і можуть дратувати дитину. 

Застібка – важливий критерій вибору

Слинявчик повинен бути не тільки зручним для малюка, але і не створювати мамі зайвих клопотів, а також виконувати свою основну функцію - захистити одяг. Якщо ви знайшли хороший варіант, не поспішайте купувати - зверніть увагу на застібку. Немовля може швиденько розстебнути виріб в непідходящий момент. Як саме? Та просто схопити пальчиками за поділ і потягнути вниз. Неякісна застібка може зламатися або зіпсуватися після декількох прань, а також натирати шию немовляти, що геть не допустимо.

Отже, давайте оцінимо кожний варіант:

  • зав'язки. Не найкращий варіант для мами і малюка. Дитина почне вередувати, якщо батьки будуть довго возитися зі шнурками. Ще один мінус: нагрудник можна зав'язати занадто високо або низько. А в поспіху легко зробити тугий вузол, який буде складно розв'язати;
  • липучка. Найчастіше зустрічається в текстильних слинявчиках. Це дуже зручний варіант, однак після деякої кількості прань липучки перестають працювати;
  • пластикова застібка. У продажу дуже багато моделей, тому потрібно підбирати індивідуально, враховуючи зручність, якість і особливості конструкції. Головне, щоб замок працював без зусиль, а малюк не зміг його розстебнути. Величезний плюс - легко регулювати довжину хомута;
  • кнопки. На жаль, вони не завжди витримують чіпких ручок дитини. Такий варіант підійде тим дітям, які не обурюються при вигляді слинявчика і навіть відмовляються без нього їсти. Така застібка вважається найбільш зручною і зазвичай присутня в банданах і нагрудниках.
  • ґудзик. Оптимальний варіант, але будьте уважні: він повинен бути добре пришитийа, адже малюк обов'язково спробує його відірвати.

Є слинявчики і без застібки, які потрібно одягати через голову, проте їх не бажано купувати новонародженим. По-перше, дитина боїться, коли одягом закривають очі. По-друге, складно вгадати розмір горловини. 

Як вибрати ідеальний слинявчик для дитини

Що потрібно враховувати при виборі дитячого нагрудника?

Поради щодо вибору слинявчика

  • Вік. Так, часто в 2-3 місяці використовують ніжні тканинні вироби, щоб не поранити чутливу шкіру малюка. Після 6 місяців більше придивляються до силіконових і пластикових моделей, а однорічному маляті беруть широкі комбіновані варіанти (тканина+клейонка).
  • Активність. Якщо дитина занадто активно рухається і крутить головою на всі боки під час прикормки, доцільніше взяти текстильний плащ з поліетиленовою вставкою або виріб з рукавами. Малюкові, який їсть більш спокійно, підійде пластиковий аксесуар з кишенею.
  • Якість і безпека. Перед покупкою перевірте виріб на всілякі дефекти. Тріщини, відколи, гострі краї, запах хімії - неприпустимі! Обов'язково повинна бути окантовка, зроблена з м'якого натурального текстилю. Особливо це стосується пластикових, силіконових і клейонкових моделей. Синтетичні матеріали не повинні торкатися до тіла малюка, інакше можуть з'явитися алергічні висипання. Попросіть у продавця сертифікат якості і переконайтеся, що товар не містить небезпечних речовин (бісфенол-А, фталати, полівінілхлорид і т.п.).

Пам'ятайте, що дитина буде тягнути «нову іграшку» вниз і може натерти собі шию. Щоб цього не сталося, переконайтеся, що зав'язки і горловина не поранять шкіру.

Вибираючи виріб, пам'ятайте не тільки про зручність малюка, але і про свій комфорт:

  • допоміжний аксесуар повинен добре пратися і якомога швидше сохнути;
  • якщо плануєте брати слинявчик в дорогу, перевірте, чи можна його швидко скрутити або скласти;
  • переконайтеся, що виріб добре справляється зі своїм завданням (кишеня ловить всю їжу, а волога не просочується крізь текстиль і не забруднює одяг);
  • предмет повинен швидко і легко зніматися (одягатися).

Бажано, щоб нагрудник витримував багаторазові прання і не деформувався, а кольори залишалися яскравими і соковитими. Барвистий слинявчик підніме настрій малюкові та допоможе йому налаштуватися на прийом їжі. Придивіться до виробів з принтами або аплікацією: це безпечно і красиво.

У блозі FatLine багато корисної інформації, в тому числі і про те, який одяг краще вибрати для новонародженого

FatLine - інтернет-магазин яскравих вражень

Кожна мама намагається придбати щось оригінальне і незвичайне – те, що буде виражати характер і потенціал малюка, і чого не буде в гардеробі інших діток. В інтернет-магазині FatLine широкий вибір продукції з принтами на будь-який смак. Крім того, тут можна запропонувати для друку свій варіант зображення, якщо не підійшов жоден із запропонованих у каталозі готових ескізів. Для цього треба скористатися спеціальним Конструктором товарів: завантажити свій файл, помістити картинку на основу, додати текст, попрацювати над розміром і розташуванням елементів. І оформити замовлення через Кошик.

Слинявчики з принтами від FatLine

Всі принти друкуються фахівцями компанії на професійному обладнанні. У роботі використовуються тільки якісні пігменти, які не містять важких металів і шкідливих хімічних сполук. Ваша дитина буде у повній безпеці!

Тепер ви знаєте, як вибрати ідеальний і незвичайний слинявчик, тому залишилося відповісти лише на три питання, які часто задають молоді мами:

  • скільки повинно бути нагрудників? Важливо, щоб до наступного годування слинявчик був чистим і сухим, тому бажано, щоб їх було мінімум 3 од. Поки перший сохне, ви користуєтеся другим. Третій буде на підхваті: якщо дитина сильно забруднилася, ви зможете швидко змінити аксесуар.
  • як привчити малюка до слинявчика? Головне, не нав'язувати дитині свою думку. Познайомте його з новою «іграшкою», покажіть, що вам вона дуже подобається. Розкажіть, що намальовано на предметі. Під час їжі акуратно надіньте виріб, примовляючи, який він гарний. Багато мам запевняють: якщо вибрати зручний і яскравий аксесуар, а також правильно його піднести, то карапуз і сам не захоче їсти без нього.
  • якого кольору підібрати нагрудник? Якою б безпечною не була фарба, чим її менше, тим краще. Ось чому досвідчені мами віддають перевагу білим виробам. А щоб модель не була нудною, вибирають варіанти з принтами.

На сайті FatLine можна вибрати цікавий нагрудник під костюмчик або платтячко дитини. Крім того, тут легко підібрати цілий набір речей з однаковими картинками і написами, і при цьому отримати знижку. Наприклад, можна замовити бодік для малюка, футболку для старшої дитини, майку для тата і кружку для мами, і т.д. – варіантів безліч. На FatLine виконуються будь-які бажання!

.