24 Жовтень 2017
Переглядів (33066)
Щоб виглядати надзвичайно і частенько хвалитися розкішними обновками, не обов'язково витрачати колосальні суми в бутиках. Ви можете перетворити будь-яку стареньку річ у стильне вбрання. Щоб звичайна біла футболка стала справжнім ексклюзивом, потрібно всього лише купити фарби для тканин і вибрати вподобану техніку фарбування. Вся принадність у тому, що у вас ніколи не вийде зробити два абсолютно однакових вироби, а тим більше – зустріти схожі у продажу. Як же правильно розмалювати текстиль в домашніх умовах, щоб одяг вийшов гарним і яскравим з першого разу?
Правильно підібрані матеріали – запорука успішного результату
Щоб проста річ перетворилася на розкішний наряд без вад, мало піти в господарський магазин і купити барвник. Спочатку визначтеся, як повинна виглядати ваша майбутня обновка: однотонною, з оригінальними візерунками, з плавним переходом від світлого відтінку до темного і т. п. Виходячи з цього, буде простіше вибрати техніку фарбування та підготувати необхідні матеріали.
Що може стати в нагоді в творчому процесі:
- фарби (натуральні або хімічні, акрилові або порошкоподібні);
- спеціальний закріплювач для пігменту, сіль, оцет;
- нитки або канцелярські гумки;
- шприц без голки, а також пензлики і щіточки, бажано синтетичні, адже натуральні можуть «линяти»;
- ємність емальована або пластикова, досить глибока і широка, щоб одяг вільно вміщався;
- тепла вода до 30 градусів;
- інструкція для барвника, яку слід скрупульозно вивчити перед роботою;
- гумові рукавички.
Крім того, у якості фарби можна використовувати ягоди, листя, коріння рослин, спеції. Вони досить стійкі, чудово забарвлять футболку в потрібний відтінок і з часом не втратять своєї свіжості.
Яким має бути одяг?
У першу чергу варто правильно підібрати річ, адже не всі тканини можна розфарбувати без спеціального обладнання. Так, синтетичні волокна фактично не вбирають пігменти: якщо майка і набуде потрібний вам відтінок, то з першим же пранням малюнок зникне. Бажано зупинитися на бавовняних і лляних виробах, неодмінно з низьким відсотком еластану. Чим більше обновка розтягується, тим складніше буде нанести акуратний візерунок або малюнок.
Футболка повинна бути ідеально чистою. Якщо на матерії є кілька плям, які неможливо видалити, краще її не використовувати або вибрати темний колір. На світлому тлі подібні дефекти будуть дуже помітні. Напередодні творчої роботи річ не варто вибілювати або прати з кондиціонером або іншими пом'якшувачами.
Щоб колір наряду вийшов цікавим, яскравим і приємним, а головне – очікуваним, одяг потрібно використовувати виключно білий. В іншому випадку виріб може вийти не дуже симпатичним, так як кольори мають властивість накладатися один на одний. Приміром, якщо синю толстовку опустити в жовту фарбу, то вам доведеться задовольнятися зеленої річчю. Якщо у вас немає іншого варіанту, варто придбати чорний або темно-синій барвник. У будь-якому випадку не зовсім вдалий наряд можна перетворити або перешити. Як це зробити читайте тут.
Як вибрати і підготувати фарбу для роботи в домашніх умовах
Від якості барвника залежить не тільки презентабельність майбутнього вбрання, але і здоров'я того, для кого він призначений. Ось чому так важливо вибирати не найдешевші кошти, а також переконатися, що до товару додається детальна інструкція, в якій буде зазначено:
- розвести пігмент у воді, враховуючи температуру і об'єм рідини;
- треба прогрівати одяг разом з фарбою, чи ні;
- якою має бути максимальна вага виробу;
- скільки часу витримувати матерію в розчині, щоб отримати бажаний ефект;
- скільки додати закріплювача, фіксатора кольору.
Перед роботою в домашніх умовах неодмінно зважте одяг, щоб максимально точно розрахувати кількість барвника. Зверніть увагу, для якої тканини він призначений. Якщо виробник рекомендує використовувати засіб для вовни, не варто його застосовувати для наряду з льону. Краще заздалегідь пофарбувати невеликий відрізок аналогічної тканини, щоб 100% виключити неприємні сюрпризи. Переконайтеся, що колір вийшов потрібного тону, а на руках не з'явилися подразнення у вигляді висипки або свербежу. Не забувайте, що хімічні пігменти можуть викликати алергію і астму, тому інтернет-магазин FatLine використовує тільки сертифіковані матеріали для виготовлення принтів.
Фарби можуть бути порошкові або акрилові: світяться в темряві, перламутрові, матові. Якщо ви вирішили розфарбувати футболку в різні кольори, ретельно обміркуйте, які саме відтінки будуть чудово поєднуватися між собою. Вибираючи техніку Тай-дай, враховуйте, що пігменти будуть змішуватися. Ви ж не хочете отримати тканину незрозумілого кольору! Якщо ви вирішили застосувати червоний колір з коричневим, спробуйте змішати невеликий обсяг в окремій ємності, а після – промокнути клаптик матерії і висушити. Якщо вам сподобається отриманий колір, сміливо приступайте до роботи!
Як пофарбувати футболку за технікою Тай-дай
Ця техніка залишається модною вже кілька років. У перекладі з японської мови означає «скрути і пофарбуй». Ось чому візерунок залежить від того, яким чином ви зв'яжете річ: зробите вузли, складете гармошкою, згорнете в коло і т. д. При цьому, завдяки простим маніпуляціям, ви створите дійсно унікальну обновку.
Пігменти можна зробити рідкими або густоватыми. У першому випадку для фарбування потрібно взяти миску з барвником і полити спочатку з одного боку, а потім з другої. Можна і просто занурити виріб в розчин. А ось густі фарби краще помістити в пляшку з тонким носиком і наносити так, щоб засіб потрапляв між складок. Замість ємності можна використовувати щітку або шприц. Важливо, щоб матерія повністю просочилася барвником!
Сушити «напівфабрикат» необхідно тільки в згорнутому вигляді на клейонці, не менше доби! Якщо у вас немає спеціального закріплювача, у розчин можна кинути 1 ст. л. звичайної солі. Вона повинна повністю розчинитися, інакше результат може вас розчарувати.
Після фарбування слід прибрати гумки і помістити текстиль в гарячу воду з оцтом (до 70 градусів), з розрахунком 2-3 ст. л. кислоти на 2 літри рідини. Після чого залишити до повного висихання, прополоскати по черзі в холодній і теплій воді, поки вона не стане повністю прозорою. Потім просушити і неодмінно пропрасувати, щоб фарба «закріпилася»!
Різновиди фарбування в стилі Тай-дай
№1 «Колесо». Щоб майка мала оригінальне забарвлення, потрібно її закрутити особливим чином:
- розкласти виріб на рівну й слизьку поверхню, переважно на стіл;
- гарненько розкинути;
- знайти середину між нижніми швами рукавів;
- взятися за цю точку, за годинниковою стрілкою акуратно закрутити річ, щоб вийшов круг;
- згортаючи матерію, неодмінно розправляти і красиво складати «хвости» кола;
- щоб виріб не розгорнувся, зв'язати нитками або гумками;
- «колесо» відразу поділити на сегменти, кожний з яких треба забарвити в свій колір.
Якщо правильно пов'язати одежину, у вас вийде приголомшливий візерунок: з середини будуть виходити яскраві лінії у напрямку до країв.
№2 «Вузлик». Футболку розправити на стільниці. Починаючи від середини, зібрати матерію в пучок і зав'язати гумкою. Чим більше таких вузликів, тим яскравіше і оригінальніше вийде обновка. Кожен «клубок» опустити в ємність з фарбою. Не варто переживати, якщо один колір буде змішуватися з іншим – так у вас з'явиться оригінальна окантовка довільної форми.
№3 «Мотузка». Річ розправити, акуратно зібрати по всій довжині, щоб вийшла своєрідна «мотузка». Позначити невеликі відрізки, зав'язати гумками або нитками, фарбувати різними відтінками з двох сторін.
№4 «Гармошка». Футболку розкласти на поверхні, збоку зібрати матерію гармошкою. Поділити на частини, які треба фарбувати. У вас вийдуть цікаві поперечні смужки. Щоб вони вийшли довгими, виріб складається знизу.
Інші способи фарбування
Якщо вам хочеться зробити однотонну футболку, або з невеликим візерунком з одного боку, можна скористатися іншими техніками. Вони досить прості і не вимагають особливого вміння і досвіду.
1. Нанесення фарби розводами. Розведений пігмент треба набрати в шприц, накапати в миску з теплою водою. Барвник повинен залишитися на поверхні! За допомогою зубочистки можна з'єднати кольорові краплі, вимальовуючи листя, квіти і стебла. В результаті у вас вийде незвичайний візерунок. Футболку акуратно опустити в ємність, залишити приблизно на 2 години. Пам'ятайте: чим більше кольорів, тим цікавіше буде зображення. Потім річ слід прополоскати, висушити і «закріпити» малюнок за допомогою праски.
2. Однотонне фарбування. Один з найбільш простих способів. Так, щоб правильно пофарбувати футболку в чорний колір, знадобиться:
- фарба порошкова – 1 пакетик;
- емальований тазик;
- вода;
- марля;
- сіль – 2 ч. л.
Перед використанням пігменту не забудьте прочитати інструкцію – можливо, для нього не підходять стандартні правила застосування, які ми пропонуємо до розгляду.
- У фарбу поступово додати воду, щоб вийшла паста консистенції сметани. Всі крупинки повинні повністю розчинитися.
- Влити 0, 5 л холодної води, процідити через марлю.
- Суміш помістити в миску, влити приблизно 9 літрів, нагріти до 50 градусів. Точний об'єм рідини повинен бути зазначений в інструкції.
- Футболку занурити в теплу воду і трохи віджати. Покласти в ємність, поставити на плиту, довести до кипіння на повільному вогні. Річ постійно помішувати і тільки за годинниковою стрілкою - тоді тканина рівномірно прокрасится.
- Додати концентрований соляний розчин – на 2 літри рідини покласти 2 ст. л. солі.
- Футболку протримати на плиті ще 20 хвилин, після - її витягнути.
- Прополоскати в гарячій, а потім – в холодній воді.
- Віджати і просушити на плічках.
Будьте уважні: після такої процедури таз не можна використовувати для приготування їжі!
3. Техніка «Градієнт». Цей спосіб дозволить отримати чудовий виріб з плавним переходом одного кольору. У самому низу буде насичений тон, у верхній частині – світлий. Його можна застосовувати на будь-які речі: довгій спідниці,