10 лютого 2017
Переглядів (5520)
Одвічна проблема жінок «шафа забита, а вдягти нема чого» переслідує багатьох. Чи часто вам зустрічалися дівчата, які не заморочуються з приводу нарядів? Навряд! Кожній хочеться добре виглядати, бути чарівною і відчувати себе впевнено. І це штовхає на постійне оновлення гардеробу, яке згодом призводить до сумної картини забитих полиць. Ось і виходить, що ми просто не уявляємо, куди подіти купу речей, які викинути ще шкода, а одягати нема бажання.
Проте є ще і категорія умільців, здатних своїми руками давати нове життя старим речам. У них з одягом ніколи не буває проблем. Творча фантазія допомагає видозмінювати і урізноманітнювати свій гардероб, наповнюючи його справжніми ексклюзивними родзинками. Такий нетрадиційний підхід до справи приносить ще й практичну вигоду у вигляді економії на покупках. А найголовніше – процес перетворення одягу – дуже захоплююче заняття і зовсім не складне! Сьогодні ми хочемо навчити вас отримувати задоволення від незначних справ – переробки одягу. Можливо, для когось це буде гарною підмогою в економії сімейного бюджету. А для когось стане першим кроком до відкриття своїх дивовижних здібностей!
Нове життя старого одягу: як із футболки зробити майку
Давайте розглянемо уважніше, що накопичується на полицях вашого гардеробу? У більшості це будуть футболки – зручні і практичні вироби різних фасонів і кольорів. Їх ми купуємо безліч, адже вони підходять для літа та зими, для відпочинку і праці, для будинку і для вечірок. Тож, напевно, знайдеться серед них щось для першого досвіду переробки. І почнемо з найпростішого – перетворення непотрібної футболки в стильну майку. 
Варіантів може бути безліч, візьмемо найлегші:
- з вузькими бретелями;
- з широкими бретельками;
- зовсім без бретельок;
- зі вставками на боках;
- з вирізами на спині і попереду;
- з плетеною спинкою і т. д.
Як кажуть, важливо – почати, а далі все буде залежати тільки від ваших схильностей. У творчої натури завжди є маса ідей і способів проявити свої таланти. І хто знає, іноді безневинне заняття може перерости в хобі і навіть у справу всього життя. Багато відомих кутюр'є починали з таких простих захоплень.
В першу чергу треба приготувати необхідні підручні матеріали. Вам знадобиться:

- футболка;
- ножиці;
- олівець або крейда;
- швейні приналежності;
- спеціальний папір для викройки;
- стрічки, намистини, тасьма для прикраси.
В принципі, як зробити майку – зрозуміло без зайвих слів. Відрізаємо рукави, поглиблюємо виріз – і справу зроблено! Все залежить лише від бажаної глибини вирізів. Тут можна впоратися лише з допомогою олівця і ножиць. Намітки і нанесення ліній для викрійки робляться з виворітного боку. Ще варіант – прикласти до футболці будь-яку майку і по її контуру нанести мітки для роботи. Або намалювати певний малюнок на спеціальному липкому папері для викройок і прикласти до тканини, щоб вийшли точні і симетричні перерізи.
Є більш складні варіанти, які допомагають створити оригінальні вироби з мереживами, вставками, орнаментами. Для прикраси майки мереживами з боків досить рівно відрізати бічні частини і акуратно пришити вставку. Причому, боки відрізаються разом з рукавами, а вставка може бути використана тільки з боків, а можна пустити і на плече – вийде дуже ефектний вигляд. До речі точно так само можна використовувати замість мережива шнурівку – пустити її на бічних частинах, на спині або на плечах. Для цього потрібно зрізати з рукавами плечову частину виробу або частину тканини на спині. За допомогою люверса зробити спеціальні дірочки, через які пропускаються шнурочки.
Велику футболку можна зробити набагато меншою, зібравши бретельки ззаду в красиві вузли, або зав'язавши на них бант яскравою стрічкою. Можна сформувати різноманітні плетіння кісками або сіточкою, оголюючи спинку. При цьому ви можете використовувати для декорування затискачі і заклепки, відрізані частини футболки, або вирізані смужки з іншої тканини, які підходять за кольором і фактурі. Добре будуть виглядати вставки з трикотажу, атласних стрічок. Трохи фантазії і вийде модний і елегантний виріб.
Якщо ваша футболка має хорошу якість, тоді їй не потрібна додаткова обробка країв. І ви впораєтеся із завданням, навіть не маючи навичок роботи зі швейною машинкою. Загалом, є простір для фантазії, можна створювати унікальні речі, які будуть радувати і давати привід для гордості.
Яку футболку краще використовувати для переробки?
Як вже було сказано, кращий варіант – якісна футболка з щільної тканини, яка не розлізеться після порізки. Якщо у вашій колекції є футболки від магазину FATLINE, сміливо можете взяти їх у справу. Ці вироби шиються з натуральної бавовни кільцевого прядіння за високими європейськими стандартами. Вони не сідають і не витягуються від прання, не вигорають на сонці. На натуральні тканини добре лягає фарба. Тож, якщо вам захочеться прикрасити виріб різними техніками фарбування, результат вас не розчарує.
Один з цікавих варіантів зробити майку з чоловічої або своєї вже набридлої майки. Її перетворити не складно за допомогою фарб, шкіряних, трикотажних вставок, яскравих стрічок і шнурків. Буде виглядати дуже стильно майка з вишивкою, етнічною мережкою або мереживом. А можна розрізати передню частину і пришити до неї довгі смужки, які будуть перехрещуватися і ззаду зав'язуватися бантом. Вийде дуже сексуальний топік-маєчка.
Вибирайте для першого досвіду таку футболку, яку не буде шкода, якщо не вийде те, чого очікували. Адже, як відомо, досвід приходить з практикою. Або як ще кажуть у нас: очі бояться, а руки роблять. Після декількох спроб ви вже будете точно знати: яку фактуру тканини обирати, як різати і який фасон хочете створити. І повірте – найбільшу радість приносить нам те, що створене своїми руками!
.