26 Грудень 2019
Переглядів (1992)
Часом, щоб сказати щось вагоме, буває достатньо кількох слів. Стислість – сестра таланту, а лаконічність – відмінна риса мінімалізму, як стилю в моді та образотворчому мистецтві.
Щоб намалювати багатопланове полотно з елементами пейзажу, натюрморту, панорами, безліччю персонажів, кольором, тінню і градієнтом, потрібен визначний талант. Але щоб передати думку з допомогою однієї лінії, проведеної олівцем, потрібно щось набагато більше.
Цим мінімалізм і цікавий, своєю недосказанністю і здатністю дивувати. Краще тому підтвердження – «Чорний квадрат», який став у 20 столітті чи не найпопулярнішим полотном у світі. До нього далеко навіть Джоконді з її загадковою усмішкою, яку, як кажуть, Леонардо писав 12 років.
Що таке мінімалізм і як він виявляється в одязі
В кількох словах, як того і вимагає сама концепція, мінімалізм можна охарактеризувати так: «Нічого зайвого». Це навмисний відхід від всіх необов'язкових елементів, за допомогою якого художник досягає досконалості ліній і повного функціоналу.
Як явище, мінімалізм виник в американському мистецтві, а вже після його підхопили дизайнери, які прагнули створювати не тільки ошатний, але і практичний одяг. У моді прародителькою мінімалізму вважають легендарну Коко Шанель. Вона хотіла одягати дівчат в такі речі, які дозволили б їм стати повноправними членами суспільства. Саме сучасність вимагала більш простих силуетів, більш коротких спідниць, зручних трикотажних костюмів, в яких комфортно рухатися, водити машину, подорожувати і працювати.
В 20 столітті жінка перестала бути декоративним доповненням чоловіка, і мода йшла їй назустріч. З кожним роком одяг демонструє все менше гендерних відмінностей і зайвого прикрашення. Звичайно, періодично повертаються на подіум волани, рюші, велика кількість дрібних функціональних деталей і складний крій, але ненадовго.
В 21 столітті суть цього явища набуває нового значення. Якщо раніше речі прагнули зробити простішими, щоб вони стали практичнішими, то сьогодні це швидше пов'язано з усвідомленим споживанням. Наситившись достатком і інформацією, людство на новому витку знову прагне до простоти. До того ж, воно навчилося надавати всьому нового концептуального сенсу. Легко виділятися у яскравому вбранні. Але досягти того ж ефекту з допомогою простого силуету і мінімуму деталей – вища майстерність. Це як насмішити або довгим анекдотом, або однією, зате блискучою фразою. Кого скоріше назвуть дотепним?
Прикмети мінімалізму
В декорі, в моді і в мистецтві явище мінімалізму характеризується схожими рисами. До найголовніших з них відносять:
- мінімум декоративних елементів та прикрас. Слідуючи естетиці цього напряму, надягніть зручне однотонне плаття, підберіть до нього сережки, браслет та намисто, приміряйте і залиште щось одне. Аксесуар підкреслить настрій, розбавить консервативний наряд, але не більше того. Багатошарові ланцюжки, хустки, шарфи, безліч браслетів на руках і ногах у цьому стилі абсолютно неприродні. Як і деталі з хутра, пір'я, блискіток, мережив, паєток, бісеру та вишивки;
- спокійне забарвлення. Як правило, використовується однотонний одяг або поєднання максимум двох кольорів. Найбільше в дусі мінімалізму актуальний у цьому році «total look black». Звичайно, і яскраві фарби не під забороною, але найчастіше їх використовують у поєднанні зі спокійним білим, бежевим, рожевим або в тон. А взагалі, якщо хочете навчитися складати мінімалістські поєднання в гардеробі, подивіться, як одягається Вікторія Бекхем, – і ви відразу зрозумієте суть;
- чіткий крій. Якщо речі в цьому стилі і виділяються за рахунок чогось, то це якісний крій і дорога фактурна тканина. Напевно, тому дизайнери люблять асиметрію, яка виглядає цікаво і не потребує додаткових прикрас. І не приймають рюші, волани, велику кількість гудзиків, змійок, заклепок і кишень «для краси»;
- функціональне взуття, сумки жорсткої форми, аксесуари з дорогих матеріалів. З часом мінімалізм став атрибутом аристократизму, тому прихильники стилю обирають шкіряне взуття, сумки та прикраси. А тканинні мішки на ременях, розшиті паєтками, залишають для хіпі і шанувальниць бохо.
Словом, гардероб у стилі «міні» – це базові речі з дорогих матеріалів, якісні, що прекрасно сидять по фігурі й підходять для різних ситуацій, але не здатні на провокації.
Мінімалізм і принти: складна історія
Здається, що оригінальні кольори та стриманий дизайн – речі несумісні. Спочатку так воно і було. Коко Шанель завоювала світ маленьким чорним платтям, а принти підкорювали вершини в іншому модному таборі, у Дольче і Габбана, Діора, Гуччі.
Через час шанувальники лаконізму дозволили собі відійти від традицій. Так, у колекціях з'явилися клітка і смужка, і це був максимум, на що вони виявилися здатними. Всі інші картинки здавалися або нефункциональными, або надто зобов'язуючими. І досі квіти, візерунки, арабески, тварини, птахи, портрети і абстракція ніяк не сумісні з речами в традиційному стилі. Допускаються лише прості малюнки або лаконічні написи без додаткових декоративних елементів.
Повсякденні футболки з колекції «мінімалізм»
Сучасна мода не знає меж, а це значить, що навіть у повсякденному одязі є, що запропонувати шанувальникам лаконізму і мінімалістського підходу. Толстовки, світшоти, сорочки і, звичайно, різноманітні футболки відмінно впишуться в такий гардероб. Ви можете підібрати однотонні варіанти або замовити малюнки в різних жанрах:
- логотипи та назви брендів. Дуже поширений тип принта, і такий же популярний. Навряд чи знайдеться хоча б одна шафа на планеті, де б не висіла модель з написом Coca-Cola, Nike, Balenciaga. В останні роки до марок спортивних компаній і продуктів приєдналися бренди, які набрали популярності в Інтернеті;
- фрази зі змістом. Тренд на піку актуальності – це моделі, на яких зазначено лише одне слово або хештег. Наприклад, малюнки зі словом «Молодість», «Жерсть», «Life», «Студент». Ємні фрази несуть у собі прихований зміст, зрозумілий масам, котрий відображає життєву позицію людини, одягнутої в таку футболку. Магазин FatLine пропонує більшу колекцію модних хештегів. Для вас такі екземпляри принтів, як «#яжемать», «#узбагойся», «#простоцарь» та інші;
- прості малюнки, на яких зображені елементи візерунка, лаконічний завиток, галочка, смайлик. Іншими словами, картинка «в один штрих», обов'язково монохромна, тобто намальована не фарбами, а, швидше, кульковою ручкою чи пером. Це цілком в стилі мінімалізму, але виглядає не так консервативно, як звичайні білі, сірі або чорні футболки на кожен день.
- гумор та приколи. Категорія, багато в чому співзвучна з фразами. Тут пропонують все, що смішно, і це можуть бути цитати, розкручені меми, смайли, прості малюнки чи силуети. Вибираючи футболки з дотепними малюнками, розраховуйте на власне почуття гумору і популярні тренди. Один з кращих прикладів прикольної футболки в дусі мінімалізму – модель з написом «Ша!». Коротко і смішно. У компанії FatLine є не тільки підбірка актуальних жартів, але і принти на тему професійного гумору для програмістів, студентів, лікарів, таксистів і т. п.
Вибираючи бавовняні майки зі стриманими принтами, можна не турбуватися про їх універсальність – вам буде дуже легко вписати їх в базовий гардероб. Вони відмінно гармонують з брюками денім і «пожвавлять» будь-який строгий костюм. Замовивши футболки з простим принтом від компанії FatLine, ви отримаєте не тільки якісну річ, зроблену в Україні, але і повністю концептуальну, виготовлену на замовлення, відповідно до ваших побажань і філософії.
Магазин FatLine допоможе створити особистий стиль в дусі простоти і мінімалізму. Ми розбираємося в моді й поділяємо філософію своїх клієнтів!