Як прибрати плями з кепки

Кепка – сучасний аксесуар, який виконує відразу декілька функцій, і завдяки цьому присутня практично в кожному гардеробі. Існує велика різноманітність видів, фасонів і стилів головних уборів, що дозволяє підбирати їх під певний наряд, сезон, і навіть настрій.

Бейсболки або снепбеки захищають від сонця, вітру, холоду, і в той же час виконують декоративне завдання – доповнюють образи. Любителі спортивного та вуличного стилю носять кепки регулярно. І рано чи пізно зустрічаються з проблемою забруднень. Ось тоді й постає питання: як вивести плями поту, трави, жиру, солі з улюбленої бейсболки або почистити її так, щоб не зіпсувати класний і часто зовсім недешевий аксесуар.

Блог FATLINE завжди намагається допомогти у вирішенні нагальних проблем, тому ми підготували огляд, в якому зібрали корисні поради з видалення плям різної природи. Ви дізнаєтеся, які народні та промислові засоби допоможуть вашій улюбленій кепці бути свіжою і новою, наче щойно купленою. 

Прати можна, але акуратно

Найчастіше, питання, які задають люди у зв'язку з необхідністю очистити пляму з козирка чи внутрішньої сторони тракера, стосується того, чи можна такі речі прати в автоматичній пральній машині. Як ви розумієте, якби все було так просто, то не довелося б хвилюватися. Тому зараз ми розглянемо детальніше, що і як можна і не можна відіпрати звичним способом.

Щоб не зіпсувати улюблений головний убір, запам'ятайте кілька загальних правил:

  • завжди читайте інформацію на ярликах, причому, до прання, а не після. Там повинно бути зазначено, чи можна піддавати виріб автоматичній та хімічній чисткам, і якщо так, то в якому температурному режимі. Довіряйте інформації від виробника, щоб не шкодувати про помилку згодом;
  • в автоматичній пральній машині кепки краще не прати! Це тому, що лише деякі види головних уборів з козирком не постраждають після подібної процедури. Відрізнити їх легко: у таких кепок повинен бути м'який безкаркасний козирок і форма. Такі моделі можна прати в делікатному режимі і сушити, надівши на круглу основу, наприклад, банку. У цьому разі вироби збережуть округлу форму після висихання, а якщо в якомусь місці випадково залишиться залом, його легко випрямити вручну, змочивши це місце окремо з пульверизатора;
  • якщо за інструкцією кепка не підлягає автоматичному пранню, але робити це вручну немає бажання або часу, можна викупати її у посудомийній машині. Помістіть снепбек у відділення для склянок, залийте делікатний миючий засіб для посуду і насолоджуйтеся технічним прогресом, який пропонує круті ідеї для повсякденного життя.

Як правильно прати кепки

Якщо ж жодна з вищенаведених порад вам не згодиться, лишається варіант ручного прання, але тут теж необхідно дотримуватися кількох важливих умов. В першу чергу простежте, щоб вода не була дуже гарячою. Потім перевірте, чи не буде виріб линяти. Для цього проведіть з вивороту вологим тампоном або змоченим у воді шматочком світлої тканини. Якщо тампон набрався фарби, будьте обережні: кепка може злиняти. Щоб не зіпсувати річ, періть її в прохолодній воді, не додавайте в іншу ємність одяг і не залишайте кепку замоченою довше, ніж на 5-10 хвилин.

Якщо небезпеки вимити разом з брудом весь колір і отримати блідо-сірий замість насиченого чорного немає, то для полегшення процесу можна замочити головний убір на 15-20 хвилин, додавши рідкий миючий засіб або шампунь, а також засіб для видалення плям. Рекомендуємо користуватися щадними очисниками, що не містять у складі хлору. Як варіант, можна використовувати дитячі порошки. А щоб пом'якшити тканину, в розчин слід додати трохи кондиціонера для білизни.

Після замочування вийміть виріб з води і протріть окремо найбільш забруднені місця, плями і внутрішню частину, яка стикається зі шкірою голови і волоссям, а значить, сильно вбирає піт і жир. Потім змініть воду і занурте туди кепку. Останню процедуру можна повторити кілька разів для ефективного ополіскування. Важливо простежити за тим, щоб на виробі не залишалося слідів мила, тому що при висиханні вони перетворяться в білясті розводи і зіпсують загальний вигляд і ваш настрій.

Корисні лайфхаки: якщо кепка прикрашена стразами або заклепками, то їх і місця навколо можна окремо почистити зубною щіткою для максимального ефекту. Вироби з принтом слід терти тільки тоді, коли ви точно впевнені в якості друку. Інтернет-магазин FATLINE при виготовленні принтованих аксесуарів використовує сертифіковані плівки і чорнило, тому принт можна замочувати, не побоюючись, що малюнок відклеїться після прання. Кепки, зроблені на замовлення в нашій компанії, можна прати в прохолодній воді і не боятися, що вони втратять колір або яскравість. 

Як правильно сушити тракери і снепбеки

Чисті кепки рекомендується не віджимати і не викручувати, а сушити за допомогою підходящої округлої форми. В домашніх умовах допоможе трилітрова банка, дитячий м'ячик, лялька або плюшева іграшка. Мокру річ надіньте на манекен і залиште сушитися. Радимо простежити, щоб головний убір був натягнутий рівномірно, але не занадто розтягнутий, інакше в результаті ви отримаєте аксесуар не свого розміру.

Кепки з прямим плоским козирком можна висушити, помістивши під прес, наприклад, з кількох книг. Тільки стежте, щоб не потрапила під прес і інша частина, бо замість крутого снепбека вийде кепка «аеродром» у стилі фільму «Міміно». 

Як прибрати плями і нічого не зіпсувати

Буває, що перед вами стоїть завдання не просто освіжити головний убір, а вичистити пляму, яка не піддається простому відпиранню. Існують корисні поради, як це зробити, не зіпсувавши бейсболку остаточно. Вибір способу і засобу очищення залежить від характеру плями.

Найчастіше потрібно позбутися від застарілих плям поту на внутрішньому обідку кепки. Непогано з цим справляється всім відомий аспірин. Треба розчинити дві таблетки ацетилсаліцилової кислоти в 100 мл теплої води, нанести розчин на кепку і залишити на певний час. Через годину прополощіть в кількох водах, щоб не залишилося розводів. Якщо не впевнені в ефекті або одяг був занадто заношений, потріть ці місця додатково мочалкою, а вже потім прополощіть від залишків аспіринового розчину.

Поради по догляду за кепкою

Якщо під рукою не виявилося аспірину, можна пошукати перекис водню або звичайну кухонну сіль. Тільки майте на увазі, що перекис не годиться для очищення кольорових речей. Вона наноситься прямо на виріб там, де з'явилися плями поту. Що стосується солі, то з неї готують розчин у таких пропорціях: 100 мл води на дві чайні ложки солі без гори. Залишається добре розмішати і нанести на забруднені ділянки. До речі, сіль непогано «оживляє» кольори, тож, є шанс, що після такої процедури ваша кепка стане ще яскравіша.

Жирні плями якісно прибирає содовий розчин або засіб для миття посуду. Треба взяти 4 столові ложки соди на чверть склянки води, звичайно ж, теплої або кімнатної. Найзручніше протерти плями з допомогою щітки або губки, а після відкласти на годину. Посудні миючі рекомендують залишати на більший термін, наприклад, на цілу ніч. Змивати обидва засоби можна теплою проточною водою і, не викручуючи, сушити так само, як говорилося вище.

На будь-якій кухні в Україні знайдуться й інші універсальні засоби, які допоможуть у боротьбі з плямами. Потові роводи прибирає спирт, оцет, нашатир, змішаний з сіллю. Щоб скористатися цими продуктами, подивіться заздалегідь в інтернеті, в якій пропорції їх змішувати або розчиняти у воді, і як можна надовго залишати на виробі, не пошкодивши його.

Не варто списувати з рахунків незамінне господарське мило. Воно чудово позбавляє від різного роду плям, прибирає жир, бруд, пил, піт, сліди трави. Це нешкідливо і гіпоалергенно, так що з його допомогою можна прати дитячі кепки, не побоюючись роздратування на шкірі. Милом натирають забруднені місця або замочують всі вироби цілком у підготовленому заздалегідь розчині. Для цього дрібно натерте господарське мило (не цілком, а невелику частину) розчиняють в тазу води.

Білі вироби, зіпсовані жовтуватими плямами поту або розводами морської солі, можна відчистити з допомогою суміші солі і лимона. Щоб його отримати, потрібно свіжий сік цитруса з'єднати з чайною ложкою не йодованої солі. Цей розчин наноситься на пляму і залишають на 12 годин.

Застарілі поодинокі плями від жиру або інших речовин, які не піддаються простому очищенню за допомогою натуральних підручних засобів, доведеться виводити хімією. В домашніх умовах рекомендуємо обережно використовувати бензин з нашатирем, розчинник або уайт-спірит. З їх допомогою можна вивести плями фарби, сажі, масла. Тільки краще не наносити засоби прямо на кепку, а протирати забруднені місця шматочком матерії, змоченої в розчині. Бережіть пальці та очі, а також стежте, щоб пляшки з хімією не потрапили в руки маленьких дітей. З допомогою суміші розчинника й нашатирного спирту можна прибрати плями з вовняних кепок або кольорових виробів, не пошкодивши їх.

При використанні будь-яких миючих засобів потрібно дотримуватися загальних корисних рекомендацій:

Очищення плям на кепці за допомогою чистячих засобів

  • уважно прочитайте інструкцію на ярлику, щоб знати, чи можна використовувати на цьому виробі хімічні чистячі засоби;
  • краще не лити миючий засіб прямо на кепку, а зробити водний розчин і нанести його губкою безпосередньо на місця забруднень. Інакше є ризик, що засіб роз'їсть тканину і залишить бліді розводи, особливо на кольорових картузах з натуральних тканин і джинси;
  • щоб не порушити фактуру тканини або не зіпсувати декоративні елементи, краще не надто активно терти виріб і не використовувати грубі мочалки;
  • змивати чистячі засоби рекомендовано у великій кількості теплої води, а якщо в результаті все-таки залишаться розводи – повторювати процедуру до їх повного зникнення;
  • жорсткість каркаса на снепбеках або тракерах можна відновити після прання, якщо збризнути їх розчином крохмалю в пропорціях три столових ложки на літр води;
  • синтетичні вироби стираються в ще більш прохолодній воді, ніж кепки з натуральної тканини, а моделі з елементами шкіри або хутра можна тільки чистити без води.

Інтернет-магазин FATLINE виготовляє на замовлення принтовані кепки найактуальніших фасонів і забарвлень. Всі наші вироби виготовлені з натуральної тканини, що дозволяє голові дихати, зменшує потовиділення. Впевнені, що у вас не виникне проблем з носінням і чисткою цих моделей, а модні принтовані тракери, снепбеки і універсальні кепки для дітей та дорослих будуть служити вам так довго, як ви самі захочете.