Що таке сублімаційний друк на кружках

Що таке сублімаційний друк на кружках

Сублімаційний друк – історія та технологія

В підручнику фізики термін «сублімація» описується як властивість кристалічної матерії переходити на газ без утворення рідини. За подібністю з науковим терміном дана технологія друку отримала назву «сублімаційної» чи «дисперсної».

Історія відкриття

Початкивцем процесу принтинга вважається працівник французької текстильної фабрики Ноель де Плассе. У 1957 році він зауважив, що деякі пігменти тканини можуть перевтілюватися з твердої матерії в газ, минаючи рідку фазу. Для цього експерименту він використовував сильне нагрівання фарби до 190 градусів за Цельсієм.

Відкриття Ноеля де Плассе стало справжнім проривом для галузі поліграфії. Однак у ті часи воно практично ніде не використовувалося. Тільки у 1980-х, коли з'явилися перші комп'ютери, були створені сублімаційні принтери. Спочатку лідируюче місце в їх виробництві займали США. Пізніше з'явилися заводи в Західній Європі і Японії.

Перші пристрої ґрунтувалися на принципі дисперсії графітових чорнил. Також використовувався електрографічний спосіб друку. Ціна апаратів на той період була надзвичайно високою. В основному їх купували великі поліграфічні підприємства та провідні дизайнери світу. З розвитком сублімації, вартість принтерів стала доступною кожному.  

Характеристика сучасних принтерівТехнологія сублімаційного друку (фото)

Нинішні пристрої володіють параметрами 300 dpi, але їх відбитки не поступаються лазерним і струминним фотографіям з 1200 dpi. Варто зауважити, що матричні принтери друкують зображення з безлічі точок, сублімаційні – створюють суцільну картинку. Це дає якісні кольорові переходи і натуральність малюнка.

В сучасних дисперсних принтерах знаходяться не картриджі з рідкими чорнилом, а спеціальні плівки з нанесеними на них пігментами. Відбиток робиться за три циклу прогону паперу. На початку процесу голівка принтера розігріває фарбу. Далі, під впливом великої температури, вона сублімує і потрапляє в пори носія.

Набір пігментів дисперсних принтерів відрізняється від традиційного. Замість чорного барвника тут пускається в хід прозора плівка – для ламінування зображення. Цей процес захищає його від навколишнього середовища. Пігментний набір в сублімаційного друку названий CMIO, згідно з фарбами: Cyan, Мagenta, Yellow і Overcoating.

Сублімаційні принтери експлуатують для декору різних речей. Це може бути як папір, так і посуд. Наприклад, чашка з оригінальними зображеннями є одним з найцікавіших варіантів подарунка на пам'ять. За допомогою даної технології можна якісно і швидко нанести кольоровий малюнок на керамічну поверхню.  

Технологія сублімаційного друку на кружках

Сублімаційний друк на кружках (фото)

  1. Підключення термопресса. Перед початком необхідно налаштувати параметри роботи апарату. Температура повинна коливатися в діапазоні 190-210 градусів, а час друку – 90 секунд.
  2. Відредаговане зображення слід віддрукувати на сублімаційному принтері. Важливо зауважити, що початкова картинка виходить блідою. Пізніше в процесі, коли малюнок перенесеться на кружку, кольори стануть набагато насиченішими.
  3. Закріплення фотографії на трансферному шарі заготовки. Важливо враховувати, що роздруківка повинна щільно прилягати до її зовнішньої поверхні.
  4. Установка підготовленого виробу в прогрітий термопрес і запікання малюнка.
  5. Після закінчення часу, необхідно вилучити кружку і акуратно зняти трансфер.

Деякі додаткові факти про сублімаційний друк на кружках:

  1. Процес підходить тільки для білих і світлих поверхонь.
  2. При друку на кераміці слід попередньо прогріти заготовку, щоб вона не луснула в термопресі.
  3. Фотопапір для дисперсного нанесення використовується тільки з натуральних матеріалів. Синтетика не витримує високих температур і починає плавитися.

Кружка з улюбленою фотографією – відмінний сюрприз на день народження!

З допомогою магазину Fatline можна приємно здивувати дорогу вам людину, піднісши презент з оригінальним дизайном чи пам'ятним принтом. Наша компанія пропонує сувеніри відмінної якості за вигідною ціною. Так, посуд, який ми використовуємо для друку, виготовляється зі стійкої кераміки і скла. Матеріали абсолютно безпечні для здоров'я – дотримані всі гігієнічні норми і європейські стандарти якості. Тому чашка з сублімаційним покриттям прослужить дуже довго. Ваш подарунок принесе тільки позитивні емоції!

 

.