Як відіпрати плями на футболці?

Не встигли надіти нову футболку і вже поставила кілька плям? І який може бути настрій, якщо треба бігти додому і запирати вбрання! В такий момент ми згадуємо, як багато забруднених речей акуратно складені в шафі: і викинути шкода, і неможливо в них вийти на вулицю. Виявляється, фактично всі забруднення можна відіпрати, не користуючись агресивними засобами.

Що потрібно врахувати перед пранням?

Використовуючи навіть самі нешкідливі засоби для чищення і миття, необхідно враховувати деякі нюанси. У боротьбі з маленькою плямою легко пошкодити тканину, зробити пляму ще більшою і виразнішою, зіпсувати кольорову гаму речі. У результаті її доведеться викидати. Щоб більш ефективно і безпроблемно видалити всі забруднення, в першу чергу потрібно визначити, що потрапило на майку: розлили вино або каву, забруднились іржою або травою. Можливо, футболка забруднилася шоколадом або фарбою, на неї потрапила крапля жиру, крові, фруктового соку і т.д. Бажано згадати, якої давності цей слід, і чи кидали вже брудний виріб до пральної машинки. Ці нюанси варто враховувати при виборі миючого засобу.

Деякі хімічні речовини можуть зіпсувати одяг. Спочатку добре б спробувати на запасному клаптику тканини, який зазвичай пришивається всередині виробу, або на схожому відрізку старих речей. Неодмінно враховуйте, з яким матеріалом вам доведеться мати справу. Приміром, хлорка роз'їдає бавовняні, шовкові та інші матерії. Гасом і бензином запросто відіпрати в'їдливі плями, але вони згубно впливають на синтетику. Ацетон і оцтова кислота псує ацетатний шовк, а спирт з різними кислотами руйнує деякі фарби, особливо ті, які використовуються для нанесення принтів. Ось чому спочатку відмітини краще намагатися прибрати слабким розчином, а якщо вони не зникнуть, переходити на більш концентровану рідину.

Як правильно наносити засіб на матерію:

  • прибрати пил спочатку сухою щіточкою, а потім вологою;
  • наносити миючі речовини ватним тампоном або шматочком тканини і бажано з внутрішньої сторони футболки;
  • сухі компоненти присипати на зіпсований клаптик вбрання і прикрити серветкою;
  • якщо розчин не концентрований, можна скористатися пульверизатором;
  • щоб плями не розповзлися, починайте змащувати пляму по краях, поступово рухаючись до центру;
  • під час нанесення засобу, постарайтеся не забруднити другу частину футболки;
  • іноді потрібно пропрасувати оброблене місце, тільки праска повинна бути теплою, а зверху тканини бажано покласти чисту марлю;
  • витримувати оброблене місце від 5-ти хвилин до доби, залежно від обраного засобу і давності забруднення;
  • не прати речі у воді, нагрітій вище 30-ти градусів, а також стежити за її температурою під час полоскання після очищення.

Якщо складно пригадати, коли і де з'явилася цятка, можна спочатку протерти розчином нашатирного спирту, води і солі, а після випробувати засіб для очищення сантехніки та кухонних плит. Головне, щоб до його складу не входили якісь кислоти. Визначити причину появи дивного сліду можна «на око». Якщо його краї розмиті, або від них відходять тонкі нитки, як промені, значить, це крапля жиру. Якщо футболка була забруднена недавно, то контури будуть темніші за тканину. З часом жирова пляма набуває матового відтінку, а також стає світлішою.

Мітки з чіткими кордонами можуть бути тільки від фруктових соків і різних фарбувальних напоїв (чаю, кави). Краї будуть темніші, ніж решта плями.

Які засоби можуть знадобитися для очищення?

Якщо ви пролили на одяг сік або забруднились жиром, то краще це місце не замочувати водою, а відразу змастити речовиною для миття посуду. Тканину добре потерти і залишити на 15-60 хвилин. Після – спробувати відіпрати, а при необхідності повторити маніпуляцію. Важливо, щоб миючий засіб був густим і добре пінився, тому зверніть увагу на Фейрі або Gold Cytrus.

Чим відіпрати плями на одязі (фото)

Які засоби згодяться в боротьбі з плямами:

  • лимонна кислота;
  • сіль;
  • кальцинована або харчова сода;
  • столовий оцет;
  • нашатирний спирт;
  • перекис водню;
  • горілка;
  • аспірин;
  • господарське мило;
  • щавлева кислота.

З соди і аспірину можна зробити пасту, додавши пару крапель теплої води. Її необхідно нанести на пляму, трохи відступаючи за краї, після чого почекати кілька хвилин і акуратно потерти зубною щіткою. Інструмент повинен бути з м'якою щетиною, щоб не пошкодити матерію. Залишити на 1-12 годин, в залежності від складності забруднення. Після – прополоскати в максимально гарячій воді, яка допустима для вашої футболки.

Забруднення можна прибрати за допомогою спеціального розчину: у воді розмішати кислоту, перекис, горілку, аспірин. Це можна зробити в тазику, щоб замочити річ, або збризнути матерію за допомогою пульверизатора. Почекати, поки рідина повністю просочить тканину. А щоб відбулися відповідні хімічні реакції, футболка повинна полежати від 15 хвилин до 15 годин.

Як відіпрати різні плями?

Визначивши походження сліду, можна сміливо приступати до його виведення.

Вино.

  1. Виріб покласти в гаряче молоко або сироватку на півгодини. Випрати милом.
  2. Чайна ложка перекису на півлітра води, промити під холодним струменем – підходить для білих речей.
  3. Вологу сіль втерти в тканину, через півгодини занурити в гарячу і мильну воду.
  4. Білим вином легко видалити пляму від червоного напою.
  5. Нашатирний спирт: 1 ст. л. на літр води – замочити.

Губна помада.

  1. Протерти розчином перекису або нашатирю.
  2. Якщо футболка кольорова, можна використовувати скипидар.
  3. Присипати тальком, з двох сторін матерії помістити серветку або промокашку, пропрасувати праскою. Можна залишити на 12 годин.

Жирна відмітина і сліди від косметики.

  1. Використовувати скипидар, бензин, ацетон. Накрити серветкою, прогріти праскою.
  2. Якщо тканину прати не рекомендується, забруднене місце обробляється нагрітим картопляним крохмалем. Залишити в такому вигляді на півгодини.
  3. Спробувати відіпрати господарським милом.
  4. Половину чайної ложки солі змішати з 3 ст. л. нашатирного спирту.
  5. Засипати тальком.
  6. Просто присипати звичайною або дрібною сіллю і потерти. Повторювати кілька разів до повного зникнення потьоку.

Фруктові соки і плоди.

  1. З кольоровою футболки можна прибрати брудні місця за допомогою розведеної лимонної кислоти, перемішаної з сіллю. Як доглядати за обновками з принтом, можна докладно прочитати тут.
  2. Матерію з сильним забрудненням потримати над окропом, щоб вона прогрілася. Лимонний сік або оцет (1:1) розбавити горілкою, нанести на пляму. Потім протерти тампоном, змоченим у нашатирі та воді.
  3. Якщо футболка була забруднена вишнею, виноградом та іншими ягодами, її необхідно замочити в гарячому молоці, потім обробити лимонною кислотою і прополоскати під гарячим струменем.

Білкові продукти: молоко, яйце і т. д.

  1. Відразу промити теплою водою. 2 ст. л. гліцерину з'єднати з такою ж кількістю води, додати пару крапель нашатирю. Змастити забруднення, підкласти серветки з двох сторін тканини і пропрасувати теплою праскою.
  2. Присипати сіллю, трохи змочити водицею.
  3. Застарілий слід побризкати розчином, зробленим з води і оцту.

Плями від трави та іншої зелені.

  1. Обробити потрійним одеколоном.
  2. Застарілі плями легко вивести, якщо з'єднати одеколон і нашатир (1:3).
  3. Просочити сольовим розчином (1 ч. л. на 0,5 склянки рідини).
  4. Змочити горілкою.

Способи видалення плям з одягу (фото)

Є ще багато плям, які погано піддаються пранню.

  1. Кров. Випрати в підсоленій і неодмінно холодній воді. А потім злегка промити теплим мильним розчином. Застарілі краплі складно прибрати: потрібно замочити в холодній воді, додавши таблетку аспірину.
  2. Фарба. Допоможе скипидар, гас і ацетон, а отримані розводи нескладно прибрати нашатирем. За необхідності, після процедури, очистити міцним розчином соди і теплої води.
  3. Чорнило. Знадобиться оцтовий розчин або спирт.
  4. На білій майці з'явилися жовті розводи? Замочити в рідині з пральним порошком, після – обробити перекисом, кашкою з аспірину або саморобним засобом (2 частини соди розбавити однією частиною миючого засобу для посуду).
  5. Чай. Посипати цукром, через годину кинути в пральну машинку. Для застарілих плям приготувати мильну воду з кальцієвої содою і нашатирем. Потім два рази промити в гарячій і один раз – в холодній підкисленій воді.
  6. Какао, кава і шоколад, як і вино, зникне після нашатирю і в дуже солоній воді.
  7. Фарба для волосся. Перекис розбавити з нашатирем у співвідношенні 1:1.
  8. Сліди від гарячої праски. Змастити цибульним соком або помістити на те місце овочеву кашку. Білі відмітини підуть після перекису і нашатирю, розведеного у воді.
  9. Жувальна гумка. Одяг помістити в морозилку, після чого жуйка відстане, а залишений слід неодмінно треба обробити бензином.
  10. Іржа. Змастити лимонним соком, а потім пропрасувати через вологу марлю.
  11. Плями поту на білому трикотажі легко прибрати за допомогою кашки, приготовленої з харчової соди або аспірину. Підійде слабкий розчин перекису або солона вода, особливо для виробів з льону, шовку і бавовняної тканини. Допоможе і суміш солі з нашатирем (1:1). Хороший спосіб – кип'ятіння з господарським милом. А ось хлорку не варто використовувати, інакше місця, де була жовтизна, вийдуть темніше, ніж інша частина вбрання.

Якщо на чорному одязі з'явилися плями в районі пахв, варто скористатися нашатирем. Його можна додати у воду під час ручного прання. Цей спирт бажано змішати з сіллю і нанести на пляму на 15 хвилин. Цей метод хороший для лляних і бавовняних речей. Також підійде міцний розчин солі або господарське мило.

Якщо жовті ділянки сильно в'їлися в матерію, варто взяти оцет з содою, нашатир з лимонним соком або аспірин з перекисом водню. Будьте уважні, тому що після останнього компонента вбрання варто полоскати більш ретельно, так як перекис під сонячними променями дає текстильним виробам неприємний жовтий відтінок.

Якщо з якихось причин вам не вдалося очистити футболку, не варто переживати, адже її можна оригінально декорувати або створити нову приголомшливу модель. Як це зробити, можна прочитати у цій статті.

FatLine – відчуйте себе в ролі дизайнера!

Якщо ваша футболка вийшла з моди або більше вам не подобається, можна замовити нову стильну і ексклюзивну річ у нашому інтернет-магазині! Тут запросто знайти якісний текстиль та інші корисні вироби за оптимальною вартістю. Крім того, здійснюючи покупки на FatLine, ви зможете непогано заощадити, адже вже за другий предмет з тим же принтом, доданий в корзину, отримаєте знижку в 5%. На FatLine дуже вигідно запасатися подарунками на Новий рік, 8 березня та інші свята.

Ознайомившись з корисними порадами, ви можете сміливо перебирати свій гардероб і вдихати нове життя в давно забуті вбрання!

 

.