Як правильно одягнутися на пробіжку навесні?

А ви знаєте, що грамотно підібраний одяг для бігу може створити комфортні умови для тренувань, мотивувати і навіть запобігти травмам? Влітку і взимку набагато простіше поповнити гардероб необхідними речами, адже погодні умови більш передбачувані. А ось весна дуже мінлива: то сніг, то дрібний дощ з поривчастим вітром, то різке потепління. І як зрозуміти, що потрібно надіти на пробіжку, щоб отримати бажаний результат і не захворіти?

Особливості весняної погоди та нашого організму

На щастя, в магазинах чудовий асортимент різних обновок і аксесуарів для спорту. Однак не всі товари будуть актуальними саме для бігуна. В одних елементах одягу ви можете відразу замерзнути. В інших буде комфортно бігати тільки перші 20 хвилин, потім стане неймовірно спекотно. Роздягнутися? Тоді ви гарантовано підхопите простуду. У таких випадках досвідчені спортсмени використовують один прийом: надягають спортивний одяг в 2-3 шари. Перша річ, яка ближче до тіла, вбирає вологу, друга – запобігає остиганню першої футболки, а третя захищає від вітру й інших зовнішніх факторів. У міру зігрівання тіла, необхідно знімати одяг по одному шару.

Пробіжка (фото)

Щоб відчувати себе затишно і безпечно на біговій стежці, треба враховувати все, що стосується весняного бігу.

  1. Погодні умови. Ранньою весною часто спостерігаються заморозки, але ближче до обіду земля нагрівається, і часом навіть стає жарко. Щоб спортсмену не перегрітися, потрібно поступово роздягатися. У дощ необхідно використовувати непромокальне взуття і кепки.
  2. Тривалість і інтенсивність бігу. На коротких дистанціях людина не сильно розігрівається, тому можна одягнути щось тепліше. На тривалу пробіжку нема чого повністю укутуватися, так як через 15 хвилин вам стане жарко. Кросівки повинні бути полегшеними з бездоганною амортизацією. Слід запам'ятати ще одне правило: чим стрімкіше ви рухаєтеся, тим швидше нагрівається ваше тіло, але і не менш стрімко воно буде остигати, як тільки ви зупинитеся.
  3. Дорожнє покриття: асфальт, трава, земля, тротуарна плитка і т. д. Варто звернути увагу на бруд і калюжі, наявність льодової кірки. Будьте пильні, щоб не спіткнутися, не посковзнутися і не обляпати оточуючих. Чим гірша дорога, тим жорсткішим і пружнішим повинно бути взуття.
  4. Час тренувань. Вдень найчастіше тепло, тому досить одягнути майку з футболкою. Перед сходом сонця можуть спостерігатися заморозки і туман, тому без додаткової екіпіровки буде прохолодно. Якщо ви вирішили посилено потренуватися, переконайтеся, що на шляху хороше освітлення. В темряві легко підвернути ногу.
  5. Кількість особистих речей: картка, ключі, мобільний телефон. Для таких дрібниць будуть актуальні спеціальні пояси, рукавички з кишеньками або питна пляшка зі спеціальним відділенням. А можна взяти куртку з кишенями.

Як тільки людина захоплюється якоюсь справою, вона часто забуває про своє здоров'я і можливі ризики. Весняна пробіжка таїть в собі багато неприємних сюрпризів, про які рідко хто здогадується: ви можете потягнути зв'язки, оступитися і підвернути ногу і навіть отримати тепловий удар.

Щоб уберегти себе від подібних неприємностей, потрібно пам'ятати про декілька важливих правил.

  • Всі частини тіла, в яких кровоносна система працює повільно, повинні бути прикриті або максимально зігріті. Це руки, ніс, вуха і пах. Ось чому шапка, рукавички і спеціальні головні убори типу балаклави незамінні!
  • Дуже важливо постійно стежити за пульсом, особливо новачкам. Занадто щільний одяг може утруднювати рухи під час бігу. В результаті підвищується серцебиття, дихання частішає, а пульс може перевищити норму.
  • Займатися спортом тільки здоровим. Ніяких додаткових светрів і валянок! Перед початком пробіжок досвідчені спортсмени лікують зуби і всі запальні захворювання. Краще не виходити з дому, якщо ви втомилися, у поганому настрої або у вас температура, нехай навіть незначна.

Під час пробіжки важливо не перепрацьовувати, не переохолоджуватися і не перегріватися!

Якою повинна бути спортивна уніформа?

Одяг для бігу (фото)

Добротний спортивний одяг – запорука здоров'я. Краще відразу розібратися, чому спеціалізовані речі для занять є більш вдалим вибором, ніж звичайні штани або куртки. Все залежить від якості і виду матерії. Не варто брати вироби з натуральної бавовни, шовку та ін. Віддайте перевагу предметам із синтетичних матеріалів, які виробники розробили спеціально для спорту. Футболки повинні швидко вбирати вологу і одразу виводити її назовні. При цьому текстиль зобов'язаний швидко підсихати і не заважати пересуванню.

Неякісна матерія не може поглинати вологу в достатній кількості, в результаті з'являється неприємний запах. І це не означає, що ви погано доглядаєте за майками і водолазками: просто річ пошита з поганого трикотажу. Якщо ж вітровка створена з поганої синтетики, може вийти парниковий ефект. Звичайно, вона фактично виконає своє призначення – захистити вас від дощу і холоду, але при цьому і суттєво зашкодить здоров'ю, що може відбитися всілякими захворюваннями в майбутньому.

Особливості одягу для бігу

Форма повинна бути зручною, функціональною, прекрасно розтягуватися, і не заважати під час виконання вправ. Спортивні речі зобов'язані пропускати повітря і одночасно утримувати тепло. Варто відмовитися від обновок, які дуже щільно сидять на фігурі і хоч трохи, але сковують рухи. Що одягнути на тренування в спортзал, детально описано тут.

У першу чергу потрібно підібрати оптимальну білизну. Дівчатам варто придбати спеціальний топ для спорту – «бра». Його роблять з еластичної тканини, яка дозволяє підтримувати груди під час фізичних навантажень, що важливо для жіночого здоров'я. Бра повинен добре тягнутися, не тиснути і не мати жорстких швів. Чоловікам також бажано придивитися до відповідної білизні і взяти два примірника, а саме: з тонкого і термостійкого полотна.

Спортсмени рекомендують купувати компресійні речі, які не тільки покращують циркуляцію крові, але і допомагають відчути своє тіло. Це допоможе краще контролювати техніку бігу. Еластичні предмети чудово підтримують м'язи і можуть запобігти виникненню травм. Це можуть бути чоловічі або жіночі легінси, майки, гетри, гольфи, шкарпетки тощо.

Вітровку варто придбати зі спеціальною мембраною «віндстоппер», яка наноситься безпосередньо на тканину. Вона не промокає під зливою і чудово захищає від вітру, а також швидко збирає вологу з тіла і «дихає». Windstopper Soft shell – обновка з терморегуляцією. Gore-tex Active Shell – річ, пошита із спеціального багатошарового матеріалу, який має водовідштовхувальний ефект. Можна взяти болоневі куртки, навіть разом зі штанами, так як вони не промокають і чудово очищуються від бруду.

Як вибрати одяг для пробіжки (фото)

З верхнього одягу варто придбати:

  • футболку і майку;
  • лонгслив і водолазку;
  • толстовку або тонкий светр;
  • подовжену трикотажну кофту, яка буде закривати поперек;
  • коротку куртку з еластичною гумкою на поясі, вітровку Windstopper та ін.

Багато чоловіків і дівчат не бажають використовувати тайтси або лонгсливи, та марно. Ці вироби чудово підтримують м'язи під час бігу, зігрівають і швидко виводять зайву вологу. Вони бувають довгими, до щиколотки до коліна і короткими - у вигляді шортів. Звичайно, можна придбати штани, однак під час інтенсивної пробіжки широкий шматок матерії буде заважати. Крім того, варто прикупити короткі або довгі шорти, у жаркі дні дівчині можна надіти спортивну спідницю.

Взуття та аксесуари – важливі еле