Як із джинсів зробити шорти своїми руками?

Як із джинсів зробити шорти своїми руками?

Сім разів відміряй і один раз відріж

Купівля такого елементу гардероба, як стильні і оригінальні шорти, тільки на перший погляд здається легко здійсненним завданням. Поєднати в одному виробі обраний вами стиль одягу, колір і фасон буває дуже складно, а цінники брендових речей іноді просто шокують. Виходом з такої ситуації може стати виготовлення шорт зі старих джинсів або тих, що вже вийшли з моди.

Такі речі є практично в кожному гардеробі, і ви можете пожертвувати ними для дизайнерського експерименту в домашніх умовах. Тим більше, що всі ризики зведені до мінімуму – джинси в будь-якому випадку вже відслужили своє, а їх переробка не потребує додаткових фінансових витрат. Чому б не спробувати себе в ролі дизайнера одягу, виходячи з твердження, що «не боги горщики обпалюють».

Перед тим, як взяти в руки ножиці, необхідно чітко визначитися з усіма параметрами майбутнього виробу:

 • довжина;
 • елементи додаткового декорування;
 • стилістичне рішення.

Правильно визначити необхідну довжину майбутніх шорт можна за допомогою наявної у вашому гардеробі джинсової спідниці. Якщо ви відчуваєте себе в ній комфортно і вона підкреслює ефектність фігури, то шорти такої довжини теж вам підійдуть ідеально.

Визначьтеся з оздобленням нижньої частини обрізаних колош. В домашніх умовах складно повторити фірмовий шов, тому підшивати краї не рекомендується. Дизайнери одягу радять застосувати один з варіантів – манжети або бахрома. Манжети добре виглядають на класичному варіанті шорт, а бахрома більш доречна на «рванці». Якщо ви обрали «класику», то при розмітці необхідно додати до обраної довжиною 5-6 см для подальшого формування відворотів манжет.

Необхідні інструменти і правильний алгоритм дійЯк з джинсів зробити шорти (фото)

Для того щоб зробити шорти своїми руками вам знадобляться:

 • великі ножиці;
 • шматочок крейди або кольорового мила;
 • пінцет;
 • канцелярський ніж або бритвене лезо;
 • смужка картону або іншого щільного матеріалу.

В останньому пункті списку мова йде про вставку, що оберігає від розрізу задню частину штанини при виготовленні «рваних» шорт.

Алгоритм дій досить простий. Загостреним шматочком мила або крейдою наносимо на джинси розмітку по довжині. Рекомендується довжину заднього полотнища штанини шорт робити на 1-2 см довшою, ніж передня частина. При цьому перехід повинен бути плавним. Краще спочатку «набити руку», зробивши пробний розріз на рівні колін, а вже після цього перейти до чистового крою.

Джинсова тканина краще ріжеться, якщо вона буде мокрою. Після того, як ви отримали шорти потрібної довжини, необхідно обробити їх края. У варіанті з манжетами вони підгинаються, пропрасовуються і фіксуються в декількох місцях шляхом непомітної підшивки ниткою. Для створення бахроми щіточкою або пінцетом видаляються поперечні волокна на висоту 1-1,5 см на місці зрізу штанини.

«Авторська рванка» - це зовсім нескладно

Як зробити шорти своїми руками (фото)

Виготовлення в домашніх умовах шорт з рваними розрізами вимагає дотримання певних правил:

 • розріз повинен бути горизонтальним (різати треба чітко по поздовжних лініях);
 • необхідно враховувати, що з часом «дірка» буде збільшуватися;
 • роблячи надріз, потрібно убезпечити від пошкодження задню частину штанини (підкласти картон або фанеру).

В іншому процес виготовлення «рванки» не представляє ніяких складнощів. З додаткових інструментів знадобиться гострий канцелярський ніж або лезо. Після розсічення у наміченому вами місці поздовжніх і поперечних ниток переходите до формування смужок. Для видалення волокон можна використовувати пінцет або стару зубну щітку. Видаливши ниточки синього кольору, ви отримаєте рвану білу смужку. Як і у випадку з обрізанням джинсів, краще попередньо потренуватися на шматочку джинсової тканини.

Шорти, зроблені з джинсів в домашніх умовах, можна прикрасити заклепками, паєтками, аплікацією зі шкіри, мереживом. Вибір елементів декору залежить від стилю одягу, який ви плануєте носити з новими шортами. При відповідальному підході і дотриманні наших рекомендацій , авторські дизайнерські шорти будуть виглядати не гірше речей з модних бутиків. Головне – повірити в свої сили і все у вас вийде.

Шорти, декоровані яскравими принтамиШорти з принтом (фото)

Існує ще один шлях придбання недорогих і якісних шорт з дизайнерським оформленням. На сайті інтернет-магазину FatLine ви можете вибрати і купити шорти з елементами декору у вигляді барвистих принтів. У тематичних розділах сайту зібрана колекції зображень на тему «Серіали і кіно», «Спорт», «Свята» і т. д. У розділі «Конструктор» ви можете замовити шорти, декоровані будь-яким малюнком з вашої власної колекції. Ціна нашої продукції дуже доступна, терміни виготовлення з урахуванням доставки становлять 1-3 дні. Будь-які форми оплати і повна гарантія дотримання всіх прав споживача.

.