Екологічний одяг - новий світовий тренд

Екологічний одяг - новий світовий тренд

Турбота про довкілля ще 20-30 років тому було заняттям для обраних диваків. Вони харчувалися паростками бамбука, ходили в одязі з льону взимку і влітку і намагалися достукатися до цілого світу.

«Люди! Нашій планеті загрожує небезпека! Якщо ми не змінимо свій підхід до життя, не почнемо використовувати менше штучних матеріалів, берегти воду, тварин і рослини, то загинемо!»

Їх вважали дивними, не слухали. А деколи навіть переслідували. Великий промисловий і торговельний капітал бачив загрозу своїй стабільності в тому, щоб людство захотіло жити по-іншому. Адже це означало б купувати менше і користуватися акуратніше. Змінювати принципи виробництва, відмовлятися від низки прибуткових технологій.

У наші дні все змінилося. Тема екології стала однією з ключових світових проблем. Голос перших еко-діячів був почутий. Більше того, все, що пов'язано з дбайливим ставленням до природи й людини, увійшло в моду. Це здоровий спосіб життя, правильне харчування, позитивне мислення, зниження споживання неорганічних речовин і матеріалів.

Так з'явилося поняття «екологічний», тобто такий, який не завдає шкоди навколишньому середовищу. Екологічний будинок, бізнес, продукти, транспорт. А тепер і екологічний одяг. Про те, що це таке, розповімо детальніше в цій статті блогу FatLine. 

Екологічний одяг та його особливості

«Еко-fashion» – один з найбільш перспективних трендів нашого часу. Сьогодні його підтримують модні будинки і дизайнери з усього світу, включаючи Україну. Якщо ви не хочете опинитися в рядах відстаючих, давайте разом розберемося, що це за одяг: екологічний і за змістом, і за складом.

Речі можна віднести до даної категорії, якщо при виготовленні дотримано один або кілька наступних принципів:

 • етичне ставлення до тварин. Вбивати звірів, птахів чи комах заради нарядів – злочин. Сьогодні це розуміє все більше людей. Екологічний одяг виключає використання хутра, натуральної шкіри, деяких видів шовку, слонової кістки, китового вуса і мохеру (всі ці матеріали отримують шляхом винищення тварин або зміни природних умов їх проживання);
 • дбайливе використання природних ресурсів. Приміром, на «брудних» виробництвах бавовни в бідних країнах витрачається стільки водних запасів, що вистачило б для споживання кількох міст. Уявіть, що одна футболка коштує майже 3 тонни чистої прісної води! Зменшувати витрату вкрай важливо, адже за найскромнішими оцінками ООН вже через 10 років нестача питної води буде відчуватися на половині планети. Крім водних, мова йде про економію земельних і лісових ресурсів;
 • відсутність шкоди для здоров'я людини. В масовому виробництві тканин використовується величезна кількість канцерогенів, пестицидів, шкідливих барвників, штучних смол. Вони не тільки забруднюють ґрунт і воду, але і залишаються на готових виробах, а значить, проникають у шкіру. Екологічний одяг шиється тільки з тих матеріалів, які не піддавалися хімічній обробці. Це виключно натуральні тканини, барвники та органічне землеробство;
 • вторинна переробка сировини. Джинси з пластмаси більше не фантастика. Кросівки відомих марок виготовляють з океанічного сміття, теплий одяг з відходів виробництва, фліс – з пластикової вторсировини;
 • принцип справедливого ставлення до всіх сторін виробничого процесу. Часто на фермах і на заводах Індії, Китаю, Пакистану, Бангладешу, де вирощується 70% світового обсягу бавовни, порушуються елементарні умови праці та оплати. Еко-активісти ведуть боротьбу з експлуатацією дитячої та дорослої праці, порушенням прав працівників.

Одяг, який магазин продає під назвою «екологічний», не може шкодити ні людині, ні природі. В процесі вирощування сировини виключено використання хімікатів. Вовняні волокна беруть у тварин, які харчуються натуральними кормами. 

З чого виготовляють еко-речі

Як виробляють еко-речі

Виробництво органічного одягу набирає обертів. Все більше відомих марок включає «зелені» лінійки в свої колекції. Ці речі шиються з екологічно чистих матеріалів. Їх джерелом є давно відомі у виробництві натуральні волокна (бавовна, льон, вовна).

Технологічним нововведенням стало використання простих рослин, поширених по всьому світу. Кропива, бамбук, коноплі, водорості, кукурудза, евкаліпт – тепер не тільки сировина для харчової і косметичної продукції, але і основа вашого майбутнього гардеробу.

У виробництві взуття та аксесуарів замість натуральної шкіри застосовують відходи вторинної переробки. Еко-шкіра має безліч позитивних характеристик, кросівки або черевики з неї довго носяться, гарні, зручні. Важко уявити, що ці витончені туфельки зроблені з автомобільних покришок, а ті круті кроси – з пластикових пляшок і харчової упаковки.

Трендові аксесуари виготовляються строго з натуральних матеріалів, за умови, що це не приносить шкоди екосистемі. Найчастіше зустрічаються вироби з пряжі, органічного текстилю (наприклад, мішковини), дерева, соломки, каменів, смоли, переробленого паперу.

Забарвлення тканини відбувається за допомогою натуральних барвників. Це не тільки всім відомі мінерали (охра, лазурит, марганець), але і квітковий пилок, ягідний сік, природні відбілювачі. 

«Еко-fashion»: правда і вигадка

Будь-яке нове явище, в тому числі і «еко-fashion» в Україні породжує багато питань і чуток. Як вибрати істину і розпізнати обман? Давайте розберемося, що з того, що кажуть, – правда, а що – ні. 

№1. Одяг, екологічний для дитини і дорослого, не може бути красивим

Можливо, спочатку так і було. Прабатьки «зеленого» руху, хіпі, носили лляні безформні балахони і фенечки з бісеру. У 21 столітті за справу взялися професіонали. Найбільш імениті кутюр'є створюють колекції під «зеленими» гаслами. Ви знали, що слідом за традиційною Fashion Week, у столиці Америки щорічно проходить Тиждень еко-моди? Ось тільки деякі марки, які активно підтримують сучасний тренд: Gucci, Adidas, Nike, Armani, Timberland, H&M, Zara, DKNY, Versace, Hugo Boss, Stella McCartney, Gap, TopShop. Крім того, існує достатньо спеціалізованих компаній, які продають виключно органічні речі для всієї родини.

В Україні «зелена хвиля моди» теж набирає популярності. В укрнеті легко знайдеться магазин, який пропонує екологічну одяг, взуття, постіль та аксесуари з конопель, кропиви, бамбука. Наші дизайнери шиють розкішне вбрання з льону, прикрашають національними вишивками ручної роботи. 

Великою популярністю користується одяг на замовлення. Ексклюзивний принт, яким прикрашаються футболки з органічної бавовни, ви можете підібрати в каталозі готових рішень інтернет-магазину FatLine. До речі, на сайті знайдуться малюнки на тему охорони природи і навколишнього середовища. Друк виконується з використанням натуральних барвників, саме тому одяг безпечний і гіпоалергенний. 

№2. Вбрання з органічних матеріалів коштує занадто дорого

Та це неправда. Все більше виробників пропонують відмінні речі за демократичними цінами. Повсякденний одяг з переробленої сировини або еко-тканин можна замовити в Інтернеті. Українські речі екологічні, красиві і, в той же час, недорогі, завдяки тому, що багато видів сировини росте у нас в достатній кількості. Так, унікальні принтовані футболки, толстовки, спортивні костюми з натуральних тканин вітчизняного виробництва інтернет-магазин FatLine пропонує за ціною звичайних моделей з мас-маркетів популярних марок.

Крім того, в асортименті є екологічний одяг для дитини першого року життя. Боді (чоловічки з довгим рукавом), слюнявчики з органічної бавовни відповідають всім вимогам до дитячого текстилю. Принти на замовлення дають можливість придбати для малюка не тільки якісні, але і оригінальні речі. 

№3. «Еко» – чергова пастка, придумана маркетологами.

Часто вважають, що приставку «еко» придумали маркетологи, щоб продавати більше товарів, і що все, що робиться під таким гаслом, насправді, не сприяє поліпшенню навколишнього середовища.

Частка правди є в тому, що екологія дійсно стала дуже модним брендом. Еко – означає все краще, передове і технологічне. Одягатися в органіку і виглядати природно намагаються в першу чергу ті, хто може дозволити собі все, що завгодно.

Переваги екологічного одягу

Але найвища цінність еко-тренду в тому, що він:

 • зменшує забруднення навколишнього середовища, що підтверджують дослідження і статистика;
 • допомагає боротися з бідністю і порушенням прав людей;
 • економить природні ресурси;
 • відновлює популяцію тварин і птахів;
 • зменшує кількість непереробленого сміття;
 • розвиває моду на дбайливе ставлення до природи і людини.

Завдяки популярності екологічного способу життя, що все більше людей звертають увагу на своє здоров'я і якість речей, якими вони користуються. Спочатку ви задумаєтеся про те, скільки пластика використовуєте в побуті, і як це виправити. Потім придбаєте собі прикольні еко-сумки з льону або мішковини, (до речі в каталозі нашої компанії є великий вибір таких моделей). І, нарешті, поступово ви розумієте: якщо для дорослих і дітей потрібна безпечна, чиста планета, то у ваших силах змінити ситуацію на краще. 

№4. Екологічний одяг для дорослих має погану якість

Це легко перевірити: варто придбати пару футболок з органічної бавовни або толстовку на флісовій підкладці через інтернет-магазин FatLine. Після кількох примірок стане очевидно, що це – чудові речі.

Український одяг дуже зносостійкий, тому що волокна не проходили обробку пестицидами, які негативно впливають на міцність тканини. Футболці з кропиви і конопель це просто ні до чого, тому що такі культури легко проростають і без хімікатів, та ще й збагачують грунт.

Органічні тканини міцніші й краще забезпечують доступ повітря. Тому з них виходять гарні дитячі речі, головні убори для маленьких і дорослих, спортивний одяг.

З бамбука і евкаліпта отримують м'які тканини, приємні до тіла. Вони активно використовуються для пошиття одягу, вечірніх суконь, костюмів люкс-класу.

Льон чудово утримує термобаланс, тому дуже популярний в якості літніх тканин. Але не всі знають, що він має ще й терапевтичні властивості, покращує кровообіг і має антибактеріальний ефект.

Фліс і кашемір з переробленого пластику ідеально зберігають тепло, це легкі тканини, ніжні на дотик.

Екоодяг гарантовано гіпоалергенний. Якщо ви не знаєте, чому дитина страждає хронічними спалахами алергії, подумайте, може, вона викликається барвниками і великою дозою хімікатів на одязі. 

Як слідувати за еко-модою?

Якщо все так, як ми описали, виходить, що практикувати екологічну моду важливо і не надто важко. Як вибрати свій стиль і вступити в ряди «organic fashion people», знають експерти нашої компанії:

Екологічний одяг і аксесуари від FatLine

 • дотримуватися усвідомленого споживання. Не купувати зайві речі, не піддаватися на спокусу розпродажів і фіктивних знижок, які змушують витрачати гроші на непотріб;
 • вибирати одяг на замовлення. За статистикою, такі речі більше цінуються, а значить, довше носяться. Краще придбати одну оригінальну модель з дизайнерським принтом і одягати її довгий час, ніж витратити гроші на 5 футболок і викинути їх через сезон;
 • перестати користуватися пластиковими пакетами. Придбайте еко-сумку за своїм смаком і завжди носіть із собою;
 • усвідомлено відмовитися від речей з натуральної шкіри та хутра, тим більше що штучні варіанти практичніші, дешевші, а вибір їх величезний;
 • практикувати hand-made і вторинне споживання, тобто: купувати речі з секонд-хенду, на благодійних розпродажах, переробляти вінтажні моделі, носити декоративні аксесуари з ресайклінгу.

Звичайно, про те, щоб весь світ став відповідально ставитися до навколишнього середовища, ще доводиться тільки мріяти. Але приклад компаній, які переходять на принципи органічного виробництва, надихає. Спробуйте по-новому ставиться до екології, тварин, природи навколо. Так, з дрібниць можна змінити на краще цілу планету.

Український екологічний одяг та аксесуари в асортименті представлені в інтернет-магазині FatLine. Наші ціни рятують не тільки екологію, але і бюджет споживачів!