Як друкують принти на футболках?

Неможливо пройти повз барвисту футболку з цікавим малюнком. Звичайно, хочеться знайти щось оригінальне, щоб обновка була в єдиному екземплярі. Деякі інтернет-магазини пропонують замовити такий виріб з будь-якою картинкою, і навіть зробити її самостійно. На жаль, принти не завжди виходять стійкими до прання і сонячних променів. Виявляється, все залежить не тільки від якості фарб, обладнання та текстилю. Бажано звертати увагу на матеріал самих виробів, а також на те, як фахівці друкують карикатури та чи достатньо у них досвіду.

Технології друку: види та особливості

Купуючи виріб з цікавою картинкою, нам хочеться, щоб він прослужив хоча б кілька сезонів. Якщо ви не довіряєте тій інформації про товар, яку надають інтернет-магазини, можна самостійно розібратися і зрозуміти, коли одяг втратить свою привабливість.

Технології друку принтів (фото)

Існує кілька технологій, що дозволяють перенести на текстиль будь-яку красу.

  1. Термотрансфер. Ілюстрація наноситься за допомогою спеціального носія, наприклад, паперу або плівки. Ескіз міцно «закріплюється» на тканині за допомогою термопреса.
  2. Сублімація. Цей спосіб також базується на використанні нагріву, але найчастіше без додаткових матеріалів. Фарби повинні бути в твердому вигляді. Температура різко підвищується (понад 200°C), тому пігмент відразу переходить в газоподібний стан, минаючи рідку фазу. «Кольоровий» пар комп'ютер надсилає на матерію.
  3. Трафаретний друк або шовкографія – складний процес, підходить для великих обсягів. Спеціаліст виготовляє шаблон, через який запрограмовані малюнки передаються на текстильний виріб.
  4. Прямий друк. Тут необхідний тільки принтер, без проміжних шарів паперу. Використовується лише спеціальний блок і сертифіковані пігменти, зроблені на основі оксидів металу.

У кожного способу є свої особливості, плюси і мінуси, і бажано розібратися в цьому більш детально.

Прямий друк

Для цього варіанту підходить будь-який одяг, зшитий з якісної бавовни. Припустимо 95% натурального матеріалу і тільки 5% лайкри або еластану. На синтетиці фарба просто не тримається, в буквальному сенсі вона зісковзує з волокон. В струменевий принтер вставляються картриджі з фарбувальними речовинами. Майку надягають на спеціальну платформу і підставляють під друкувальну голівку. Щоб пігмент лягав рівно, матерію спочатку обробляють спеціальними засобами.

Плюси:

  • карикатуру запросто перемістити на обновку з усіма деталями і в потрібному кольорі;
  • одяг витримує більше 60 циклів прання, якщо правильно доглядати;
  • доступні всілякі спецефекти, такі як глянець, плавні переходи кольорів;
  • картинку неможливо промацати, а забарвлена частина тканини пропускає повітря;
  • оброблені волокна не грубіють, а розтягуються разом з матеріалом.

Мінуси:

  1. Добре друкуються ескізи тільки на білих тканинах. Щоб перемістити їх на виріб темного кольору, спочатку варто нанести тонкий шар білої фарби. Після чого всі ворсинки необхідно пригладити на термоплиті і нанести спеціальну речовину – праймер. Малюнки створюються після всіх маніпуляцій. У підсумку виходить три шари, тому обновку потрібно прати в делікатному режимі.
  2. Повільна швидкість продуктивності – 20 предметів за годину.

Якщо вам хочеться придбати червону або зелену футболку, зверніть увагу на інші способи перенесення зображень.

Термотрансферний друк

Обладнання для друку принтів (фото)

За допомогою термопереносу і спеціального обладнання можна «намалювати» будь-яке зображення на шкірі, склі, дереві та інших матеріалах. Схожа технологія часто використовувалася в домашніх умовах: згадайте, як купували шматок слизького паперу з малюнком. Потім прикладали до одягу і проглаживали праскою через марлю. Барвиста картинка повністю переносилася на джинси. Однак фахівці користуються сучасним обладнанням і спеціальними пігментами. Важливо, щоб витримувалася певна температура (120-190°C) і тиск, а також дотримувався час нагріву до секунди (5-30).

Цей метод використовують для нанесення логотипів, приміром, на попільнички, кружки та інші товари, а також для маркування продукції і навіть нанесення штрих-коду. В залежності від виду товару підбирають термотрансфери: плоскі і об'ємні (3D), для круглих квадратних предметів або текстилю. У підсумку картинки виходять різноманітними: з ефектом страз, світловідбиваючими елементами або світяться під ультрафіолетом.

Методом термопереноса в основному друкують за такою схемою:

  • зображення спочатку переноситься на папір або плівку;
  • підкладку іноді доповнюють невеликим шаром полімерного термоклея;
  • футболку кладуть на спеціальну плиту, нижню частину трансферу;
  • поміщають носій з картинкою;
  • виріб притискають верхньою частиною приладу і витримують певний час;
  • піднімають кришку, витягують текстиль з ілюстрацією.

Технологічний процес може трохи змінюватися в залежності від типу термотрансферного друку. При виборі методу бажано враховувати деякі фактори: кількість речей, з якого матеріалу вони зроблені, якої форми, а також: складність принта, його колірна гамма, обсяг, куди саме плануєте перенести ескіз (бейсболка, рукав футболки тощо).

Є кілька варіантів вдалого переміщення карикатури на виріб.
1. Прямий друк. Використовують пластизолеві фарби рідким клеєм. Якщо потрібно створити величезну кількість розмальованих предметів, то цей спосіб буде більш вигідним.
2. Повнокольоровий цифровий друк або «magic touch». Робиться завдяки струйному принтеру, неможливий без хорошої і плавкої полімерної плівки. Її просто приклеюють до вбрання, головне, щоб воно було зшите з бавовни! Замовляючи таку задруківку, ви запросто заощадите значну суму при невеликих тиражах. Однак є й мінус: поверхня пофарбованої частини текстилю не пропускає повітря і може створювати «парниковий» ефект у спекотні дні. Відмінною рисою цього методу вважається «рухливість» самого малюнка. Плівка може тягнутися разом з матерією.

Перенесення зображень на вироби (фото)

3. Термоаплікації. З плівки певного кольору вирізаються деталі, що з'єднуються, поміщаються на обновку і запікаються за допомогою термопресса. Так як робота досить трудомістка, цей метод підходить для створення ексклюзивних речей в єдиному екземплярі, в крайньому випадку, не більше 20-ти. А види тонкого матеріалу досить різноманітні: бархатисті, металеві тощо, що дозволяє створити справжній шедевр.
В кожному методі є свої плюси і мінуси, але в основному вони схожі.

Переваги термотрансферу:

  • можна передати найменші деталі, тонкі лінії, а також чітку колірну палітру (за винятком термоаплікації);
  • ілюстрація може наноситися на грубий льон, мішковину, сітчасті тканини та інше (крім «magic touch»);
  • не використовується сушка, що впливає на вартість продукції;
  • якщо фахівець не порушував технологію, малюнки вийдуть досить стійкими до численних циклів прання;
  • низька вартість при малих тиражах, тому вигідно замовляти предмети з логотипом або з ексклюзивними малюнками на подарунок, для корпоративів або невеликих промо-акцій;
  • єдиний вид переносу написів на важкодоступні місця;
  • легко наноситься навіть у тому випадку, якщо на одязі є гудзики, блискавки чи виступаючий декор.

Недоліки:

  • зображення легко намацати;
  • принт може швидко втратити свою презентабельність, тому за футболками потрібно доглядати більш ретельно.

Друк в промислових масштабах вважається більш якісним, ніж в інтернет-магазинах, де використовується цифрове обладнання. Однак якщо спеціаліст все правильно зробив, без порушень, то річ прослужить тривалий час. Звичайно, не варто нехтувати порадами по догляду за обновками з принтом: як це робити, можна прочитати у цій статті. Якщо прати при температурі 30 градусів, то фарби залишаться насиченими, а карикатури – чіткими.

Сублімаційний друк

Цей метод використовується для фарбування різних синтетичних матеріалів, наприклад, поліефіру і ацетату. Відсоток поліестеру може бути як 50%, так і 100%. Також картинки чудово наносяться на кружки і тар