Блокноти на всі випадки життя: особливості вибору

Блокноти на всі випадки життя: особливості вибору

Красива записна книжка ніколи не вийде з моди, адже давно стала частиною повсякденного «арсеналу» кожної харизматичної та ділової особистості. Людина з важким і стильним блокнотом здається нам більш солідним, серйозним, діяльним та ерудованим. І навпаки, потертий виріб зі старими сторінками легко зіпсує перше враження, перекресливши всі досягнення. Як вибрати блокнот, щоб він ефектно підкреслював статус і сильні сторони характеру свого власника? FatLine зібрав масу корисних порад, які допоможуть купити хороший предмет з першої спроби. 

Записна книжка: з чого почати пошуки ідеального аксесуара

Дивно, що з блокнотом нам простіше упорядкувати свої плани і думки, ніж з трендовими комп'ютерними програмами і мобільними додатками. Простий аркуш паперу допомагає контролювати життя, корегувати пріоритети, добиватися успіхів, реалізовувати мрії і розвивати свої таланти. Записи від руки краще запам'ятовуються і чудово мотивують на підсвідомому рівні. Так, наші предки були праві: «Що написано пером, того не витягнеш і з волом». І найцікавіше: виріб цілеспрямовано підкреслює індивідуальність стилю і ділові якості, на відміну від інших аксесуарів (сумки, гаджетів і тощо).

Записна книжка повинна бути ідеальною в усіх сенсах, тому перед покупкою дайте відповідь на кілька питань:

 • ніж бажаєте займатися (малювати, писати мемуари, креслити таблиці);
 • скільки місяців або років будете користуватися книжкою;
 • де буде зберігатися предмет (в сумці або рюкзаку, на роботі, вдома на столі);
 • як багато плануєте писати, і скільки символів має поміститися на одній сторінці;
 • якими письмовими приладдям будете користуватися (гелевими або кульковими ручками, олівцями, фломастерами, фарбами, крейдою);
 • як повинен виглядати предмет (солідно, цікаво, оригінально, яскраво, презентабельно).

Записні книжки повинні вам допомагати, а не створювати нові турботи, тому відзначте, що вам не подобалося у попередніх виробах. Наприклад, було складно відшукати потрібну інформацію, не вистачало місця для записів або заважала занадто яскрава розліновка. Постарайтеся врахувати всі нюанси, тоді ви не заблукаєте в асортименті виробів та швидко знайдете підходящий екземпляр. 

Різновиди блокнотів: як вибрати виріб за призначенням

Думаєте, що записна книжка це просто стосик папірців? Давайте підемо від стереотипів, адже на ринку так багато цікавих екземплярів, на які ми рідко звертаємо увагу. 

Скетчбуки

Скетчбуки роблять з чистих аркушів без будь-яких ліній. Вони схожі на альбомні і призначені для креслення і малювання. Щільний папір добре поглинає чорнило. Фарби не проходять з одного боку на іншу і не розтікаються, графіт лягає акуратно і рівно. Якщо гарненько пошукати, можна знайти екземпляри з незвичайними сторінками. Особливо стильно виглядають вироби з чорними листами, на яких роблять записи спеціальною білою ручкою, олівцем, крейдою. Такий варіант сподобається солідним чоловікам, які бажають підкреслити своє положення в суспільстві. Дизайнери і художники, особливо карикатуристи, оцінять «японські» сторінки, складені гармошкою. 

Блокноти з розміченими сторінками

Більшість сучасних блокнотів мають вже розмічені сторінки – найчастіше, це забезпечує більш зручне і акуратне ведення записів.

Як вибрати блокнот

 • Лінійка. Більше підходить людям-гуманітаріям, дітям та особам з розмашистим почерком. Виріб можна використовувати для зберігання кулінарних рецептів, віршів, творів, власних грандіозних думок. Такий багатофункціональний блокнот можна купити в інтернет-магазині FatLine з доставкою по Україні.
 • Клітинка. На аркушах зручно креслити таблиці і геометричні фігури, записувати схеми візерунків для в'язання. Блокнот можна стилізувати під щоденник, телефонну книгу, особистий щоденник і т. д. Його вибирають люди-математики і педантичні особистості, які люблять розкладати все «по поличках». Він стане в нагоді і творчим натурам, які пишуть багато і компактно (дрібним почерком). За статистикою предмети в клітку більше подобаються чоловікам і бізнес-вумен.
 • Точка. На відміну від інших варіантів, такі вироби коштують дорожче і рідко зустрічаються на ринку. Їх вибирають неординарні особистості, які мислять нестандартно, живуть за чітко складеним планом, але, в той же час, бунтують проти будь-яких обмежень. В блокноті зручно креслити фігури з таблицями, і робити записи. Картинки і букви виходять більш акуратними і чіткими, ніж на аркушах в клітинку і лінійку.

Зазвичай записні книжки роблять з однаково розкресленими сторінками, але є й комбіновані варіанти, в яких зібрані листи з різною лініюванням. Вони можуть розташовуватися блоками або упереміш (наприклад, з однієї сторони буде клітка, а з іншого – точка). Для зручності користувачів такі сторінки іноді відокремлюються різнокольоровими смугами. Це прекрасний варіант для тих, хто займається «різношерстими» справами: малює ескізи, пише вірші, складає таблиці.

Вибираючи аксесуар, зверніть увагу на колір розмітки. Насичені лінії зазвичай створюють дискомфорт під час писання і читання. Чим блідіше і непомітніше розмітка, тим зручніше працювати з блокнотом. 

Спеціалізовані записні книжки

Є й такі вироби, які продаються вже розкресленими і з готовими завданнями, і вважаються вузькоспеціалізованими. Вони допомагають вирішити конкретні завдання, наприклад:

 • для співробітників салону краси (перукарів, візажистів, косметологів і т. п.). У книжку можна записувати інформацію про всі процедури клієнта, а також розміщувати трафарети декору нігтів, ескізи зачісок та інше;
 • для молодої мами. В блокноті зручно описувати, як розвивається дитина, а також доповнювати сторінки фотографіями і побажаннями;
 • для музикантів. Це блокнот з нотною розліновкою;
 • для спортсменів і любителів фітнесу. З таким аксесуаром під рукою набагато простіше контролювати свою вагу, дотримуватися спеціального меню і плану тренувань.

Такі екземпляри досить дорогі й підійдуть не для всіх. Якщо вам хочеться придбати щось оригінальне, просте і бюджетне, візьміть звичайний блокнот і розкреслюйте його самостійно – в результаті може вийти дуже оригінальний виріб, повністю відповідає всім вимогам. 

Блокноти для тайм-менеджменту

Аркуші блокнота повністю розліновані, а деякі екземпляри створені під рішення конкретних завдань. З таким помічником ви швидко розплануєте свій день, тиждень, місяць або рік, а також зможете підвищити якість роботи і вибрати час на дозвілля.

Блокноти можна умовно поділити на дві групи:

 • щоденники та планери. Вони допомагають тримати намічену роботу під контролем, тому ви не забудете про майбутні зустрічі і справи. Вироби часто купують зайняті люди, у яких розписано кожну годину;
 • спеціалізовані екземпляри з тайм-менеджменту. Часто їх створюють автори власних методик, тому блокноти нагадують красиву і стильну робочий зошит. Зазвичай її доповнюють інструкціями, аксесуарами чи іншими корисними штуками. Такий варіант вибирають особистості з наполеонівськими планами, які намагаються підвищити свою продуктивність і розпорядитися часом найбільш ефективно.

На жаль, незважаючи на величезну різноманітність, у звичайних магазинах досить складно знайти більш-менш підходящий органайзер: доведеться витратити багато часу і коштів, щоб підібрати щось вартісне. Досвідчені користувачі радять купити звичайний товстий блокнот і накресліть його самостійно. У підсумку ви зможете застосувати кілька систем одночасно або створити свою особисту методику. 

Як вибрати довговічний блокнот: корисні поради від досвідчених користувачів

Записна книжка зобов'язана бути довговічною. Пошарпані листи, пом'ята обкладинка з потертостями і плямами – гірше, ніж діряві черевики. З вами ніхто не захоче вести серйозні справи. Щоб виріб виглядав акуратно навіть через півроку, бажано враховувати тип палітурки. У таблиці ви знайдете недоліки та переваги кожного виду, а також корисні поради по використанню аксесуара.

Тип палітурки

Особливості

Переваги

Недоліки

Цільний 

Листи надійно прошиті і приклеєні. Дорогі моделі доповнюють закладками, тримачами для ручок та іншими корисними дрібницями. Є примірники з пронумерованими сторінками.

Блокнот часто вибирають ділові та практичні особистості.

Вироби з цільним палітуркою використовують для цінних записів, які знадобляться протягом багатьох років.

Виглядає акуратно і презентабельно.

Листи надійно прикріплені, тому не випадуть, а цінні записи не загубляться.

Сторінки можуть бути пронумерованими.

Шикарний асортимент, можна зробити на замовлення.

Листи неможливо вирвати так, щоб не зіпсувати блокнот. Не вийде і вставляти нові сторінки.

Книжка погано розкривається.

Пружина або спіраль

Листи проколюють дироколом і з'єднують за допомогою металевої або пластикової спіралі. Така конструкція дозволяє скласти виріб обкладинкою усередину, не пошкоджуючи при цьому місце з'єднання листів. Часто блокноти доповнюють пластиковими роздільниками, що дуже зручно. Обкладинку найчастіше роблять із картону та пластику.

Відмінний варіант для недовговічних записів.

Підійде творчим особистостям, які часто записують свої ідеї, вірші, цікаві фрази.

Блокнот відрізняється функціональністю. Користувачеві буде зручно писувати на ходу.

Листи можна вирвати в будь-якому місці, не переживаючи за цілісність блокнота.

Вироби не відрізняються гарною якістю і часто на вигляд досить дешеві. Вони не вважаються солідними, тому їх не варто купувати діловим людям як щоденника. Якщо вам подобається саме такий, краще замовити примірник у майстра.

При необережному і тривалому користуванні сторінки можуть відірватися. Листи можна вставляти.

Кільця

Листи з отворами з'єднують за допомогою спеціальних кілець (зазвичай 3-6 шт.), які легко відкриваються і закриваються.

Можна знайти вироби різного формату з красивими обкладинками, застібками і кишенями.

Блокноти підійдуть творчим особистостям і тим, хто розбирає свої записи і групує їх за тематикою, щоб легше було знайти.

Блокнотом зручно користуватися: його можна скласти обкладинкою всередину. Виглядає більш презентабельно, ніж аксесуари зі спіральною палітуркою.

Використані аркуші можна замінити новими. До того ж, їх можна міняти місцями, а також вставляти картинки, роздільники, роздруківки та інше.

Аксесуари досить громіздкі та часто недовговічні. Кільця можуть заважати під час роботи.

Змінні листи рідко зустрічаються в продажі, але їх можна зробити самостійно. Правда, саморобні сторінки зіпсують зовнішній вигляд виробу.

На дисках

На аркушах роблять спеціальні прорізи в формі гриба і з'єднують пластиковими дисками з опуклими краями.

Бажано вибирати моделі з щільним папером, інакше листи швидко деформуються.

Виріб підійде для тимчасових записів.

Листи можна переставляти, прибирати і додавати.

Блокнот можна скласти обкладинкою всередину.

Легко змінити зовнішній вигляд блокнота, замінивши обкладинку і диски.

Вироби дорогі, зустрічаються рідко.

З часом листи приходять в непридатність і починають випадати. Зробити нові листи самостійно можна, якщо купити спеціальний дирокол.

Зовнішній вигляд не дуже презентабельний.

На гумках

Блокнот складається з шкіряної обкладинки з дірками і гумки, яку протягують в ці отвори. Вона і утримує тонкі зошити. Чим більше гумок-власників, тим більше, зошитів можна приєднати. У підсумку виходить товстий збірник.

Підійде тим, хто намагається систематизувати свої записи. До того ж, одну частину можна відвести під чернетку, яку після використання можна зняти з підставки і викинути. Сподобається мандрівникам, кур'єрам і письменникам, у яких немає можливості писати в ноутбуці. Непоганий варіант для першокласників – всі зошити будуть знаходитися в одному місці.

Можна змінити зошит, але не окремі аркуші.

Щоб зробити блок самому, не потрібен дирокол – достатньо купити нову тонкий зошит.

Під гумку можна вставити квитки, карти та інші вироби.

Блокнот легко оформити на свій смак, наприклад, додати вкладиші з кишенями.

На товстому блокноті незручно писати, особливо, якщо в ньому будуть кишені, повні різних дрібниць.

Виріб розшарпаний і виглядає не солідно, тому в якості ділової записної книжки не підійде.

 Не тільки обкладинка, але і обложка надає блокноту солідності, задає стилістику, але найголовніше виглядає – захищає аркуші від деформації і забруднень. За ступенем жорсткості обкладинки ділять на види:

 • м'які. У рюкзаку або сумці такий аксесуар швидко забрудниться і затреться, тому ним краще користуватися вдома.
 • прогумовані. Ці варіанти по-своєму зручні, однак погано захищають листи від заломів, хоча у звичайній сумці не помнуться.
 • жорсткі. Це найбільш довговічний і практичний варіант.

Обкладинка може бути обтягнута текстилем, дермантином, декоративним папером та іншими матеріалами, і чим вони надійніші, тим довше прослужить вам аксесуар для записів. Чоловікам краще підібрати блокнот зі штучної або натуральної шкіри, яку часто прикрашають цікавим тисненням або золотистим написом. Жінкам і дітям підійде предмет з фактурними тканинами. Таку обкладинку доповнюють вишивкою та аплікаціями або роблять акцент на текстурі матерії. Є аксесуари з дерева, декоровані випаленими картинками чи декупажем. 

Особливо популярні блокноти з надрукованими зображеннями, які можна прикрасити самостійно, наприклад, обробити намистинами або припорошити блискітками. З таким декором дуже красиво виглядають пейзажі України, гламурні ілюстрації та ін. Однак красива обкладинка – лише екстер'єр виробу, а його довговічність більше залежить від щільності паперу.

Щільність паперу

Особливості

60 г/м2

Можна писати кульковими і гелевими ручками, ось тільки вони продавлюють папір. У підсумку наступна сторінка вийде нерівною, а лист буде злегка скручуватися. Барвник маркера і фломастера пройде крізь папір, тому такі письмові приналежності не вважаються практичними.

80 г/м2

Чорнило ручки крізь папір не просвічується, але фломастерами і пір'яними ручками потрібно користуватися обережно (одні можуть просочитися, а інші – ні). Краще протестувати на офісному папері.

90 г/м2

Папір підійде для каліграфії.

120 г/м2

Можна писати фломастерами, але гелеві ручки будуть ковзати, а чорнило - погано вбиратися.

250 г/м2

Такої щільності роблять альбоми для каліграфії. Папір дуже щільний, добре вибілений і досить гладкий. На ньому легко промальовувати найдрібніші деталі букв або орнаменту. Підійде для малювання пером, пензлем і навіть губкою.

Бажано звернути увагу на текстуру сторінки. На шорстких аркушах легше писати фарбами, а на більш гладких - кульковими і гелевими ручками, тушшю. Важливо, щоб папір не був занадто слизьким. Він має швидко поглинати чорнило, а воно, в свою чергу, не розмазуватися по поверхні. Ще один важливий момент – товщина блокнота. 120 сторінок – це лише 60 аркушів, тому будьте уважні при покупці, інакше папір закінчиться швидше, ніж ви планували. Якщо часто користуєтеся чернетками, вибирайте вироби з перфорованими сторінками, які можна акуратно вирвати. 

Як вибрати зручний блокнот

Блокноти з додатковими елементами

Щоб записником було зручно користуватися, зверніть увагу на її формат. Тут є невелика заковика: у кожного бренда може бути своя розмірна сітка, як в одязі. До речі, розміри обкладинки і листів можуть відрізнятися, але в описах до товару часто вказують один показник (зазвичай, з внутрішнього блоку).

Записні книжки можуть доповнювати корисними дрібницями, що дуже зручно:

 • гумкою, яка утримує сторінки разом і часто використовується в якості закладки;
 • закладкою або ляссе (тонкий шнурок, пришитий до блокноту);
 • кишенькою для зберігання карток та візиток;
 • тримачем для ручки;
 • засувкою, замком, ремінцем або зав'язками.

Важливо, щоб всі елементи гармоніювали з кольором або створювали цікавий контраст. 

Зовнішній вигляд блокнота: що вибрати стильним і представницьким людям?

Не знаєте, які картинки найбільш ефектно прикрасять ваш блокнот? Все залежить від його призначення. Якщо ви плануєте записувати рецепти, можна замовити виріб з принтом улюблених ласощів, фруктів і овочів. Цікавий варіант – фото вашої коронної страви. Якщо ви займаєтеся в'язанням, вибирайте клубок ниток або частину візерунка. Плануєте збирати колекцію прочитаних книг? На обкладинці може красуватися бібліотека, наприклад знаменита «The Library of Congress».

Якщо плануєте оформити виріб під яку-небудь систему тайм-менеджменту, придумайте свій кодовий малюнок, який буде мотивувати:

 • помідор – красномовний символ, якщо ви використовуєте метод «Pomodoro»;
 • знак нескінченності або лабіринт;
 • вовк – хоробрість і перемога;
 • дерево – духовність, культура і мудрість;
 • кінь – інтелект, живий гострий розум, спритність;
 • лебідь або мед – поезія, досконалість, красномовство;
 • балерина – прагнення до мети, розвиток, працьовитість, завзятість.

Такі принти сподобаються і цілеспрямованим жінкам, і особистостям з величезним творчим потенціалом.

Який блокнот вибрати харизматичним чоловікам?

 • Водій оцінить обкладинку з фото власного авто, набором запчастин або ключів. У статті про вінілові наклейки є багато корисних порад щодо вибору оригінальної картинки. В принципі, блог FatLine переповнений публікаціями на різні теми, в яких ви знайдете багато цікавих ідей.
 • Сантехніку сподобається записна книжка з картинками імпортних змішувачів. Можна придивитися до карикатур, на яких відображені поломки сантехніки або процес їх усунення.
 • Бізнесмен буде задоволений блокнотом з назвою або логотипом його фірми. Можна надрукувати зображення пропонованої продукції. Важливо, щоб принт бав якісним і мав дуже презентабельний вигляд. Для більшого ефекту можна придумати хитромудрий слоган. У спеціальному Конструкторі товарів інтернет-магазину FatLine легко надрукувати текст самостійно, і доповнити ним будь-який ескіз для друку.
 • Татуювальникам можна вибрати барвисте тату в японському або кельтському стилі.

Дитячу записну книжку можна прикрасити яскравими малюнками мультгероїв, персонажів комп'ютерних ігор, тварин, ляльок або гоночних машинок.  

FatLine – інтернет-магазин ексклюзивних аксесуарів

Записна книжка – дзеркало вашої душі, тому важливо, щоб вона була інтригуючою, а не тільки зручною і якісною. Бажано, щоб ви самі придумали прикрасу для свого зошита, а не купували стандартний предмет з тисячним тиражем. На FatLine легко замовити блокнот зі своїм ескізом. Підійдуть аплікації, малюнки фарбами або олівцями, які потрібно буде сфотографувати і перенести в розділ Конструктор.

Оригінальні блокноти від FatLine

Такий блокнот вам неодмінно сподобається. Його розмір – 14х21 см, тому він поміститься в сумку, а жорстка обкладинка вбереже «серединку» від деформації. Кількість аркушів (не сторінок) – 112 штук, 8 з яких перфоровані. Папір приємного кремового кольору, з лінійною розміткою, щільністю 70 г/м2. У книжці буде зручно писати і кульковою, і гелевою ручкою. Є фіксуюча гумка і закладка.

FatLine пропонує блокноти з обкладинками декількох кольорів:

 • помаранчевого. Підійде активним і життєрадісним людям. Це колір духовного просвітлення, радості, непохитності, інтуїції і тяги до пригод. На його тлі картинка ніби оживає і сприймається більш позитивно. Блокнот з помаранчевою основою варто запропонувати нетовариським дітям та дітям з поганим апетитом;
 • темно-синього. Це колір стабільності і ясності розуму. Він акцентує увагу на найменших деталях, тому принт повинен бути ідеальним. Виріб підійде чоловікам, підкреслить їх мужність і солідність. З допомогою синього предмета можна трохи заспокоїти і врівноважити вибухонебезпечних хлопчиків. А от дівчаткам краще не вибирати такі аксесуари, щоб не приглушити їх жіночність;
 • сірого. Колер практичності та стабільності. На його тлі будь-яка картинка буде яскравою і оригінальною. Цей відтінок не підійде колоритним особистостям, бо не виражає індивідуальність. Хоча, якщо оточуючі вважають вас «сірим кардиналом», такий блокнот вдало підкреслить вашу харизматичність. Сірий зошит – не кращий варіант для малюків і підлітків, адже їх часто вибирають замкнуті і не сміливі особистості. В крайньому випадку, шукайте виріб з великим і яскравим малюнком;
 • зеленого. Колір спокою, фінансової стабільності й надійності. Його часто використовують в рекламі медпрепаратів, клінік з аптеками і всього, що пов'язане з нашим здоров'ям. Зелений блокнот не варто купувати дітям флегматикам, інакше вони стануть менш активними. На інших колір впливає позитивно: додасть їм сміливості і впевненості, підвищить інтерес до навчання. 

Записна книжка – це яскравий аксесуар, який ефектно доповнить ваш образ. Вибираючи принт, звертайте увагу на стиль одягу і враховуйте особливості своєї професії. Блокнот можна декорувати такими ж картинками, які прикрашають вашу кепку, футболку та інші обновки. Він гармонійно впишеться в інтер'єр кухні, якщо додатково взяти фартух і кухоль з аналогічним малюнком. Цікаве тріо – блокнот, чохол для телефону та еко-сумка. Принти на всіх виробах можуть бути однаковими або ж об'єднуватися однією тематикою (рибалка, рослини, тварини, комп'ютер тощо).

В інтернет-магазині FatLine ви зможете замовити цілий набір одягу, посуду та аксесуарів, які чудово доповнять ваш стильний образ. Так, з FatLine будь-які мрії збуваються!