Як підібрати шапку за формою обличчя?

Як підібрати шапку за формою обличчя?

Згадайте, як деякі з нас купують теплі шапки: вдаються на ринок, міряють кілька виробів і швидко роблять покупку під компліменти продавця. Проте з часом багато хто розуміють, що обновка їм не підходить. Річ ніби хороша, але в ній якось незатишно, колишня привабливість зникає без сліду. Як же підібрати ідеальний головний убір, який буде досить комфортним і при цьому ефектно доповнить образ? Стилісти рекомендують ретельно підготуватися до купівлі, заздалегідь визначитися з кроєм вироба. А для цього потрібно точно знати, яка у вас форма обличчя, і переглянути всі види шапочок.

Різновиди зимових і демісезонних головних уборів

На жаль, багато дівчат і чоловіків навіть не підозрюють, що на прилавках є оригінальні моделі шапок, які дивовижно їх прикрасять. Можна зустріти цікавий виріб на манекені або у свого друга, і захотіти придбати аксесуар саме такого покрою. На жаль, у підсумку такі придбання навряд вас порадують. У знайомої може бути інший овал обличчя, більш виражені скули чи інша зачіска, яку вона намагалася підкреслити яскравим беретом. Краще придивіться до себе, своїх звичок і стилю. Не бійтеся експериментувати, адже вам може підійти навіть дитяча шапка у вигляді мордочки кішки або лисиці. А за допомогою великого помпона запросто підкреслити свою привабливість і пустотливий характер.

Перш, ніж витрачати час на примірку, обов'язково ознайомтеся з усіма видами жіночих шапок.
1. Капор – капюшон зі снудом. Може щільно облягати голову або бути злегка розкльошеним. Такий варіант дуже практичний і оригінальний.
2. Боярка – круглий виріб, зроблений із замші, шкіри та інших матеріалів. Обрамлено широкою смужкою штучного або натурального хутра. Така обновка перетворить будь-яку дівчину в елегантну аристократку.
3. Чалма і тюрбан – прийшли до нас зі сходу. Особливо ефектно виглядають з драпірованою передньою частиною. Можна прикрасити хитромудрою брошкою.
4. У вушанці буде тепло у найлютіші морози і заметілі, так як вона прикриває вуха та лоб, а якщо довгі смужки хутра зав'язати знизу, то буде захищений і підборіддя. Бомбер – молодіжний варіант цього виду, який зазвичай виготовляють з овчини.
5. Шапку-хустку можна носити як головний убір або палантин (накидку). Модельєри взяли за основу велику і строкату хустку, до якої пришили широкий хутряний обідок. Така модель виглядає неймовірно круто.
6. Кубанка – високий головний убір із широкою тулією і щільним дном, що має форму циліндра.

Як вибрати шапку (фото)

7. Класична шапка простого крою з коміром або без нього може бути декорована в'язаними квітами, помпонами, намистинами і вишивкою. Її створюють із всіляких матеріалів: флісу, вовни і т. д. «Маківку» роблять закругленою або квадратною з випуклими куточками (шапка-півник), на кінцях яких іноді пришивають «вушка». Деякі моделі є на сайті FatLine.
8. Шапка-носок схожа на класичну модель, яку дизайнери злегка подовжили. У підсумку «маківка» звисає до середини потилиці і навіть нижче.
9. Берет ніколи не вийде з моди, залишаючись одним з найбільш елегантних і жіночних нарядів. Його виготовляють зі шкіри і пряжі, чудово виглядають моделі з кашеміру. Вони можуть бути різноманітних покроїв: закривати вуха та лоб, мати асиметричну форму і т. д. Мініатюрні моделі носять на маківці голови.
10. Шапки оверсайз – досить об'ємні, зазвичай шиються з товстих вовняних ниток, хутра та інших матеріалів. Про футболки, пошиті в такому стилі можна прочитати у цій статті.
11. Малахай – дуже об'ємна річ, яку створюють з хутра зі шкіряними вставками. Може бути декорована «хвостом», а зовнішнім виглядом нагадувати боярку і вушанку.
Підбираючи вироби, неодмінно зверніть увагу на обновки з величезними або мініатюрними помпонами. Це може бути проста в'язана шапка, біні без козирка тощо.
У чоловіків також непоганий вибір зимових головних уборів: вушанки, класичні шапки з одворотом і навіть з помпоном, вовняні кепки та боярки. Для екстравагантних особистостей існують навіть моделі з вже пришитою «бородою».

Важливо, щоб аксесуар не тільки робив вас привабливішим, але і захищав від холоду і не доставляв дискомфорту під час експлуатації.

Купівля ефектної обновки: з чого почати?

Вибираючи головний убір, варто враховувати не тільки погодні умови, які притаманні вашому регіону, але і багато інших факторів: свій кольоротип, стиль, особливості верхнього одягу і т. д. Однак у першу чергу бажано дізнатися форму свого личка, адже з допомогою грамотно підібраних речей ви запросто підкорегуєте свій вигляд, вдало приховаєте недоліки, такі як широкі вилиці або високий лоб.

Як визначити форму обличчя (фото)

Є кілька простих способів, що дозволяють швидко визначити свою форму обличчя. Перший: підійти до дзеркала, стати рівно, помадою або маркером обвести контур голови. Другий: озброїтися сантиметром і виміряти ширину лоба, вилиць, довжину личка, і підборіддя.

Як це зробити?

 1. Прикласти лінійку до вигину однієї брови, і провести до вигину другої. Записати довжину.
 2. Виміряти відстань між вилицями, тільки сантиметр потрібно докласти саме до виступаючих кісточках, які знаходяться з обох боків і проходять по лінії верхньої губи.
 3. Проведіть лінію від нижньої точки підборіддя до кінця щелепі з правого боку, а після – з лівого. Отримані числа потрібно скласти.
 4. Визначте відстань від попередньої точки підборіддя до верхньої частини лоба, саме під лінією росту волосся.

Всі цифри бажано записати на листку, а краще всього намалювати овал і відзначити результати прямо на картинці.

Звіряємо результати:

Форма обличчя

Вилиці

Підборіддя

Щелепа 

Довжина обличча

Ширина обличчя

Лоб

Овал

Найширша частина

Трохи ширше щелепи, заокруглене

Трохи менше ширини чола

Більше ширини

Менше довжини в 1,5 рази

Дорівнює

підборіддю

Коло

Найширша частина

Не виражене і помітно округлене

Вузька лінія щелепи

Дорівнює ширині обличчя

Дорівнює довжині

Дугоподібна лінія росту волосся, має плавний контур

Квадрат

Довжина скул фактично відповідає довжині обличча. Щоки, лоб і щелепа повинні бути однаковими за розміром

Незграбне

Щелепа повинна мати чіткі, гострі кути в найширших місцях.

Відповідає ширині

Відповідає довжині

Лоб з підборіддям ідентичні по ширині. Лінія росту волосся пряма

Трикутник або «Сердечко»

Середні або широкі щоки. Сильні вилиці

Вузьке і маленьке, іноді загострене

Широка, квадратна і злегка подовжена

В щоках обличчя часто більше в ширину, ніж у довжину

Обличчя широке в нижній частині, але звужується догори

Відносно вузький, але високий

Груша або трапецієподібна

Широкі

Подовжене і широке

Обличчя поступово звужується від щелепи до лоба.

Довжина лиця трохи більше, ніж його ширина

 

Трохи менше, ніж довжина

Неширокий

Ромб або «Діамант»

Відстань між вилицями перевищує довжину чола і підборіддя

Гострий, обрис має конічну форму

Найвужча частина

Не має значення

Не має значення

Вузький, обрис має конічну форму. Лінія росту волосся зазвичай нерівна

Прямокутник

Приблизно однакові розміри щік, лоба і лінії щелепи. Вилиці чіткі і високі

 

Незграбне, досить широке

Виражена

Більше ширини 

Менше довжини

Лінії лоба і підборіддя однакові. Лоб виражений. Лінія росту волосся майже пряма або ламана

Видовжене обличчя

Вилиці витягнуті, іноді трохи запалі

 

 

Закруглене, плавно обкреслене

Лоб, вилиці та щелепи однакової ширини

 

Більше, ніж ширина

Менше, ніж довжина

Високий, лінія росту волосся заокруглена

Коли ви визначили свій тип, сміливо вирушайте за покупкою, адже тепер ви будете річ вибирати з тих моделей, які вам підійдуть на 100%!

Рекомендації по вибору ідеального головного убору

Якщо у вас овальна форма обличчя, то вам невимовно пощастило. Залишилося тільки підібрати шапку у відповідності зі своєю фігурою і стилем одягу. Звичайно, занадто високі моделі можуть негарно подовжити щоки - вони підійдуть круглолицим. Не варто також брати обновки з помпонами, пришитими до маківці, а також занадто обтягуючі обновки з чіткими краями. Тим не менш, такий тип личка стилісти вважають еталоном краси і на нього рівняють всі параметри, тому інші форми необхідно коригувати за допомогою головних уборів, зачіски, макіяжу.

Як правильно вибрати шапку за типом обличчя (фото)

Трикутник

Вам не підійдуть обновки, створені з тонкого трикотажу або крупної в'язки, а також занадто об'ємні і обтягуючі. Варто виключити боярки. Основна мета: зменшити широкий лоб і збільшити вузьке підборіддя, і неодмінно зробити акцент на щічках. Краще зупинити свій вибір на вушанці, яка буде не тільки прикривати вуха, але і злегка витягати личко. Класичні шапки повинні бути щільними, із злегка подовженим верхом. Підійдуть і невеликі берети, які потрібно укласти асиметрично, щоб складка максимально точно повторювала лінію підборіддя.

Неодмінно відмовтеся від речей з великими квітами, хутряними окантовками, вилогами і геометричними візерунками. Картинка повинна складатися з м'яких ліній та завитків, які будуть візуально округляти контури особи. Вас прикрасять одяг з вишивкою, візерунками з бісеру або розсипом невеликих намистин. Якщо вам не подобаються рекомендовані моделі, можна злегка обдурити природу. Якщо у вас довге волосся, а локони спадають м'якими хвилями і обрамляють ваші вилиці і віскі, то можна придивитися до більш об'ємних і округлих головних уборів.

Коло

Маленькі і тонкі шапки, які прикривають лоб, і щільно прилягають до голови, будуть виглядати безглуздо. Намагайтеся проходити повз вироби з невеликими полями, підворотами, закругленою тулією. Основне завдання – максимально подовжити обличчя, точніше вилиці, а лоб зробити трохи ширшим. У цьому вам допоможуть:

 • Будь-які вироби, які можна одягти асиметрично, в тому числі і з козирками. Верхню частину личка потрібно відкрити.
 • В'язані і неодмінно об'ємні шапки.
 • Хутряні кубанки і вушанки, звисаючі елементи яких краще підняти догори.
 • Берети середнього обсягу, одягнені навскоси, тобто одна половина обличчя повинна бути прикрита.
 • Моделі з великими помпонами. Деяким особистостям чудово підходить малахай.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви легко досягнете потрібного результату.

Квадрат

Головний убір повинен згладити незграбні обриси щічок, витягнути обличчя і відвести погляд від важкого підборіддя. Це вийде зробити за допомогою невеликої шапочки, яку потрібно носити на маківці, щоб лоб залишався відкритим. Підійдуть берети, флісові шапки з подовженою верхівкою, біні без козирка, вушанка із зав'язаними хутряними деталями. Буде актуальна і звичайна кепка, але неодмінно середньої висоти, не дуже об'ємна і злегка асиметрична. Як правильно їх носити, описано тут. Не варто купувати квадратні вироби, які будуть спускатися до брів, а також низькі кубанки. Речі з об'ємним декором бажано виключити із списку.

Прямокутник

Рекомендації щодо вибору головного убору (фото)

Володарям прямокутного личка необхідно розширити вилиці, згладити незграбність підборіддя і зменшити верхню частину. Бажано підібрати такі моделі, щоб прикрити лоб. Не рекомендується брати занадто об'ємні речі і циліндричні форми, наприклад, кубанки. Шапка-панчохи, моделі з вушками або поставлені півником – також невдалі варіанти.

Ви будете чарувати лише після покупки таких виробів:

 • низькі в'язані головні убори, бажано з масивним відворотом;
 • берети, прикривають лоб, з м'якими складками і значною асиметрією;
 • закороткі хутряні обновки, однак до ушанок бажано більш уважно придивлятися;
 • кепки з плавними формами і коротким козирком.

Всі ці моделі дозволять наблизити образ до досконалості.

Груша або Трапеція

Що потрібно врахувати при виборі шапки (фото)

Якщо ви володієте таким типом обличч, необхідно підкреслити і трохи розширити вузький лоб, зрівноважити його з підборіддям, неодмінно зменшити масивну щелепу і вилиці. Неймовірно розкішно будуть виглядати світлі аксесуари великої в'язки, снуди, капоры. Шапку потрібно вибирати не загострену, а з широкою тулією, яка буде довшим обриси підборіддя. Крім того, вам можна сміливо купувати розкішні моделі з хутром і крупним декором, в тому числі з важкими помпонами.

Витягнута форма обличчя

Власникам такого типу зовнішності потрібно трохи розширити щоки або зменшити довжину личка, ось чому не варто купувати вироби з високою тулією, типу кубанки. А якщо вам хочеться придбати саме вушанку, то небажано відв'язувати і опускати хутряні вушка. Краще взяти шапку, яка надійно сховає лоб, і в той же час відкриє вилиці й щоки. Неодмінно підійдуть берети, але тільки не занадто пишні, інакше здалеку ви будете схожі на гриб.

Ромб

Людям з такою оригінальною формою обличчя, щоб наблизитися до еталону краси, потрібно надати об'єм маківці голови. Вироби повинні бути трохи ширшими, ніж вилиці. Бажано зупинити свій вибір на об'ємних і фактурних обновках. Якщо обличчя не сильно витягнуте, можна взяти високу хутряну шапку. Основне завдання: розширити трикутний лоб і звузити вилиці. Можна доповнити свій гардероб кубанкою, чалмою, пишним беретом і навіть біні, якщо ця модель не буде обтягувати голову.

FatLine – інтернет-магазин справднього ексклюзиву

Якщо ви прагнете придбати оригінальну шапку, яку більше не зустрінете в продажу, неодмінно завітайте на нашу сторінку. Принт можна створити самостійно, використовуючи спеціальний конструктор товарів. Для цього достатньо знайти відповідне зображення в мережі або фото в особистих архівах, перенести на сайт і розмістити на макеті вподобаного товару. Це можуть бути не тільки головні убори, але й інші предмети: толстовка, кружка, подушка і багато іншого. До того ж ви істотно заощадите, якщо вирішите взяти кілька речей з незвичайним малюнком.

З FatLine просто бути в тренді і вдосконалити свій стиль. Рекомендації і поради, наведені в статті, напевно будуть корисні і дозволять легко підібрати ідеальну шапку, щоб підкреслити свою привабливість, солідність і почуття чудового смаку!

.