Як правильно доглядати за одягом з натуральної бавовни?

Натуральна бавовна вважається універсальною тканиною, яка чудово пропускає повітря, швидко вбирає вологу. У такому одязі комфортно і в холодну пору, і в шалену спеку. Звичайно, за будь-якою матерією необхідний ретельний догляд. Щоб часом не зіпсувати улюблену річ, бажано не просто знати, як правильно з нею поводитися, але і зрозуміти деякі особливості цієї тканини.

Плюси і мінуси екологічно чистої матерії

З бавовняних ниток можна створювати різноманітну сировину для пошиття багатьох текстильних виробів, у результаті виходять матеріали різної щільності, з оксамитовим «напиленням» і без, з ворсом і т. д. Все залежить від способу переплетення ниток: простого чи складного, з дрібним або крупним візерунком. В залежності від типу тканини, виготовляють натільну і постільну білизна, футболки та шорти, майки, піжами і ковдри, а також сукні та блузи.

Яку бавовну можна побачити на прилавках?

  1. Трувіль – бавовняна тканина репсовидной фактури. Лицьова сторона виходить гладкою, а на вивороті є неширокі набивні смуги.
  2. Батист – виготовляють з тонковолокнистої сировини. Візерунки «друкують» з двох сторін.
  3. Сатин – відрізняється блиском і м'якістю, так як використовується гребньове і карданне переплетення.
  4. Оксамит – має короткий і неймовірно приємний на дотик ворс, який виходить після стрижки «зайвої» пряжі.
  5. Фланель – приваблює м'якою і шерстяною поверхнею, адже для створення застосовують полотняне або саржеве переплетення.

І це тільки невелика частина оригінальних тканин: є ще вуаль, тюль та ін. У волокна часто вплітають льон, ацетат, віскозу, поліестер, щоб одяг не сильно м'явся і злегка тягнувся.

Як доглядати за речами з бавовни (фото)

Матерія, зроблена з бавовнику, відмінно зберігає тепло нашого тіла, запобігає подразненню шкіри в спекотну погоду, адже між волокон завжди циркулює повітря. Завдяки цьому піт з тіла вбирається миттєво, але тканина при цьому не втрачає своєї міцності. У вологому вигляді вона стає на 40% міцнішою. Полотно досить легке, м'яке, не електризується, в ньому комфортно. Для майстринь і творчих особистостей це оптимальний варіант, щоб втілити неординарну ідею. Одяг просто і швидко забарвлюється, а пігменти не вимиваються в процесі прання. Як красиво перетворити свою футболку, можна прочитати тут.

Звичайно, у всіх тканинах можна відшукати недоліки, тому бавовна не виняток:

  • сильно мнеться, а глибокі складки фактично неможливо випрасувати;
  • білі обновки набувають жовтого відтінку, якщо довго перебувають під прямими сонячними променями;
  • після прання матеріал сильно сідає, особливо після першого, якщо нитки не були оброблені перед пошиттям спеціальними засобами;
  • речі дуже повільно сохнуть;
  • якщо за бавовняними речами неправильно доглядати, то волокна швидко втрачають міцність, всихають, витягуються і рвуться.

Якщо за примхливим полотном навчитися доглядати, всі його недоліки можна перетворити на переваги.

Догляд за натуральною тканиною перед пранням

Як підготувати бавовняні речі до прання (фото)

Перш ніж закинути всі текстильні вироби в пральну машину, необхідно відсортувати їх.

  1. Відразу відокремити світлі обновки від темних. Навіть, якщо чорна кофта не линяє, біла майка, випрана разом з нею, може набути сіруватий відтінок.
  2. До барабану не варто одночасно кидати речі, зшиті з товстих і тонких полотен. Під час прання ніжна тканина буде чіплятися за грубу домоткану матерію. У результаті з'являться зачіпки, розриви і катишки. Якщо у вас немає іншого виходу, краще покласти такі речі у спеціальний мішечок, а режим прання вибрати делікатний.
  3. Постільна білизна та інші об'ємні вироби бажано прати окремо.
  4. Білий і чорний текстиль поділити ще на кілька оберемків, в залежності від особливостей тканини, тобто відокремити один від одного тонке полотно, товсте і зі складною фактурою, типу батіста.

Після сортування оглянути кожний виріб. Сильно забруднені речі доведеться замочити, зробивши мильний розчин. Футболки і штани з плямами також не поспішайте відправляти до тазу: плями треба обробити спеціальними засобами. Всі рекомендації і поради по цій темі докладно описані тут.

Звичайно, перед тим, як відправити виріб у воду з піною, його бажано струсити, щоб прибрати частинки пилу. Постільну білизну слід вивернути навиворіт і почистити куточки – саме там найчастіше накопичується дрібне сміття. В кофтах та іншому одязі перевірити кишені, і також витрусити смітинки. Далі необхідно набрати в таз теплу воду, не гарячу і не крижану, всипати порошок, який призначений для вашого текстилю, розчинити його крупинки і опустити виріб. Замочувати не потрібно занадто довго, в залежності від інтенсивності забруднення: до 20-ти хвилин. Легкі і прозорі полотна тримати у воді не більше 10 хвилин.

Як правильно прати вироби з натуральної бавовни?

Ваші речі будуть завжди виглядати охайно і презентабельно, чудово сидіти на фігурі до і після прання, якщо дотримуватися деяких правил.

Рекомендації по догляду на етикетці (фото)

  1. В першу чергу необхідно прочитати рекомендації виробника. Вся інформація вказана на етикетці, яку зазвичай пришивають з виворітного боку, найчастіше в районі бічного шва. При цьому найчастіше допускається перевищення температури на 10 градусів, але краще не ризикувати.
  2. Зверніть увагу на температуру води. Якщо одежу опустити в дуже гарячий мильний розчин, то вона стане на 1-2 розміри менше. Для нарядів з тонкої матерії, а також зі складною фактурою і начосом, бажано виставити 30°C-40°C. Товсті полотна можна прати при 65°C, а грубі і домоткані речі білого кольору – при 95°C.
  3. Використовуйте порошок за призначенням. Для білої матерії варто придбати упаковку з гранулами, до складу яких входить не агресивний відбілювач, наприклад, кисневий. В миючі засоби для різнокольорових полотен додають спеціальні речовини, які допомагають зберегти яскраву колірну гамму.
  4. Не варто випускати з уваги інтенсивність прання. Бавовна не бажано сильно м'яти, терти, скручувати, а також з силою витискати. В іншому випадку волокна швидко втратять свою міцність, з'являться глибокі складки, які буде непросто прибрати праскою. Електроприлад не включати на максимум, якщо це не вказано на етикетці.
  5. Якщо річ оздоблена бісером, вишивкою і стразами, її неодмінно слід вивернути навиворіт.
  6. Перше прання повинна проходити в помірному режимі!

Якщо вам хочеться, щоб мереживні вироби зберегли форму, а хустки ефективніше і швидше відіпралися, перед пранням достатньо замочити такі речі в солоній і холодній воді. Такий «компрес» пом'якшить будь-які загрубілі волокна.

Як вдало випрати бавовняні вироби в машинці?

Підготовлені речі бажано розправити і акуратно помістити в барабан. Зверніть увагу, щоб всі гудзики і замки були закриті. Навіть, якщо ви встановили звичний режим прання, яким найчастіше користуєтеся, обов'язково перевірте температуру нагрівання води. Рекомендовано знизити кількість оборотів до 600, а для ніжних тканин і до 400. Особливу увагу приділіть виробам з начосом і складними фактурами. Не забувайте, що бавовна швидко стоншується і покривається катишками. Не ставте попереднє прання для обновок, зшитих з делікатної матерії.

Залишки деяких порошків дуже важко видалити з тканини, тому вироби потрібно ретельно прополоскати 3-4 рази. Функцію «Сушка» включають виключно для білих футболок і штанів, повернувши ручку на 60 градусів, але потрібно переконатися, що виробник не забороняє цього робити.

Слушні поради для ручного прання

Як випрати одяг з бавовни (фото)

Багато господинь переконані: чим інтенсивніше терти річ, тим краще вона відіпреться. Однак це не єдина помилка. Згадайте, як нас вчили викручувати текстиль? З речей не повинна впасти жодна крапля води! Однак такі маніпуляції погано впливають на структуру волокон тканини. Догляд за виробами з натуральної бавовни відбувається набагато простіше і легше.

Правильно прати руками слід так:

  • у теплій воді розчинити порошок;
  • залишити на 15 хвилин, не більше;
  • одежину не терти і не розтягувати, а обережно випрати;
  • полоскати в прохолодній воді, додавши трохи кондиціонера для бавовни або пару ложок звичайного оцту, щоб тканина стала м'якою;
  • злегка віджати, і не викручувати.

Навіть якщо у вас є пральна машинка, деякі речі все ж краще прати вручну: спідня білизна, футболки з багатим декоруванням, вбрання з рюшами, напівпрозорі блузи, оксамитові сукні тощо. Якщо ви порушили рекомендації виробника і обновка все-таки зменшилася в розмірі, обов'язково прочитайте цю статтю – вона допоможе повернути улюбленій речі колишній вигляд.

Як виварювати одяг з щільної матерії?

Постільна білизна, рушники і деякі дитячі речі, в тому числі пелюшки і слюнявчики, можна виварювати. Для цього підійде емальована або алюмінієва ємність великих розмірів. У воду кидається порошок, відбілювач, кальцинована сода або терте господарське мило. Мильний розчин варто трохи прогріти, щоб всі гранули розчинились, а потім викласти туди речі. Рідину повільно довести до кипіння, бажано протягом 35 хвилин. Кип'ятити не більше півгодини, так як тривале нагрівання знижує міцність матерії. І найголовніше, після цієї процедури тканину потрібно ретельно виполоскати, і температуру води при цьому слід знижувати поступово. Якщо ви кинете розпарену річ в холодну воду, матеріал втратить свої міцнісні властивості.

Як сушити одяг з бавовни?

Не варто припускати, що догляд за натуральним бавовною на етапі прання завершується. Етап просушування теж вимагає уваги і деяких знань.

  1. Речі зі складною структурою і мереживами краще просушувати на горизонтальній поверхні: на стіл покласти рушник, на ньому розправити виріб і залишити на кілька годин. Щоб надрукований малюнок не «зім'явся», його можна приєднати шпильками до м'якої підстилки.
  2. Так як тканина має властивості заламуватись, небажано використовувати прищіпки. Найоптимальніший варіант: повісити на тремпель. Але і тут є нюанс! Плічка не повинні бути дуже маленькими або великими. У першому випадку рукава обновки будуть звисати, і під вагою води тягнутися вниз. У підсумку середина плеча вийде розтягнутої і це буде помітно в процесі носіння. У другому випадку може деформуватися ще й горловина.
  3. Якщо ж тремпель потрібного розміру, але не може пройти через горловину, нема чого застосовувати силу. На нього запросто повісити обновку через поділ (нижню частину).
  4. Якщо немає рюшів і страз, натуральну бавовну можна сушити і на мотузці. Головне, щоб загин опинився в тому місці, де його вийде розгладити без особливих проблем.

Повісивши виріб на тремпель, обов'язково розправте всі складки, злегка потягуючи текстиль в різні боки.

Сушити можна у ванній, на балконі або на вулиці. Головне, подалі від прямих сонячних променів, переважно в тіні. На лоджію речі рекомендується вивішувати під час заходу сонця, а вранці знімати. В крайньому випадку, не забудьте закрити вікна шторами або жалюзі. Щоб тканина пахла свіжістю і «чистотою», не залишайте її у ванній кімнаті, якщо там немає гарної вентиляції. І не чекайте, коли бавовняний матеріал повністю висохне, краще прасувати його вологим.

Як правильно прасувати вироби з бавовни?

Як прасувати вироби з бавовни (фото)

Якщо ви правильно підсушили речі, то їх буде дуже легко попрасувати. Проте нема чого засмучуватися, якщо вони повністю висохли: досить змочити водою з пульверизатора. Праску необхідно виставити на 190-200 градусів, але не більше, інакше полотно «підгорить». Для тонкої матерії температуру краще знизити. Зазвичай не важливо, з якого боку гладити, але якщо на обновці є принт або стрази, її бажано вивернути навиворіт.

Якщо тканина прозора і дуже ніжна, а також декорована вишивкою або мереживом, зверху неодмінно покладіть білу тканину або спеціальну сіточку для прасування. Під час процедури не відволікайтеся і ретельно розгладжуйте полотно руками! Якщо під приладом виявиться складка, її буде дуже важко видалити!

Після сушіння не поспішайте прибирати обновки в шафу. Одяг має ще трохи охолонути і підсохнути. Просто залиште її на столі або перенесіть на тремпель, спинку стільця. Головне, щоб не з'явилися складки. Через півгодини злегка волога тканина дійде до потрібного стану. Якщо скласти виріб відразу після прасування, то вам доведеться добре попрацювати, щоб розрівняти отримані заломи! З рекомендаціями про те, як правильно прибирати речі в шафу, можна ознайомитися в цій публікації.

FatLine – інтернет-магазин якісних виробів з бавовни

Якщо ви обожнюєте обновки з бавовни, неодмінно зайдіть в каталоги FatLine! Тут ви знайдете багато корисних речей для дівчат, чоловіків, дітей і навіть немовлят. За адекватну ціну ви придбаєте не тільки якісну, але і ексклюзивну обновку. Завдяки зручному функціоналу нашого сайту і спеціальному додатку Конструктор товарів, всього за кілька хвилин можна створити принт власного дизайну і відразу оформити замовлення.

Натуральна бавовна не настільки примхлива, як може здатися на перший погляд. Наші поради дозволять не тільки зберегти презентабельність ваших нарядів на довгі роки, але і спростити догляд за цими речами.

 

.