30 липня 2018
Переглядів (10681)
Переглядаючи малюнки на різних футболках, можна помітити суттєві відмінності по колірній палітрі, насиченості кольору і текстурі. Чому принт на бавовняних і вовняних речах потовщує матерію, а на спортивному одязі не виділяється? Виявляється, об'ємність карикатури залежить від способу друку. Для декорування натуральних і змішаних полотен зазвичай використовується термотрансфер. У чому особливість цього способу передачі зображення?
Термотрансферний друк: технологія виготовлення принтів
Щоб завдати обрану картинку на певний виріб, її необхідно перевести на спеціальну плівку або папір. Для цього використовується відповідний принтер, який друкує кольоровий ескіз, або ж плоттер, який робить викрійку зображення. Отриманий матеріал укладають на текстиль, за необхідності фіксують термостійким скотчем, а всю заготівлю накривають аркушем паперу. Одяг з аплікацією притискають термопрессом і вичікують певний час. Далі піднімають верхню платформу обладнання, акуратно прибирають верхню частину плівки і дістають готову принтовану обновку.
Такі зображення досить стійкі до вицвітання і численних прань. Що ж відбувається з чорнилом і плівками на кожному етапі процесу друку? Щоб роздрукувати кольорову ілюстрацію, потрібен принтер певної моделі, який заправляється твердими чорнилами. До їх складу входить не тільки пігмент, але і полімер. При нагріванні він розплавляється і переноситься на папір, а потім знову застигає. У термопресі він знову перетворюється в воскоподібну субстанцію, яка приклеюється до матерії.
Якщо ескіз виготовляється за допомогою плоттера, необхідно придбати термотрансферну плівку потрібного кольору. З одного боку у неї знаходиться підкладка, яка допомагає утримати всі елементи композиції, а з другої - матеріал, до складу якого входить клей. Заготівля укладається на одяг підкладкою догори і запікається в пресі. Якщо необхідно створити малюнок з декількох фігур різного кольору, використовують два виду плівки. З кожної роблять відповідні викрійки і в кілька етапів укладають на текстиль: спочатку «припаюють» одну деталь, а потім - другу.
Після нанесення виріб не сушать, як при сублімації, адже використовувана клейка речовина швидко твердіє і при кімнатній температурі. Після охолодження ілюстрацію неможливо зішкребти або розтопити праскою, тим не менш, футболки або толстовки все ж краще прасувати навиворіт. Як доглядати за принтованими речами, можна ознайомитися тут. Якщо друк проводився згідно технології, а матеріали використовувалися хорошої якості, то розкішна і стильна обновка прослужить кілька років. Кольори не тьмяніють, а контури залишаються чіткими.
Переваги і недоліки термотрансферного друку
Такий метод перенесення зображення на тканину досить популярний в декоруванні рекламної продукції, дизайнерських речей і т. д. Завдяки багатому вибору плівок, можна створити шикарний ефект страз, оксамиту або ультрафіолету. За допомогою термодруку доповнюють службовий одяг світловідбиваючими смугами. А головне, картинку можна нанести на будь-яку поверхню, не тільки на бавовну або вовняний виріб. Термотрансфер легко «приклеїться» до шкіряних предметів, металевих, керамічних, скляних, дерев'яних і т. д.

Переваги такого способу нанесення принтів вражають:
- фактично немає обмежень у виборі предметів для декору (рюкзаки, кепки, сувеніри, комп'ютерні килимки, толстовки й інше);
- друк відбувається з завидною швидкістю (максимум 20 сек);
- можна створити об'ємну картинку, навіть у форматі 3D;
- картинка не стирається, не вигорає, не розпадається на шматки;
- термодрук вигідно використовувати при будь-яких об'ємах виробництва;
- щоб перевести ескіз, потрібна температура в межах 120-180 градусів, тому можна сміливо використовувати бавовну і мішковину.
Звичайно, є й недоліки термодруку:
- обмеження колірної палітри, хоча є варіанти леопардового забарвлення, золота і срібла;
- ілюстрація не «зливається» з тканиною, як при сублімації, а трохи її потовщує;
- змінюється структура і характеристики «пофарбованої» ділянки полотна: повітря не циркулює, а в спекотний день спричиняє парниковий ефект. Виходячи з цього, не варто принтувати виріб повністю. Краще придивитися до інших видів друку. Про сублімацію докладно описано в цій статті;
- неможливо створити картинку з мініатюрними елементами, розмір яких менше 1 мм.
Незважаючи на простоту технології, можна зіпсувати текстиль на будь-якому етапі друку. Потрібно точно центрувати малюнок на одязі, щоб напис не вийшов кривим. Нерідко під час опускання платформи термопресса аплікація непомітно зміщується. Важливо правильно встановити тиск і температуру, а також контролювати час «запікання». Ці показники підбираються індивідуально, враховуючи рекомендації виробників плівок і особливості текстильного полотна.
Обладнання і матеріали для термотрансферного друку
Прилади для трансферного друку фактично нічим не відрізняються від пристроїв, призначених для сублімації, а ось матеріали і фарби мають свої особливості і характеристики.

Термопреси
Пристрої створюють оптимальні умови, щоб «приклеїти» картинку до будь-якого предмету. Головне, щоб температура була однаковою по всій площі принта. Варто позначити в термопресі оптимальний тиск. Якщо показник істотно перевищити, то на поверхні картинки будуть проглядатися волокна тканини, а це вже брак. Якщо ж тиск недостатній, то полімерне зображення незабаром відірветься. Плита обладнання повинна повністю повторювати контури предмета, на який наноситься принт. Є преси, спеціально призначені для чашок, тарілок, кепок, одягу.
Принтери
Є пристрої для друку етикеток і штрих-кодів, які також називають термотрансферами, як і заготовку для наклеювання. У прилад встановлюється спеціальна стрічка поліуретанова і два види барвників, а також спеціальний папір. Прикрашати одяг такою аплікацією не варто, так як матеріали не витримують високі температури і прання, а також псуються під сонячними променями і від надлишку вологи.
Для декорування речей і посуду, варто підібрати інше обладнання, яке призначене для сублімаційного друку. Перед використанням потрібно прочитати інструкцію. Пристрій має заправлятися твердими чорнилом. Важливо звернути увагу на програмне забезпечення, щоб в точності перенести малюнок з комп'ютера на аркуш паперу.
Плоттери
Пристрої необхідні для вирізання різних деталей із спеціальної трансферної плівки. Кольорова її частина дуже тонка, тому важливо, щоб ніж був досить гострим, а його позиціонування - точним. Виходячи з особливостей і товщини матеріалу, потрібно враховувати тиск ріжучого елемента.
Витратні матеріали
Є два варіанти матеріалів для термотрансферного переносу:
- Папір. Вважається проміжним шаром, так як за допомогою струминного принтера на нього накладають малюнок. Перш, ніж придбати цей виріб, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією. Деякі види підходять для обладнання з олійною піччю, у якої низька робоча температура. Є пристрої з високотемпературним нагрівальним елементом (безмасляным), до якого підходить певний вид паперу. Варто враховувати і колір тканини, на яку потрібно буде перевести зображення.
- Плівки. Створюються з ПВХ, віскозних волокон або ж поліуретану, також доповнюються термоактивним клеєм. Вони бувають різних кольорів і візуальних фактур (джинсової тканини, шкіри), а також з голограмами. У продажу зустрічаються варіанти з різними спецефектами (наприклад, з імітацією страз тощо), тонкі і товсті, жорсткі і еластичні, які тягнуться за тканиною. Є різновид з флісовою поверхнею, яка нагадує оксамит. Можна використовувати гладкі, матові і глянсові флекс-плівки.
В залежності від складу термотрансферу, можна підібрати варіанти для певного полотна: бавовняного, напівсинтетичного і т. д.
В інтернет-магазині FATLINE виготовлення принтів відбувається за допомогою професійного обладнання, тому ваша ексклюзивна картинка буде створена якісно і з відповідною кольоровою палітрою.
Продукція з унікальними принтами на FATLINE
На сайті представлено багато добротних товарів, на яких може красуватися будь-яка цікава карикатура, напис і логотип:

- майки, сорочки та футболки різного фасону і модельного ряду;
- теплі речі, такі як толстовки, флісові куртки і світшоти;
- спортивні товари, наприклад, штани і футболки;
- різні рюкзаки та сумки;
- головні убори на будь-який сезон;
- комп'ютерні килимки, автомобільні наклейки;
- речі для немовлят;
- кружки та інші товари.
За допомогою обновки або аксесуарів з дивовижними ілюстраціями можна ефектно підкреслити свій стиль, розповісти оточуючим про свої інтереси й плани на майбутнє. Головне, щоб виріб вийшов красивим і неповторним. Флекс-плівка з принтом готується без порушення технології термопереносу, тому ілюстрація буде достатньо стійкою, яскравою і без дефектів. Пігменти та матеріали для термопереносу на тканину не містять шкідливих хімічних сполук і важких металів.
Здійснюючи покупки в інтернет-магазині FATLINE можна добре заощадити, тому не забудьте про своїх друзів і близьких людей. Вже за другий товар з тим же принтом ви отримаєте додаткову знижку 5%, незважаючи на і без того оптимальну вартість ексклюзивних виробів. Що подарувати своєму хлопцю, можна дізнатися з цієї публікації. У каталогах ви знайдете прикольні картинки, які легко доповнити якою-небудь фразою або кліпартом за допомогою спеціального розділу «Конструктор». А можна закачати свій ескіз або фото. У підсумку ви отримаєте якісну річ з оригінальним декором, аналог якого не зустріните у продажу!
FATLINE – це модні речі і колосальні можливості для стильних особистостей!
.