08 Квітень 2019
Переглядів (3563)
Для дитини хочеться купувати красивий посуд з яскравими картинками! Однак споживачі не так вже часто звертають увагу на характеристики матеріалу, репутацію виробника і навіть не вимагають сертифікат якості. Думаєте, дитячий посуд завжди безпечний на 100%? Насправді – не завжди. Корисні поради, наведені в цій статті, допоможуть вибрати гарну чашку, яка не зашкодить вашому малюкові й стане для нього улюбленою.
Різновиди й особливості чашок
Кружки призначені для холодних і гарячих напоїв: чаю, соків, компотів, киселів та ін. Зазвичай їх виготовляють циліндричними з 1 чи 2 зручними ручками, об'ємом 100–1000 мл. Продають без блюдця, але є цілі набори: з заварникам, ложками, кришками і підставками. Посуд буває скляним, емальованим, дерев'яним, порцеляновим, силіконовим, пластиковим. У кожного матеріалу є свої властивості, терміни експлуатації, особливості догляду та недоліки. Щоб при використанні чашки в напій не потрапляли важкі метали чи інші шкідливі речовини, до вибору дитячого посуду потрібно підходити ретельно.
Для початку розглянемо кілька найпопулярніших видів:
- Термокружка – тривалий час зберігає температуру напою. Як вибрати таку річ детально описано в цій статті. Вона стане прекрасним подарунком для школярів старших класів. Головне, вибрати модель з надійним ковпаком, щоб вміст не проливався і не зіпсував конспекти.
- Дитячий поїльник – перша чашка для малюків в 5–7 місяців. Невеличка ємність з трубочкою або носиком, має дві ручки і клапан, який запобігає проливанню напою. Об'єм 150–360 мл. У продажу є класичні вироби, непроливайки, тренувальні і термочашки, які бажано підбирати з урахуванням віку малюка.
- Кружка–блендер оснащена спеціальним пристроєм для перемішування рідини, що знаходиться всередині чаші. Підійде для підлітків, яким вже можна пити каву з молоком, а також безалкогольні коктейлі.
- Заварник, укомплектований кришкою і ситечком (найчастіше металевим або керамічним) – оцінять любителі листових і фруктових чаїв.
Чашки декорують розписом, сублімаційними картинками, ліпниною з полімерної глини, фарбують в різні кольори як зовні, так і всередині. Є також примірники з оригінальними ручками у вигляді гітари, гайкового ключа, хвоста тварини, квітів та пір'я. Оригінальні на вигляд чашки-хамелеони, про особливості яких можна прочитати тут. Якщо таку ємність наповнити окропом, верхній шар фарби поступово нагрівається і зникає, виставляючи напоказ живописний малюнок. Дітям подобається пити з такого посуду.
Як підібрати чашку дитині: поради від експертів
Незважаючи на розмаїття виробів для пиття, є ризик придбати неякісні, а часом навіть небезпечні вироби. І справа не тільки в міцності та екологічності матеріалів. У занадто яскравих фарбах містяться шкідливі речовини, найменші відколи можуть поранити дитину, а незручна ручка – спровокувати опік чи інші неприємні ситуації.
Навіть в спеціалізованому дитячому магазині потрібно звертати увагу на деякі нюанси:
- Верхній край посуду. Має бути рівними, без найменших зазубрин і шорсткостей. Це дозволить вберегти губи карапуза від болючих порізів.
- Розташування малюнка (візерунків). Бажано, щоб він був зовні і посередині, нижче від краю посуду на 1–2 см. Думаєте, незмивна фарба безпечна? До її складу часто входять шкідливі хімічні елементи, тому в області дотику губ не повинно бути орнаментів або принтів. Не забувайте, що у продажі зустрічається декоративний посуд, котрий помилково використовують для їжі та навіть продають, як харчовий!
- Колір продукції. На ринку часто зустрічаються чашки, пофарбовані в насичені відтінки. Однак у яскраво-червоних, коричневих і жовтих кольрових пігментах використовується багато важких металів (кадмію, марганцю тощо). Також варто обережно ставитися до білосніжного і синього посуду. Краще вибрати кремові, ніжно-сині, сірувато-блакитні, чорні, молочні кольори. Хоч самі по собі вони не дуже барвисті, та ви можете замовити кухоль з яскравим принтом.
- Вага та обсяг ємностей. Якщо дитина за один раз випиває лише 300 мл рідини, не варто брати чашу на 500 мл, яку буде важко піднімати з рідиною. На FatLine можна купити вироби на 320 та 420 мл з доставкою по Україні.
- Форма і конструкція. Діти часто вибирають хитромудрі вироби, щоб подібних не мали друзі та однокласники. Однак такий посуд дуже складно вичистити. Краще користуватися правилом: чим менша дитина, тим простішою має бути чашка.
Досвідчені батьки впевнені, що дитячий посуд не слід купувати на ринку, краще звернутися в спеціалізовані магазини. Однак і тут не варто втрачати пильність: обов'язково попросіть сертифікати якості. Переконайтеся, що документи відповідають обраному товару. Приділіть увагу матеріалу, з якого вони зроблені, а також перевіряйте безпечність використаних барвників.
Матеріали: які бувають, які вибрати. Корисні поради
Перш ніж відправитися в магазин, бажано чітко визначитися, для чого вам потрібен посуд.
- Які напої будете наливати: холодні, гарячі або теплі, наприклад, компот, який попередньо охолов у каструлі.
- Де будете користуватися: вдома, в школі, в туристичному поході, в поїздці і т. ін.
- Купуєте для розпису або іншого декорування. Блог FatLine переповнений корисними публікаціями, серед яких і стаття про те, якими фарбами можна малювати на кераміці.
Перш за все, варто врахувати вік дитини. Для першої прикормки мами беруть пластикові ємності, так як вони легкі і особливо міцні. Не забувайте, що немовлята обов'язково спробують поїльник на смак! Дошкільнятам можна вже вибрати предмети з кераміки і порцеляни, а підліткам – зі скла.
Кружка, призначена для дитини, має відповідати вимогам:
- Добре утримувати температуру. Тоді напій буде теплим протягом всієї трапези і вам не доведеться підігрівати рідину через кожні 5 хвилин.
- Міцність. Дитина може не втримати кухоль і впустити, а однорічні карапузи обожнюють ними стукати по столу. Добре, якщо справа завершиться пролитою рідиною, яку легко прибрати, а не розбитим посудом. Осколки не повинні потрапляти на шляху малюка!
- Довговічність. Силіконова продукція швидко рветься, а пластикову не бажано використовувати довше 3-х років, навіть якщо вона високої якості. Фаянсу властиво «старіти» й покриватися дрібними тріщинами.
- Простота у догляді і практичність. Перед покупкою слід розпитати продавця, як правильно доглядати за посудом. Нюансів багато: одну не рекомендується мити в посудомийці, для іншої не можна використовувати агресивні миючі засоби, щоб не пошкодити поверхню. Наприклад, в емальованій ємності небезпечно подавати чай, якщо всередині є подряпини, а дерево здатне поглинати мильну воду з усіма шкідливими речовинами.
- Стійкість до різких перепадів температур. Це важливо, адже часто посудину потрібно обдати окропом або просто налити гарячий чай. Деякі батьки ставлять чашку в холодну воду, щоб швидко охолодити рідину. Якщо матеріал чутливий, вона може лопнути.
- Низька теплопровідність. Кружка з чаєм не повинна бути занадто гарячою! В іншому випадку дитина може обпекти губи й руки.
При покупці рекомендується уточнити умови експлуатації і зберігання виробів: чи можна ставити в мікрохвильову піч (морозильну камеру), мити в посудомийній машині й ін. Найзручніше стежити за чистотою прозорого, гладенького і світлого посуду, де видно недомиті ділянки, місця скупчення бруду, жиру і залишки їжі.
У наведеній нижче таблиці представлені основні характеристики матеріалів для кружок.
Матеріал
|
Особливості
|
Переваги
|
Недоліки та поради з вибору
|
Фарфор
|
Краї посуду швидко остигають, а стінки не нагріваються, тому зручні для дітей.
Добре витримує нагрівання і різку зміну температур. Незважаючи на тонкі стінки, рідина вистигає дуже повільно.
Навіть при легких торканнях починає дзвеніти чистим та ясним тоном. Має високу міцність.
Відрізняється білизною і злегка просвічується на сонці.
На денці з зовнішньої сторони немає глазурі, а у фаянсу – є.
|
На фарфорових чашках дуже часто зустрічаються веселі картинки, гравіювання, ручки у формі звіряток тощо.
Колір матеріалу – білий, дуже рідко зустрічається кольоровий.
Безпечний, екологічний.
|
Фарфор вбирає запах і смак усіх компонентів рідини, тому краще використовувати для певного напою.
Матеріал дуже крихкий і вимагає дбайливого догляду.
|
Пластик
|
Відрізняється легкою вагою і зручний у застосуванні. При покупці важливо врахувати вид матеріалу: РР або трикутником з цифрою 5 позначається поліпропілен, маркування PVC або трикутник з цифрою 3 – полівінілхлорид, маркування PS або трикутник з цифрою 6 – полістирол. Перший – найбільш безпечний і при нагріванні або охолодженні не виділяє шкідливих речовин. PS нагрівати не можна.
|
Легко мити і сушити, можна стерилізувати.
|
Термін придатності до 3-х років. Важливо суворо дотримуватись вимог по експлуатації і догляду, адже в певних умовах (використання в мікрохвильовій печі, посудомийній машині тощо) полімер може зруйнуватися, і в організм дитини потраплять шкідливі сполуки.
|
Силікон
|
З нього виготовляють кришки, носики для поїльників, підставки під дно кухлів, а також посуд для немовлят.
Стійкий до перепадів температур.
|
Підходить для найменших.
Не вбирає сторонні запахи. Є посуд з цікавими малюнками та яскравих кольорів.
|
Матеріал м'який, швидко рветься. Дитина може випадково пролити на себе рідину.
Повинна мати маркування «СЕ» чи «FDA», що свідчить про якість посуду.
Не можна ставити на нагріту конфорку та інші нагрівальні елементи.
Не варто чистити абразивними засобами. Зберігати подалі від іншого посуду, щоб випадково не пошкодити гладку поверхню.
|
Фаянс
|
Добре переносить нагрівання і різку зміну температур.
На світлі не просвічується. При постукуванні видає глухий звук. Важчий, ніж фарфор.
|
Краї посуду швидко остигають, тому малюк не отримає опік.
Легко миється гарячою водою без спеціальних засобів.
Може бути кольоровим.
|
Такий посуд швидко б'ється.
Вбирає запахи і смак усіх компонентів рідини, тому чашку варто використовувати тільки для певного напою.
Матеріал крихкий, фактично не тримає температуру і, відповідно, дешевий.
|
Меламін
|
Це різновид пластмаси.
Розпізнати такий посуд просто: при стукоті видає глухий, тріскучий звук. Маркується «melamin», але багато виробників це не вказують.
|
Матеріал дуже легкий, але не б'ється.
Зазвичай буває молочно-білого кольору.
|
Меламіновий посуд заборонено в багатьох зарубіжних країнах. Це небезпечно не тільки для малюків, а й для дорослих.
Привозять з Туреччини та Китаю.
|
Скло
|
Оксид кремнію, який використовується при виробництві скла – хімічно стійкий, не взаємодіє з іншими речовинами.
Довго утримує температуру.
|
Для дітей краще всього підходить скляний посуд, як найбільш гігієнічний. Не вбирає запахи, екологічно чистий, міцний.
|
У холодну посудину не бажано наливати крутий окріп, інакше вона може тріснути.
|
Емальований метал
|
Швидко нагрівається і повільно остигає, тому є ризик отримати опік губ і долонь.
Стійкість до перепадів температур.
|
Шкідливі речовини і важкі метали не потрапляють у їжу. В них можна підігріти напій на плиті, а також заварити окріп.
Більше підходить для подорожей, туристичних походів.
|
Емальований посуд безпечний тільки в тому випадку, якщо на ній немає сколів і дрібних тріщин. Поверхня повинна бути гладкою, без найменших шорсткостей і плям.
Краще не брати кружки червоного, коричневого і жовтого кольору.
Не бажано постукувати по виробу ложкою і кидати, бо емаль дуже тендітна і може відколотися.
|
Сталь, титан, нержавіюча сталь
|
Повільно остигає і швидко гріється, тому можна обпектися.
Посуд стійкий до перепадів температур і механічних пошкоджень. Практичний і надійний.
|
Використовують для туристичних походів. Можна розігрівати і готувати їжу. Краще купувати з товстими стінками, в іншому випадку виріб може швидко деформуватися. Можна мити йоржиком.
|
У продажі багато посуду з дешевої нержавійки азіатського походження. Краще купувати в перевірених брендових магазинах.
Якщо напій набуває металевого присмаку, такий посуд краще викинути.
|
Дерево
|
Природний матеріал відмінно тримає тепло.
Не б'ється, хоча при неправильному зберіганні та експлуатації може покритися грибком або потріскатися.
|
Екологічно чистий матеріал, якщо оброблений нетоксичним лаком.
Підійде для підлітків, які дерев'яними чашками можуть підкреслити свій імідж.
|
При покупці варто звернути увагу на поверхню предмета: вона повинна бути оброблена лаковим покриттям. Для маленьких дітей краще не купувати.
Вбирає всі запахи, не бажано залишати немитим.
Вимагає дбайливого догляду: потрібно ретельно мити і сушити. Не варто використовувати миючі засоби і металеві йоржики.
|
Дитяча чашка повинна бути не тільки безпечною, зручною і практичною, але і красивою. Якщо підібрати оптимальний колір або принт, маля можна мотивувати, підняти йому настрій. Купіть дитячий набір з чашок-хамелеонів, на яких будуть написи «Так», «Немає», «Не сьогодні», «Завтра», «У найближчі вихідні». Вийде цікава гра – вибраєте потрібний кухоль, наповнюєте чаєм, а коли напис проявиться, прочитайте відповідь. Так можна вивчати з малюком літери, нові слова, англійську мову, таблицю множення та багато чого.
Як вибрати кухоль з оригінальним принтом на FatLine
Будь-якій дитині сподобається зручна чашка з особливим малюнком. Це дозволяе самовиразитися, підкреслити свою індивідуальність. Вибираючи виріб, треба врахувати бажання малюка, наприклад, підшукати принт улюбленого мультяшного персонажа, героя кінофільму, тварини і т. п. От тільки де придбати унікальний товар, якщо в звичайних магазинах не продаються вироби в єдиному екземплярі?
В інтернет-магазині FatLine ви самостійно «намалюєте» свій ескіз для друку, не полишаючи зони комфорту. Досить вибрати ілюстрацію в інтернеті або у власному альбомі. Перенести її на сторінку «Конструктора» та розмістити на макеті. На сайті є й готові варіанти принтів, які легко відредагувати в запропонованому додатку, доповнивши фразами або кліпартом.
В каталозі магазину представлено шикарний асортимент керамічних виробів, які неодмінно оцінить дитина:
- кружки з керамічної ложкою;
- двоколірний посуд, для виробництва якого використовувалися сертифіковані фарби;
- чашки-хамелеони;
- термокружки і фляги;
- емальовані вироби для найактивніших хлопців.
На продукцію можна нанести будь-який малюнок або фотографію, якщо вона чітка і без дефектів. Принти створюються з допомогою сучасного термопресса, тому зображення виходять виразними і яскравими. У виробництві використовуються якісні матеріали, які не виділяють шкідливих речовин і не шкодять навіть немовлятам. Молоді мами часто купують додатково й принтовані бодіки та слинявчики – ілюстрації на них стійкі до сонячних променів і впливу води і довго зберігають свій первісний вигляд.
Якщо вам хочеться по-особливому порадувати дитину, замовте з кухлем інший товар з аналогічною картинкою, наприклад: футболку, 3D толстовку, рюкзак, комп'ютерний килимок та ін. Ціна за такий набір буде дуже привабливою, адже для оптових покупців передбачені додаткові знижки.
Взявши на озброєння ці поради, ви швидко підберете оригінальну і безпечну кружку для малюка, школяра, підлітка або дошкільняти. Тут збуваються їхні найзаповітніші мрії!