Як правильно складати футболки, щоб вони не м'ялися?

Як правильно складати футболки, щоб вони не м'ялися?

Сучасна дівчина повинна виглядати бездоганно завжди і скрізь. Після роботи і домашніх справ на свою красу залишається мало часу – наводити марафет доводиться дуже швидко. Уявіть, що ви до дрібниць продумали свій образ на завтрашній день, але вийшла абсолютно непередбачувана ситуація: скрупульозно випрасувану і складену раніше футболку неможливо надіти, адже після кількох днів на полиці вона виглядає так, наче її після прання зім'яли і кинули у шафу. Як же правильно укладати речі, щоб потім збиратися на зустріч за строго визначеним планом і при цьому виглядати ідеально?

Чому футболки мнуться?

Є кілька причин, за якими майку або толстовку доводиться прасувати ще раз. І зараз ми трохи в них розберемося.

Перше, що потрібно зробити після прасування текстильних виробів – повністю їх остудити. Розігріта матерія моментом мнеться, а потім вирівняти такі складки не так просто, навіть з відпарюванням. Відпрасований наряд бажано відразу повісити на плічки і перемістити на балкон. Важливо, щоб погода була сонячна, не морозна, інакше через перепади температур тканина стане вологою, і це – друга причина появи заломів. Тим не менш, якщо вже неприємність трапилася, спробувати виправити ситуацію можна навіть при відсутності під рукою праски. Детальніше про це читайте у спеціальній статті, яка розповість, як ефективно розрівняти текстильний виріб за допомогою підручних засобів.

Як правильно складати речі (фото)

Найбільш поширена причина зім'ятого одягу настільки банальна, що в неї важко повірити – багато хто просто не знає, як правильно скласти відпрасований текстиль і розподілити його в комоді або дорожній сумці. Однак є кілька варіацій, як безпроблемно і оперативно навести порядок після прання.

Наповнюємо шафу правильно: як краще склисти футболку?

В першу чергу потрібно звернути увагу на те, як ви розподілили одяг по полицям:

 • не варто робити занадто високі стопки з речей, адже під вагою матерія моментально мнеться;
 • текстиль краще розподілити за видами матеріалу, щоб виріб з бавовни не перебував під важким вовняним светром або на шовковій блузі;
 • брати виріб із стосу слід якомога акуратніше, щоб випадково не підвернути тканину сусідніх «конвертів»;
 • навіть на вішалці річ може втратити презентабельний вигляд: між майками і піджаками має бути невеликий простір, а ніша – досить глибокою.

Є безліч варіацій, як красиво зібрати одежину в ідеальний «конверт», які допоможуть не тільки в короткий проміжок часу створити ідилію в гардеробі, але і забезпечать впевненість у презентабельності будь-якого вбрання.

Японський метод складання футболок (фото)

№1: складаємо по-японськи

Японський метод дозволяє зібрати виріб за пару секунд. Для цього футболку потрібно покласти на рівну поверхню так, щоб горловина опинилася по ліву сторону. Тканину ретельно розрівняти! Визначити точку між краєм ворота і плечовим швом (нижнім). Вона повинна бути рівно посередині. Це місце підхопити пальцями лівої руки. Середній палець буде знизу, а вказівний і великий – зверху. Виходячи з цієї точки, візуально провести лінію по всій довжині речі. Відрізок знову поділити навпіл, і в тому місці защипнути два шари матерії правою рукою.

Тепер починається найцікавіше: не випускаючи тканини, лівою рукою плавно обійти праву і взятися за нижній кут футболки. Після акуратно її підняти, витягаючи праву руку, і струсити. Нижній край вдалого прямокутника розташувати на столі у напрямку до себе. Тепер річ можна скласти, тільки не навпіл, а просто підігніть третю частину. У підсумку воріт вийде акурат посередині.

№2 Класичний спосіб для речей з короткими рукавами

Як скласти футболку, щоб вона не зім'ялася - класичний метод (фото)

Цим методом користуються фактично всі господині:

 • виріб покласти коміром вгору, адже складати зручніше зі спини;
 • знайти середину між горловиною і рукавним швом;
 • провести лінію вздовж речі і скласти, укладаючи відрізок тканини на «спинку» майки;
 • поділити вздовж навпіл, скласти нижню частину;
 • у вас повинен вийти квадрат з одним лівим рукавом, який потрібно укласти поверх «спинки» або заправити під складки.

Виріб перевернути на лицьову сторону.

№3 Класичний варіант для вбрання з довгими рукавами

Якщо потрібно скласти футболку з довгими рукавами, її слід покласти на тверду поверхню, як описано в методі №2. І так само визначити точку в районі плеча, тільки з двох сторін. По цій лінії підігніть спочатку одну сторону, а потім – другу. По черзі укласти рукава вздовж цього відрізка так, щоб вони знаходилися поруч, стик в стик. Зігнути навпіл, щоб нижня частина опинилася біля ворота, після – повторити маніпуляцію. Якщо рукави на три чверті, низ краще підігніть до манжет.

Чоловічий одяг істотно відрізняється від жіночого, про що детальніше можна ознайомитись тут, тому і складати його потрібно трохи по-іншому:

 • футболку покласти лицьовим боком догори;
 • тканину з обох сторін підігнати так, щоб краї були розташовані стик в стик;
 • акуратно укласти рукава (короткі – поперек, а довгі – вздовж);
 • починаючи знизу, зігнути річ навпіл два рази.

Якщо потрібно підготувати поло, виріб краще покласти лицьовою стороною вниз. Щоб короткі рукави 100% не пом'ялися, можна вставити прямокутну картонку.

Підберіть для себе найзручніший спосіб і доведіть його до автоматизму – це дозволить швидко і ефективно справлятися з поставленим завданням.

Як правильно підготувати вбрання в дорогу?

Як згорнути одяг у валик (фото)

Якщо ви зібралися в подорож або просто на пляж і вам потрібно взяти пару футболок, є прекрасний метод скласти їх акуратно і красиво. Текстиль легко скрутити в компактний валик. Так вам буде зручно розподілити всі необхідні предмети в рюкзаку.

Однак щоб речі не пом'ялися, це теж слід робити правильно:

 • одежину покласти на стіл лицьовою стороною;
 • нижню частину підвернути під виріб (це і буде фіксатор валика);
 • два боки зігнути так, щоб краї тканини лягли внапуск;
 • якщо є рукави, їх також ретельно укласти уздовж;
 • скачати футболку до самого кінця, починаючи з горловини;
 • «фіксатором» закріпити валик, розправити складки.

Такий метод можна використовувати для теплих речей. Їх добре укладати в шафу: виходить багато вільного місця, а діставати такі «скрутки» набагато зручніше.

Як упакувати валізу, щоб речі не м'ялися (фото)

Якщо ви збираєтеся у відрядження або на відпочинок, вам необхідно помістити в сумку всі потрібні речі. Але як же довезти вбрання таким чином, щоб потім не шукати праску? Є вірний спосіб, який дозволить зберегти охайний вигляд будь-якого одягу. Вироби кладуть відразу у валізу, починаючи з брюк або піджака. Футболки та реглани поміщають по черзі так, щоб нижня частина була і знизу, і зверху, а рукава бажано накладати трохи внахлест. Розклавши всі речі, посередині варто покласти невеликий рушник, складений у формі прямокутника. Далі текстиль слід акуратно зібрати по колу, як листя капусти: спочатку рукава, а потім решту. Цей варіант підходить тільки в тому випадку, якщо є можливість вивантажити весьвміст багажу в шафу, а перед від'їздом помістити назад. Якщо речі будуть перебувати в сумці, краще скористатися одним з класичних варіантів або ж змайструвати валики.

FatLine – тільки унікальні обновки!

Якщо у вас є футболки з принтами, які ви замовляли в інтернет-магазині FatLine, вам варто хвилюватися, що картинка помнеться або потріскається! Ми використовуємо тільки якісні фарби: на кожну продукцію є сертифікат. Картинки виходять стійкими, не блякнуть під сонячними променями і після прання, а також не втрачають розкішний вигляд після транспортування!

Якщо ви вирішили поїхати на відпочинок, прихопивши одне з наших виробів, не думайте, що закордоном ви зустріните у продажу аналогічну майку. За допомогою спеціального Конструктора товарів створюється 100% ексклюзив. І найголовніше: вам не знадобиться наново прасувати свої наряди. Склавши футболку за нашими рекомендаціями, ви заощадите багато часу на інші турботи!

.