Як прати подушки з різними наповнювачами?

Після безсонної ночі ми нарікаємо на сухе повітря в спальні, стреси, обідній сон та інше. Однак випускаємо з уваги якість і чистоту постільних речей. Винуватцем нічних «незручностей» може стати звичайна подушка, яка збирала вологу і пил протягом декількох років. Якщо з якихось причин вам не хочеться здати її в хімчистку або придбати нову, можна затіяти прання вдома. Ось корисні поради, котрі допоможуть провести максимально ефективну чистку без будь-яких ускладнень.

Основні правила прання подушок

Виявляється, подушки також потребують догляду, як і наволочки з ковдрами. Вони поглинають пил, вогкість з кімнати і наш піт. В залежності від наповнювача, всередині можуть завестися кліщі, міль і навіть черв'ячки, яким до вподоби тепле і вологе середовище проживання. Ось чому слід періодично виносити виріб на спекотне літнє сонце чи на мороз, а також кілька разів на рік прати або здавати в хімчистку. Ви не тільки продовжите термін їх служби, у вас налагодиться сон, з'явиться відчуття спокою та чистоти, можливо, покращиться здоров'я і загальне самопочуття.

Перш, ніж приступити до чищення постільних речей, потрібно визначити вид наповнювача. Виходячи з характеристик матеріалу, можна вибрати оптимальну температуру води, ефективний миючий засіб, більш ощадливий спосіб сушіння і т. ін. Деякі вироби псуються під прямими сонячними променями, а інші навпаки, дезінфікуються і швидше сохнуть. Якщо не враховувати ці особливості, подушка втратить свої властивості: міцність, жорсткість і м'якість.

Наповнювачі бувають декількох видів:

  • тваринного походження (руно, пір'я, пух). З акуратністю потрібно поставитися до шовкових виробів.
  • рослинні (лушпиння гречки, сіно тощо), які часто присутні в антистресових виробах. Перуть лише бамбукові, інші потрібно відносити в хімчистку.
  • синтетичні (холлофайбер, синтепон). Сохнуть дуже швидко.
  • з ортопедичним ефектом, які створюють з латексу, пінополіуретану і т. п. Їх не можна навіть мочити.

Подушки можуть бути стандартними і комбінованими. Перші виготовляють з одного наповнювача, другі – з кілька видів. Наприклад, з'єднують валик з латексу і пух, використовують два види пір'я і т. п. Нерідко в них додають пружини. Ці примірники неможливо почистити в домашніх умовах, тому буде доречно скористатися допомогою професіоналів.

Визначивши вид матеріалу, можна встановити термін придатності постільної приналежності. Якщо вона прийшла в непридатність, бажано придбати нову. Не забувайте, що від її якості залежить здоров'я шиї і всієї спини. Якщо ви не знаєте, якою повинна бути подушка для сну, читайте в блозі FatLine. На цій сторінці багато корисної інформації.

Як випрати подушки без наслідків?

Деякі господині для очищення спальних аксесуарів користуються пилососом (класичним або миючим), однак такий метод, насправді, не ефективний. Частинки пилу осідають всередині виробу, скупчуються і намокають від вологи. Вони вже не пройдуть через щільний напірник, навіть при використанні потужної техніки! Набагато результативніше випрати подушку вручну або у машинці. Спочатку її вибивають або пилососять, щоб зібрати дрібні частинки пилу. Зверніть увагу на етикетку, зазвичай, виробник вказує умови чищення.

Наведемо кілька правил, які слід твердо запам'ятати.

Як правильно прати подушки (фото)

  • Занадто гаряча вода здатна зіпсувати наповнювач, тому потрібно ретельно стежити за її температурою. Для прання матеріалу тваринного походження краще обмежитися 30°C, для синтетики можна підняти до 40°, а холлофайбер витримає 60°.
  • Використовуючи пральну машинку, потрібно грамотно підібрати відповідний режим: «Пух», «Шерсть», «Синтетика» чи «Делікатний».
  • Щоб виріб не збився в один суцільний клубок, в барабан машинки краще кинути кілька тенісних м'ячиків.
  • Встановити кілька полоскань (не менше 4 шт), тільки не занадто інтенсивних. Це дозволить повністю видалити залишки миючих засобів, не пошкодивши матеріал.
  • Відключити віджим, в крайньому випадку, зменшити до 400 обертів. Взагалі будь-яку подушку не бажано м'яти, викручувати чи інше. Прання максимально бережливе.
  • Важливо, щоб наповнювач не потрапив у барабан техніки, інакше вона зламається. Особлив увага на пух, пір'я, бамбукове волокно, вовну і синтетичні кульки. Напірник або мішок для прання краще зашивати. Для пуху брати чохол з більш щільної тканини, щоб він не пройшов через волокна текстилю.
  • Не всі екземпляри можна замочувати перед пранням.
  • Для полоскання вручну потрібно вибирати великий таз. Навіть маленька подушка може ввібрати величезну кількість води.

Треба заздалегідь підготувати рідкий гель для делікатних речей або спеціальний миючий засіб, який максимально підходить під ваш наповнювач. У воду можна додати ложку нашатирного спирту. Не рекомендується використовувати білизну та іншу агресивну хімію, вона може порушити структуру матеріалу. Ці правила будуть актуальні і для інших речей, наприклад, для догляду за бавовняним текстилем, про що докладно описано тут. Кондиціонер для подушок також небажаний. Краще під час полоскання додати пару крапель ефірних олій, припустимо, з лаванди, апельсина або евкаліпта, вони допоможуть захистити вироби від комах. Не рекомендується застосовувати звичайний пральний порошок. Якщо у вас немає варіантів, тоді купіть безфосфатний, який можна повністю розчинити в теплій воді. До речі, фосфати практично не виполіскуються.

Як прати подушки з наповнювачем тваринного походження

Екологічно чисті матеріали стають притулком для молі і кліщів, тому вони вимагають особливого догляду. Важливо, щоб після прання та сушіння вони не збилися в грудку, не запріли, а структура пуху або вовни залишилася неушкодженою.

Догляд за виробами з пуху і пера

Щоб наповнювач добре виправся і висушився, його треба витягти з подушки і розфасувати по мішечках. Їх можна купити або пошити самостійно з тканини, марлі, складеної в декілька шарів, або зі старих футболок (раніше у блозі ми вже публікували статтю про те, як ефективно використовувати старі речі). Занадто щільна матерія не підійде, вода буде погано просочуватися між волокнами. В залежності від розміру, вам знадобиться 2-6 таких чохлів. Напірник чистять окремо.

Розпарювати виріб і витягувати наповнювач треба гранично акуратно, бо пух моментально розлетиться по всій кімнаті. Треба враховувати кількість камер, якщо подушка складається з декількох напірників, в кожному з яких різні типи матеріалів: пух, дрібне і велике перо. Вони можуть перебувати з боків або в середині. Є дво- і трикамерні екземпляри.

Щоб почистити наповнювач у ванній, потрібно:

Як доглядати за виробами їх пуху і пера (фото)

  • матеріал витягнути з напірника і занурити у воду, залишивши на 3 години (не більше). Краще використовувати гелі для пуху або вовни;
  • випрати і акуратно промити кілька разів, поки вода не стане прозорою;
  • пір'я дістати з ванни, залишити на 15-20 хвилин в друшляку, злегка віджавши;
  • розфасувати по мішечках;
  • далі прибрати залишки води: викласти на махровий рушник, щільніше скрутити в рулон і залишити на 20 хвилин;
  • мішечки з наповнювачем розгорнути. Винести на балкон і покласти на сітку або стіл. Сушка займе близько 2-х днів;
  • сушку пуху не варто прискорювати теплим повітрям, а також розміщувати біля нагрівальних елементів і, тим більше, поблизу відкритого вогню;
  • перекласти в новий або постиранный напірник і ретельно зашити подвійною строчкою.

Для прання в машинці пір'я відразу розподіляють по мішках, зашивають і кидають в барабан. Після сушіння їх бажано перебрати, щоб не потрапило сміття в новий виріб.

Подушка з овечої вовни: як прати і сушити

Наповнювач роблять з руна спеціальної породи овець – мериносів. Їх шерсть пружна і одночасно м'яка, прекрасно вбирає вологу (піт), однак на дотик здається сухою. Саме цю властивість треба враховувати, щоб не скласти в напірник мокрий ворс.

Щоб подушка прослужила як можна довше, потрібно грамотно підійти до процесу:

  • виріб попередньо замочити в мильній воді на 15-20 хвилин;
  • прати вручну, не витягуючи наповнювач з напірника. В крайньому випадку, не використовувати режим віджиму і інтенсивного полоскання;
  • для вовняних наволочок можна використовувати пральну машинку;
  • сушити на плоскій поверхні під сонячними променями. Постійно струшувати;
  • можна провести суху або парову чистку, після другої постільну приналежність потрібно просушити.

На жаль, термін придатності «мішечка з руном» близько року, адже шерсть швидко скачується. Однак на ній сплять і довше, якщо не нехтувати умовами эксплуатації.

Подушка з шовковим наповнювачем: корисні поради щодо прання

Вироби дуже складно чистити, волокна шовку неткані і не прострочені, а створені у вигляді пишного і дуже легкого прошарку. При необережному використанні вона скочується в клубок, який неможливо розправити. Такі примірники не бажано чистити в домашніх умовах.

Кілька способів догляду за делікатними спальними речами:

  • суха чистка. Пляму присипати тальком, сіллю чи крейдою, трохи потерти, залишити на 10-15 хвилин і струсити;
  • волога чистка. У прохолодну воду додати миючий засіб (рідкий). Губкою обробити пляму, а після пройтися чистою водою;
  • прання в пральній машинці допустиме, якщо подушка комбінована. Вони дешевші та пишні. Не можна віджимати і замочувати перед пранням. Слід вибирати гелі, призначені спеціально для шовку. Сушити краще в горизонтальному положенні на вологопоглинаючій матерії. Не збивати, а лише перевертати і розправляти.

Постільні приналежності з шовку відштовхують пил, в них не заводяться комахи, але вони здатні вбирати вологу, тому періодично їх варто просушувати. Щоб волокна не втратили свою пружність, їх не виносять під прямі сонячні промені, не кладуть поблизу батареї.

Як прати подушки з рослинними наповнювачами

Особливості догляду за подушками з рослинним наповнювачем (фото)

Волога чистка виробів, наповнених сіном, гречаним лушпинням і травами, вкрай небажана. Їх потрібно часто провітрювати, просушувати на свіжому повітрі і пилососити через напірник. У них люблять жити всілякі комахи, тому напірник можна періодично розкривати, а вміст перебирати. Вироби з гречаним лушпинням можна періодично просіяти через друшляк. Взагалі, предмети з рослинним наповнювачем не варто використовувати довше встановленого виробником терміну (приблизно 3-5 років).

Як прати подушку з бамбуком:

  • нагріти воду до 40 градусів;
  • віджим відключити або поставити на 400 оборотів;
  • перед заходом виріб не замочувати;
  • витягнути з машинки, акуратно розправити, щоб надати виробу звичну форму;
  • сушити подалі від прямих сонячних променів і в горизонтальному положенні;
  • гарячий пар і занадто сухе повітря протипоказані.

Бамбуковий «мішок» перуть не частіше 5 разів у місяць.

Штучні подушки: корисні поради щодо догляду

Синтетичні наповнювачі довговічні і не збиваються у грудку, однак при інтенсивному чищенні можуть прийти в непридатність. Навіть при ручному пранні подушку не викручують, а без особливого зусилля проминають кулаками. Після полоскання її тримають на вазі, щоб стекла вода. Далі загортають у махровий рушник і сушать в горизонтальному положенні на вулиці (балконі). Проте будьте обережні: не кожен матеріал переносить прямі сонячні промені і гаряче повітря.

У наведеній нижче таблиці зібрана інформація про особливості синтетичних наповнювачів. 

Наповнювач

Особливості прання

Температура води

Віджим

Особливості сушіння

Холлофайбер

Матеріал відрізняється гігієнічністю і гігроскопічністю, тому його можна прати не частіше, ніж 2 рази на рік. Попередньо замочити на 30-40 хвилин. Не викручувати.

До 70°C, але краще менше

Украй небажаний.

Сохне швидко, але тільки на свіжому повітрі. Після сушіння можна витягнути з напірника і розтравити, а також бажано вичесати щіткою.

Синтепон

Не варто замочувати перед пранням.

40°C

Украй небажаний.

Не варто вішати на сонці або тримати біля батареї, синтепон і так швидко сохне.

Кульки з полістиролу

Зазвичай застосовують в подушках-антистрес. Кульки дуже сильно налипають до різних предметів. Краще прати не у напірнику, а в окремому мішечку. При попаданні в барабан можуть пошкодити техніку. В процесі краще використовувати гель для прання вовни.

40°C

Припустимо на потужності до 400 обертів, але краще все ж не використовувати.

Не сушити на сонці, батареї і т. п.

Силікон

Завантажувати в машинку тільки по одній подушці. Вибирати делікатний режим, прати разом з напірником.

30°C

Допустимо.

Уникати прямих сонячних променів і не сушити біля батарей. Сохне швидко.

Мікрофібра

Не рекомендують використовувати кондиціонери для білизни. Перуть цілком.

40-60°C

До 400-500 обертів.

Сушити, як і інші синтетичні подушки.

Латекс

Натуральний латекс не прати! Штучний можна. Щоб віджати, потрібно взяти два рушники, між ними покласти подушку і злегка притиснути. Можна обійтися простим полосканням у прохолодній воді.

40°C

Небажаний.

У літній період не варто виносити на повітря, якщо день дуже жаркий, бо може статися деформація матеріалу. На латекс не повинні потрапляти прямі сонячні промені.

Взимку не виносити в сильний мороз понад 30°. Можна сушити за допомогою вентилятора, але тільки з обдуванням холодним.

Буває, що синтепон або холлофайбер збивається, але його легко розправити руками, навіть можна розпороти напірник і дістати матеріал. Не забувайте, що часте прання скорочує термін експлуатації навіть синтетичних виробів!

Корисні поради по сушінню подушок

До процесу суттєво потрібно підготуватися: відкласти махрові рушники, визначити місце для сушіння, вибрати підходящий день. Подушки не варто вішати на білизняні мотузки – краще їх розмістити вертикально, забезпечивши хорошу вентиляцію (наприклад, покласти на сітку або підлогову сушарку). Якщо немає можливості винести виріб на вулицю, варто скористатися балконом, при цьому вікна бажано тримати відкритими. Без свіжого повітря і хорошої вентиляції постільні приналежності дуже довго сохнуть і в результаті запрівають. Будьте уважні: при ручному пранні пух і пір'я будуть «грітися» на сонечку до 3-5 днів, після машинної з віджимом – до 3 діб.

Сушити вироби краще у помірно теплу погоду, враховуючи матеріал наповнювача та його особливості. Занадто гаряче повітря не бажане для синтетики і рослинних наповнювачів, тому не варто їх виносити на балкон в спеку або включати аналогічну функцію в пральній машинці. До речі, синтетичні вироби можна прати і взимку, але лише в тому випадку, якщо у вас хороше опалення. Головне, розташувати речі подалі від батареї. Матеріал повинен сохнути з усіх сторін, тому його треба постійно перевертати, розпушувати і підбивати. Він повинен повністю висохнути: якщо на дотик і здається, що наповнювач готовий до використання, краще перестрахуватися і залишити ще на пару годин або навіть на день.

Оригінальні принтовані подушки від FatLine

Якщо ваші подушки стали занадто плоскими і некомфортними, краще придбати нові. В інтернет-магазині FatLine є гарні вироби із привабливими і ексклюзивними принтами. Барвисті картинки піднімають настрій, допомагають забути про важкий робочий день і швидко налаштуватися на сон.

Подушки з принтами (фото)

Особливості подушок, представлених в каталозі FatLine:

  • розмір 35 на 35 см;
  • квадратна форма;
  • синтепоновий наповнювач;
  • біла атласна наволочка з яскравим малюнком або написом.

Вироби вважаються гіпоалергенними. Прекрасно пропускають повітря, тому швидко сушаться. А ще декоровані подушки здатні ефектно підкреслити ваш імідж і прикрасити кімнату. На вироби можна помістити будь-який принт: обраний на сайті чи завантажений з особистого архіву. Для друку використовуються сертифіковані фарби, які абсолютно нешкідливі навіть для немовлят.

Разом з постільною приналежністю можна придбати й іншу продукцію з аналогічною ілюстрацією. На сайті шикарний вибір дитячих, жіночих і чоловічих речей: толстовок, футболок і світшотів з простими або 3D зображеннями. Є головні убори, шорти, майки і колосальний асортимент футболок. Якщо придбати рюкзак, вінілову наклейку, комп'ютерний килимок, фартух та інші аксесуари, то можна оригінально виразити свою індивідуальність. Ну, і як же обійтися без колоритних кухлів і чохлів для мобільних телефонів!

На товарі може красуватися ваша ексклюзивна картинка, яку дуже просто розмістити і доповнити текстом або кліп-артом за допомогою спеціального Конструктора.

В інтернет-магазині FatLine якісна і перевірена роками продукція, оперативна доставка по Україні та щоденні розпродажі. Незважаючи на прийнятну ціну, ви можете отримати ще й додаткову знижку, якщо зробите оптове замовлення.

Живіть стильно і комфортно разом з FatLine!